Ухвала
від 17.11.2015 по справі 925/1250/15
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

cpg1251

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58

УХВАЛА

"17" листопада 2015 р. Справа №925/1250/15

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Куксова В.В.

суддів: Ільєнок Т.В.

Яковлєва М.Л.

розглянувши апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області на рішення Господарського суду Черкаської області від 06.10.2015р. у справі № 925/1250/15 (суддя Довгань К.І.)

за позовом Фермерського господарства "Калина"

до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області

про визнання укладеною додаткової угоди

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду Черкаської області від 06.10.2015р. позовні вимоги Фермерського господарства "Калина" задоволено повністю.

Не погодившись із вказаним рішенням, Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області подао апеляційну скаргу, у якій, відповідач просить:

- відстрочити сплату судового збору за подання даної апеляційної скарги;

- прийняти дану апеляційну скаргу до розгляду та відкрити провадження;

- скасувати рішення Господарського суду Черкаської області від 06 жовтня 2015 року у справі № 925/1250/15 та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.

За розглядом матеріалів поданої апеляційної скарги, остання підлягає поверненню з наступних підстав.

Згідно з ч. 3 ст. 94 Господарського процесуального кодексу України, до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.

До апеляційної скарги не подано доказів сплати судового збору, згідно із заявою скаржника, останній просить відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги посилаючись на те, що майновий стан апелянта на данний час не дозволяє йому сплачувати будь-які судові збори, оскільки затверджений кошторис та план асигнувань на 2015рік по Головному управлінню Держгеокадастру у Черкаській області на сплату судового збору не профінансовано.

Відстрочення сплати судового збору є предметом регулювання ст. 8 Закону України "Про судовий збір", згідно з частиною першою якої:

- враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Як те відзначено у п. 3.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013р. № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України":

- єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін;

- клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі;

- при цьому оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.

Посилання апелянта на те, що його матеріальний стан на данний час не дозволяє йому сплачувати будь-які судові збори, не є доказами неможливості чи наявності перешкод у сплаті відповідачем судового збору при поданні до суду апеляційної скарги.

Жодних належних доказів на підтвердження того, що майновий стан скаржника перешкоджав (перешкоджає) сплаті судового збору у встановленому порядку і розмірі, до скарги не подано, а викладені у заяві доводи не можуть бути прийняті судом як обставини неможливості сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі за розгляд поданої апеляційної скарги на судове рішення.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Згідно з ч. 4 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, апеляційна скарга може бути подана повторно.

Керуючись ст. 86, п. 3 ч. 1 ст. 97 ГПК України, Київський апеляційний господарський суд -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити в задоволенні клопотання Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

2. Апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області на рішення Господарського суду Черкаської області від 06.10.2015р. у справі № 925/1250/15 з доданими до неї документами повернути скаржнику.

3. Матеріали справи повернути Господарському суду Черкаської області.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого господарського суду України протягом двадцяти днів з дня її прийняття.

Головуючий суддя В.В. Куксов

Судді Т.В. Ільєнок

М.Л. Яковлєв

СудКиївський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення17.11.2015
Оприлюднено24.11.2015
Номер документу53607026
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/1250/15

Ухвала від 17.11.2015

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Куксов В.В.

Рішення від 06.10.2015

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Довгань К.І.

Ухвала від 01.09.2015

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Довгань К.І.

Ухвала від 13.08.2015

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Довгань К.І.

Ухвала від 30.07.2015

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Довгань К.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні