ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
11 листопада 2015 року № 826/17302/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Гарника К. Ю., розглянувши відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю "АДВ-ДВА"
про стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва звернулось до суду з позовом про стягнення простроченої заборгованості з Товариства з обмеженою відповідальністю «АДВ-ДВА» у розмірі 5502,61 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивачем зазначено, що заборгованість відповідача зі сплати єдиного внеску в розмірі 5502,61 грн. виникла згідно рішення № 487 від 09 квітня 2012 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 серпня 2015 року відкрито скорочене провадження у справі № 826/17302/15 та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали надати суду письмові заперечення проти позову та докази на підтвердження цих заперечень або заяву про визнання позову.
Ухвала про відкриття скороченого провадження, скерована рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення за юридичною адресою відповідача, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, повернена на адресу Окружного адміністративного суду м.Києва.
Відповідно до частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
За правилами, встановленими пунктом 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам-підприємцям – за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Таким чином, протягом встановленого пунктом 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України 10 (десяти) денного строку з дня одержання ухвали (відповідно до п.11 ст.35 КАС вважається належно одержаною) відповідачем не надано письмових заперечень проти позову чи заяви про визнання позову.
Розглянувши адміністративний позов та додані до нього матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, зазначає наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «АДВ-ДВА» (код ЄДРПОУ 32348363) є юридичною особою та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва.
Станом на момент подання адміністративного позову за відповідачем рахується заборгованість в розмірі 5502,61 грн., яка виникла згідно рішення № 487 від 09 квітня 2012 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, відповідно до якого на підставі п.2 ч.9 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками або органом Пенсійного фонду відповідачу нараховано штраф у розмірі 1800,69 грн. та пеню у розмірі 3701,92 грн. за період з 22 березня 2010 року по 09 серпня 2011 року.
У зв'язку з несплатою відповідачем недоїмки з єдиного внеску позивачем винесено вимогу про сплату боргу від 01 квітня 2015 року № Ф 48/8 на суму 5502,61 грн. Вказана вимога, направлена відповідачу на юридичну адресу, повернена з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010р. (далі по тексту - Закон №2464-VI) платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими ворами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Пунктом 1 частини 2 статті 6 Закону передбачено, що платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до ч. З ст. 25 Закону - сума недоїмки стягується з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Як передбачено Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування, затвердженою Постановою Правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010р. №21-5 при цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком. Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників.
Так, 09.04.2012р. управлінням винесено Рішення №487 відповідно до якого на підставі ч. 10 та п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, передбаченої чинним законодавством застосовано до TOB «АДВ-ДВА» штраф у розмірі 1800,69 грн., та пеня – 3701,92 грн.
Територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості.
Згідно з п.4 «Положення про Пенсійний фонд України», затверджено Указом Президента України від 06.04.2011р. №384/2011, Пенсійний фонд стягує у передбаченому законом порядку своєчасно не нараховані та/або не сплачені суми єдиного внеску, страхових внесків та інших платежів.
Станом на день розгляду спору заборгованість, визначена вказаною вимогою, відповідачем не сплачена, вимога про сплату боргу відповідачем не оскаржена.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу (стаття 71 Кодексу адміністративного судочинства України). Проте, відповідачем доказів щодо сплати боргу чи своєчасного перерахування страхових внесків до Пенсійного фонду України суду не пред'явлено.
Беручи до уваги те, що суму боргу до Пенсійного фонду України у розмірі 5502,61 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується витягом з облікової картки платника страхових внесків до Пенсійного фонду України – відповідача; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача – суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 98, 160-163, 1832, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АДВ-ДВА» на користь Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва заборгованість в розмірі 5502 (п'ять тисяч п'ятсот дві) гривні 61 копійку, що підлягає сплаті на наступні рахунки: 5322,63 грн. на р/р 256093122614 в ГУ Ощадбанку по м.Києву та обл., МФО 322669; 179,98 грн. на р/р 256083132614 в ГУ Ощадбанку по м.Києву та обл., МФО 322669.
3. Постанова підлягає негайному виконанню на підставі ч. 1 ст. 256 та п. 8. ч. 6 ст. 1832 КАС України.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Відповідно до пунктів 9, 10 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя К.Ю. Гарник
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2015 |
Оприлюднено | 17.11.2015 |
Номер документу | 53405738 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Гарник К.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні