МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
27 жовтня 2015 р. Справа № 814/3531/15
м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Князєв В.С., розглянувши матеріали справи за
позовом Управління Пенсійного фонду України в Снігурівському районі Миколаївської області, вул. Леніна, 3, м. Снігурівка, Снігурівський район, Миколаївська область, 57303
до відповідача Снігурівського заготівельно-виробничого торгового об'єднання, вул. Суворова, 3, м. Снігурівка, Снігурівський район, Миколаївська область, 57300
про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за період з серпня 2012 року по серпень 2015 року в сумі 19076,91 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Снігурівському районі Миколаївської області (надалі – УПФУ або позивач) звернулось до суду з позовом про стягнення з Снігурівського заготівельно-виробничого торгового об'єднання (надалі – відповідач) заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за період з серпня 2012 року по серпень 2015 року в сумі 19076,91 грн.
Як зазначено у позові, обставини, що дають позивачу право на звернення до суду, виникли у 2012 році.
Відповідно до частини 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.
До суду позивач звернувся лише 03.09.2015, тобто після закінчення шестимісячного строку для звернення до адміністративного суду.
Ухвалою від 02.10.2015 суд залишив позовну заяву без руху та зобов'язав позивача надати письмові пояснення щодо причин пропуску строку для звернення до адміністративного суду з позовною заявою про стягнення заборгованості за період з серпня 2012 року по січень 2015 року. Пояснення підтвердити документально. Пояснень позивачем суду не було подано, а пояснень щодо поважності причин пропуску строку позов не містить.
Крім того, суд зазначає таке, що стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пенсій, не підпадають ні під визначення недоїмки, ні під визначення пені, не є вони й штрафом, а тому на дані правовідносини розповсюджується шестимісячний строк передбачений частиною 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (така ж правова позиція викладена в ухвалі Одеського апеляційного адміністративного суду від 30.09.2014 у справі № 814/392/14).
Згідно з частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов поданий після закінчення строків установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Аналогічна норма міститься у пункті 9 частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства.
Керуючись статтями 100, 155, 158, 165, Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без розгляду в частині стягнення з Снігурівського заготівельно-виробничого торгового об'єднання заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за період з серпня 2012 року по лютий 2015 року в сумі 14939,70 грн.
2. Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду направити позивачу.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.С. Князєв
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2015 |
Оприлюднено | 20.11.2015 |
Номер документу | 53533374 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Князєв В.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні