Ухвала
від 22.10.2015 по справі 910/12232/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

22.10.2015Справа № 910/12232/15

За заявою Державної установи «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова Національної академії наук України»

Про затвердження мирової угоди.

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Лікар»

До Державної установи «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова Національної академії наук України»

Про стягнення 1 536 529,56 грн.

Суддя Ващенко Т.М.

Представники сторін:

Від позивача: Стадний Д.С. - представник за довіреністю № б/н від 19.02.15.

Від відповідача (заявника): Сичко С.В. - представник за довіреністю № 04-34/383 від 17.02.15.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Рішенням Господарського суду міста Києва від 07.07.15. у справі № 910/12232/15 позов задоволено повністю та стягнуто з Державної установи "Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова Національної академії наук України» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Лікар» 990 000,00 грн. основного боргу, 504 461,34 грн. збитків від інфляції, 42 068,22 грн. 3% річних, 30 730,58 грн. витрат по сплаті судового збору.

20.07.15. на виконання вказаного рішення Господарським судом міста Києва був виданий відповідний наказ.

23.09.15. до Господарського суду м. Києва через відділ діловодства Державна установа «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова Національної академії наук України» подала заяву на підставі ст. 121 Господарського процесуального кодексу України про затвердження мирової угоди, яка укладена між позивачем та відповідачем.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 25.09.15. розгляд заяви про затвердження мирової угоди у справі № 910/12232/15 призначено до розгляду на 07.10.15 о 11-10.

В судовому засіданні 07.10.15. на підставі ч. 3 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України судом оголошено перерву до 22.10.15. о 11-10.

22.10.15. позивач через відділ діловодства Господарського суду м. Києва подав письмові пояснення по справі.

Представник позивача в судовому засіданні 22.10.15. подав клопотання про долучення документів до матеріалів справи.

Представники сторін в судовому засіданні 22.10.15. просили суд затвердити мирову угоду.

Розглянувши подану мирову угоду від 23.09.15., та заслухавши пояснення представників сторін, Господарський суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В :

Згідно ч. 3 ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження», сторони мають право укласти мирову угоду про закінчення виконавчого провадження, яка визнається судом.

Відповідно до ст. 121 Господарського процесуального кодексу України, мирова угода, укладена сторонами у процесі виконання судового рішення, подається на затвердження господарського суду, який прийняв відповідне судове рішення. Про затвердження мирової угоди господарський суд виносить ухвалу.

Пунктом 7.9 постанови пленуму Вищого господарського суду України № 9 від 17.10.12. «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» визначено, що відповідно до частини четвертої статті 121 ГПК мирова угода, укладена сторонами у процесі виконання судового рішення, подається на затвердження господарського суду, який прийняв відповідне судове рішення. Про затвердження мирової угоди господарський суд виносить ухвалу.

Суд відзначає, що мирова угода на підставі статті 121 ГПК може бути затверджена лише за умови наявності відкритого виконавчого провадження з примусового виконання судового рішення згідно з Законом України «Про виконавче провадження». Якщо таке виконавче провадження не відкрито на момент звернення до суду щодо затвердження мирової угоди, суд відмовляє в її затвердженні, що не виключає повторного звернення з відповідною заявою вже після відкриття виконавчого провадження.

Разом з тим, п. 1 «Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників», затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 845 від 03.08.11. (далі - Порядок) визначено, що цей порядок визначає механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення.

У разі прийняття рішення про стягнення коштів стягувач подає органові Казначейства в установлений зазначеним органом спосіб:

- заяву про виконання такого рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних про перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв'язку, якщо зазначений рахунок відсутній;

- оригінал виконавчого документа;

- судові рішення про стягнення коштів (у разі наявності);

- оригінал або копію розрахункового документа (платіжного доручення, квитанції тощо), який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету (пункт 6 Порядку).

Пунктами 24 та 25 Порядку визначено, що стягувачі, на користь яких прийняті рішення про стягнення коштів з рахунків боржника, подають до органу Казначейства, в якому обслуговується боржник, документи, зазначені у пункті 6 цього Порядку. Безспірне списання коштів з рахунка боржника здійснюється в першочерговому порядку. Проведення платежів за його платіжними дорученнями здійснюється після безспірного списання у разі наявності коштів на рахунку.

Як вбачається з матеріалів поданої заяви 31.07.15. Товариство з обмеженою відповідальністю «Лікар» подало до Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві заяву про виконання рішення Господарського суду міста Києва від 07.07.15. у справі № 910/12232/15.

Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом згідно з пунктом 2 частини другої статті 17 Закону України «Про виконавче провадження» і як виконавчий документ повинна містити у своїй резолютивній частині не лише вказівку про затвердження мирової угоди, а й інші передбачені законодавством (статтею 86 ГПК та статтею 18 названого Закону) ознаки та відомості, зокрема, щодо умов, розміру і строків виконання зобов'язань сторін тощо. За недодержання відповідних вимог ухвала про затвердження мирової угоди не може вважатися виконавчим документом, що підлягає виконанню державною виконавчою службою.

Відповідно до частини 3 статті 78 Господарського процесуального кодексу України, мирова угода може стосуватися лише прав і обов'язків сторін щодо предмету позову.

Зі змісту наведеного вбачається, що умови мирової угоди мають стосуватися лише правовідносин сторін, які є об'єктом спору. Умови мирової угоди не можуть поширюватися на осіб, які не є сторонами спору. Умови мирової угоди не можуть стосуватися вимог, що не заявлялися в позовній заяві.

За своїм змістом мирова угода - це договір, який укладається між сторонами з метою припинення спору та вирішення всіх спірних питань, за для яких і було подано позов, на умовах, погоджених сторонами. Мирова угода не приводить до вирішення спору по суті. Сторони не вирішують спору, не здійснюють правосуддя, що є прерогативою судової влади, а досягнувши угоди між собою, припиняють спір. Така угода призводить до врегулювання спору шляхом визначення її сторонами певних дій, які та чи інша сторона угоди має вчинити.

У зв'язку з цим, укладення мирової угоди, як способу реалізації процесуальних прав, закріплених у вказаних вище процесуальних нормах, є правом сторони, яке, відповідно до процесуального Закону, неможливо реалізувати тільки за наявності умов - якщо такі дії суперечать законодавству, або це призводить до порушення чиїх-небудь прав і охоронюваних законом інтересів.

Таким чином, умови мирової угоди мають бути викладені чітко та недвозначно з тим, щоб не виникало неясності і спорів з приводу її змісту під час виконання. Господарський суд не затверджує мирову угоду, якщо вона не відповідає закону, або за своїм змістом вона є такою, що не може бути виконана у відповідності з її умовами, або якщо така угода остаточно не вирішує спору чи може призвести до виникнення нового спору. Мирова угода не може вирішувати питання про права і обов'язки сторін, які можуть виникнути у майбутньому, а також стосуватися прав і обов'язків інших юридичних чи фізичних осіб, які не беруть участі у справі або, хоча й беруть таку участь, але не є учасниками мирової угоди. Укладення мирової угоди неможливе і в тих випадках, коли ті чи інші відносини твердо врегульовано законом і не можуть змінюватись волевиявленням сторін.

Дослідивши текст поданої суду мирової угоди від 23.09.15., судом встановлено, що її умови стосуються прав та обов'язків сторін щодо предмету позову. Мирова угода укладена в інтересах сторін, не зачіпає інтересів третіх осіб і не суперечить вимогам чинного законодавства.

За таких обставин, суд затверджує мирову угоду від 23.09.15. у справі № 910/12232/15.

Керуючись ст. ст. 86, 121 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Затвердити мирову угоду від 23.09.15. на стадії виконання рішення Господарського суду м. Києва від 07.07.15.по справі № 910/12232/15, укладену між Товариством з обмеженою відповідальністю «Лікар» та Державною установою «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова Національної академії наук України» у справі № 910/12232/15 в наступній редакції:

Мирова угода

м. Київ 23 вересня 2015

Товариство з обмеженою відповідальністю «Лікар» (у подальшому Стягувач) та Державна установа Національний інститут серцево - судинної хірургії їм. М.М. Амосова Національної академії медичних наук України (у подальшому Боржник), що є сторонами у процесі виконання рішення Господарського суду м. Києва від 07.07.2015 року по справі № 910/12232/15, за яким стягнуто з Інституту Амосова на користь ТОВ «Лікар» 1567260.14 грн., з яких 990000.00 грн. - сума основної заборгованості, 42068.22 грн. - 3% річних, 504461.34 грн. - інфляційних нарахувань та 30730.58 коп. судового збору, шляхом взаємних поступок, домовились про укладання мирової угоди на наступних умовах:

- Стягувач відмовляється від стягнення частини боргу зазначеного в рішенні Господарського суду м. Києва від 07.07.2015 року по справі № 910/12232/15 а саме: 42068,22 гривень - 3% річних, 504461,34 гривень - інфляційних нарахувань та 30730,58 гривень судового збору, а всього 577 260,14 гривень у разі належного та повного виконання пункту 3 цієї мирової угоди.

- Стороні погоджуються, що в разі належного виконання Боржником пункту 3 цієї мирової угоди заборгованість перед Стягувачем на час виконання цієї угоди складає 990000,00 гривень та зобов'язується її сплатити на розрахунковий рахунок Стягувача у строки, передбачені цією угодою.

- Боржник гарантує погашення заборгованості визначеної у пункті 2 даної мирової угоди протягом 2 місяців з моменту затвердження судом даної мирової угоди, але не пізніше 31 грудня 2015 року.

- Стягувач заявляє, що з моменту підписання цієї мирової угоди та у випадку належного її виконання Боржником, не матиме жодних майнових претензій до Боржника з приводу »виконання рішення Господарського суду м. Києва від 07.07.2015 року по справі № 910/12232/15.

- Сторони зазначають, що ні в процесі укладання цієї мирової згоди, ані в процесі виконання її умов не були, не будуть і не можуть бути порушені права будь-яких третіх осіб, в тому числі і держави.

Адреси та реквізити сторін Угоди

1. Товариство з обмеженою відповідальністю «Лікар» адреса: 02095, Україна, м. Київ, вул. Княжий затон 16-в, р/р 26002601004078 в ПАТ «Промінвестбанк» м. Києва, МФО 300012, ЄДРПОУ 21646961.

Представник ТОВ «Лікар»


(підпис)

2. Державна установа «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова Національної академії медичних наук України» адреса: 03680, Україна, м. Київ, вул. М. Амосова, 6, р/р 35210036000728 в ГУ ДКСУ в м. Києві, код банку 820019, ЄДРПОУ 05493562.

Представник Державної установи «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова


(підпис)



Стягувач підпис Боржник підпис

2. Дана ухвала є виконавчим документом, набирає законної сили з момент її прийняття та згідно з ст. 22 Закону України «Про виконавче провадження» може бути пред'явлена до виконання протягом року з наступного дня після настання визначеного в п. 3 вказаної мирової угоди строку сплати.

Стягувач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Лікар" (01010, м. Київ, вул. Московська, б. 24, кв. 21; ідентифікаційний код 21646961)

Боржник: Державна установа "Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова Національної академії наук України" (03110, м. Київ, вул. Амосова, 6; ідентифікаційний код 05493562)

2. Дану ухвалу може бути оскаржено в порядку передбаченому чинним законодавством.

Суддя Т.М. Ващенко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.10.2015
Оприлюднено17.11.2015
Номер документу53409380
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/12232/15

Ухвала від 22.10.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 25.09.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 19.08.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 21.07.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Рішення від 07.07.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 14.05.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні