5/2840
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"25" липня 2006 р.Справа № 5/2840
Господарський суд Хмельницької області у складі головуючого судді Грамчука І.В. при секретарі Яроцькому А.М. за участю представників сторін:
Позивача : Козак Н.В. –представник за довіреністю
Відповідача : представники не з'явились
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом :
державного підприємства "Державний резервний насіннєвий фонд України", м. Київ
до товариства з обмеженою відповідальністю "Дружба", с. Плужне Ізяславського району
про стягнення 49050 грн.
Виготовлення рішення завершено 25 липня 2006р., оскільки в судовому засіданні 18 липня 2006р. оголошувалась перерва.
Представники відповідача до суду не прибули, витребувані судом документи не надали, а тому розгляд справи відкладався з повторним витребуванням у відповідача доказів виконання вимог суду щодо надання оригіналів доказів добровільної ліквідації спірної заборгованості, установчих документів та відзиву на позов з дотриманням вимог ст. 59 ГПК України.
Суть спору: Позивач в своєму позові просить стягнути з відповідача 49050 грн. основного боргу за поставлене насіння відповідно до договору про надання послуг по зберіганню насіння від 23.12.04р. № С-283.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, наполягав на його задоволенні.
Відповідач незважаючи на те, що був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, відзив на позов не подав, свого представника в судове засідання не направив, про наявність поважних причин невиконання вимог суду суд не поінформував. За таких обставин суд розглядає справу в порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, за наявними матеріалами.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.
23 грудня 2004р. між Державним підприємством „Державний резервний насіннєвий фонд України” та ТОВ„Дружба” с. Плужне Ізяславського району було укладено договір про надання послуг по зберіганню насіння № С-283, за яким Виконавець зобов'язався надати Замовнику послуги по зберіганню насіння ярої пшениці сорту „Рання 93” першої репродукції у кількості 15,63 т та гороху сорту „Орендатор” третьої репродукції у кількості 45 т відповідно до Акту приймання-передачі насіння, (надалі-Зерно), а Замовник приймає послуги відповідно до умов, вказаних у цьому договорі.
Відповідно до умов вказаного договору (пункти 1.1, 2.1) державне підприємство “Державний резервний насіннєвий фонд України” (Замовник) передало, а Зберігач прийняло насіння ярої пшениці сорту „Рання 93” першої репродукції у кількості 15,63 т та гороху сорту „Орендатор” третьої репродукції у кількості 45 т, про що свідчить відповідний Акт прийому-передачі насіння до договору № С-283 від 23 грудня 2004р.
Однак, своїх договірних зобов'язань відповідач не виконав, так як в результаті проведеної позивачем перевірки встановлено, що насіння гороху „Орендатор” третьої репродукції, передане на відповідальне зберігання Виконавцю, на складі відсутнє, про що свідчить Акт та опис контрольної перевірки інвентаризації на ТОВ „Дружба” від 1 листопада 2005р.
Згідно п. 6.3 договору передбачено, що у разі самостійного розпорядження або втрати Насіння Виконавець сплачує Замовнику вартість такого насіння за цінами, що склалися на біржовому ринку України на момент розрахунку, не пізніше п'яти днів після звернення Замовника про повернення насіння.
Відповідно до Біржового Вісника Київської агропромислової біржі „Київагропромбіржа” № 1 (87) 2005р., остання ціна на горох третього класу становить 545 гр. за тонну. Розмірами сортових надбавок, що застосовуються при визначенні ціни кондиційного насіння і садивного матеріалу сільськогосподарських рослин станом на 9 грудня 2005р. встановлено сортову надбавку у розмірі 100%, а тому вартість тонни насіння гороху третьої репродукції складає 1090 грн/т –545 грн/т * 2 (100% сорт надбавки).
Загалом же вартість 45 т переданого відповідачу на зберігання гороху становить 49050 грн.
На момент прийняття рішення докази погашення відповідачем спірної заборгованості в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України до господарських та цивільних відносин, що виникли до набрання чинності відповідними положеннями цих кодексів, зазначені положення застосовуються щодо тих прав і обов'язків, які продовжують існувати або виникли після набрання чинності цими положеннями.
Оскільки між сторонами продовжують існувати правовідносини, які виникли на підставі договору про надання послуг по зберіганню насіння № С-283 від 23.12.2004р., при прийнятті рішення суд керується нормами Господарського та Цивільного кодексів України.
Відповідно до ст. 936 Цивільного кодексу України за договором зберігання одна сторона (зберігач) зобов'язується зберігати річ, яка передана їй другою стороною (поклажодавцем), і повернути її поклажодавцеві у схоронності
Згідно частини 1 статті 942 Кодексу зберігач зобов'язаний вживати усіх заходів, встановлених договором, законом, іншими актами цивільного законодавства, для забезпечення схоронності речі.
Статтею 949 Кодексу регламентовано, що зберігач зобов'язаний повернути поклажодавцеві річ, яка була передана на зберігання, або відповідну кількість речей такого самого роду та такої самої якості.
Річ має бути повернена поклажодавцю в такому стані, в якому вона була прийнята на зберігання, з урахуванням зміни її природних властивостей.
Зберігач зобов'язаний передати плоди та доходи, які були ним одержані від речі.
Тотожність речі, яка була прийнята на зберігання, і речі, яка була повернута поклажодавцеві, може підтверджуватися свідченням свідків.
За втрату (нестачу) або пошкодження речі, прийнятої на зберігання, зберігач відповідає на загальних підставах (ч.1 ст. 950 ЦК України).
Частиною 1 статті 951 Кодексу визначено, що збитки, завдані поклажодавцеві втратою (нестачею) або пошкодженням речі, відшкодовуються зберігачем в тому числі у разі втрати (нестачі) речі - у розмірі її вартості.
Відповідно до ст. 193 Господарського процесуального кодексу України та ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору. Одностороння відмова від виконання зобов'язань або зміна умов договору не допускається.
З огляду на викладене, позов обґрунтований, підтверджений матеріалами справи і належними доказами та підлягає задоволенню з покладанням судових витрат на відповідача.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 75, 82, 83, 84, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд –
В И Р І Ш И В :
Позов Державного підприємства „Державний резервний насіннєвий фонд України” м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю „Дружба” с. Плужне Ізяславського району Хмельницької області про стягнення 49050 грн. задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю„Дружба” с. Плужне Ізяславського району Хмельницької області (код 22778645) на користь державного підприємства “Державний резервний насіннєвий фонд України” (м. Київ-38, вул. Ямська, 32, р/р 26004300002502 в ПЕРШЕ Київська ФАКБ „ФОРУМ” МФО 300948, ЄДРПОУ 30518866) –49050 грн. (сорок дев'ять тисяч п'ятдесят гривень) основного боргу, 490,51 грн. (чотириста дев'яносто гривень п'ятдесят одна коп.) витрат по оплаті державного мита та 118 грн. (сто вісімнадцять гривень) витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ.
Суддя І.В. Грамчук
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 53496 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Грамчук І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні