Ухвала
від 15.07.2013 по справі 755/7586/13-ц
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 755/7586/13

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" липня 2013 р. м. Київ

Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

Головуючого судді САВЛУК Т.В.

при секретарі Ковалівській Л.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Дніпровського районного суду міста Києва цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства "Мануфактура" про усунення перешкод у користуванні нежитловими приміщеннями, зобов'язати припинити користування приміщенням та звільнити приміщення від майна,

в с т а н о в и в:

На підставі ухвали Дніпровського районного суду міста Києва від 07 травня 2013 року відкрите провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства "Мануфактура" про усунення перешкод у користуванні нежитловими приміщеннями, зобов'язати припинити користування приміщенням та звільнити приміщення від майна.

04 липня 2013 року та 15 липня 2013 року позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 та їх уповноважений представник ОСОБА_3 в судове засідання не з'явились, про час та місце слухання справи повідомлялись належним чином шляхом направлення судових повісток за адресою, вказаною у позовній заяві, про причини неявки суд не повідомили, позивачі процесуальним правом подати заяву про розгляд справи у їх відсутність не скористались.

Представник відповідача - Приватного акціонерного товариства "Мануфактура", в судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи відповідач повідомлений належним чином, про причини неявки представника відповідач суд не повідомив.

Вивчивши матеріали справи, оцінивши наявні у справі докази, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства "Мануфактура" про усунення перешкод у користуванні нежитловими приміщеннями, зобов'язати припинити користування приміщенням та звільнити приміщення від майна без розгляду , виходячи з наступного.

Відповідно до положень ч.2 ст.77 Цивільного процесуального кодексу України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, не з'явились в судове засідання без поважних причин.

Відповідно до положень ч.1 ст.157 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає справи протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, а справи про поновлення на роботі, про стягнення аліментів - одного місяця.

В той же час, п.3 ч.1 ст.169 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що суд відкладає розгляд справи в межах строків, встановлених статтею 157 цього Кодексу, у разі першої неявки без поважних причин належним чином повідомленого позивача в судове засідання або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.

Статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 р. № 475/97-ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.

Як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд, позивач як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 207 Цивільного процесуального кодексу України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 та їх уповноважений представник ОСОБА_3 повторно не з'явились в судове засідання, доказів, які мали підтвердити причини неявки позивачів в судові засідання суду надано не було, позивачі не скористались процесуальним правом подати заяву про розгляд справи у їх відсутність, в той же час проведення судового розгляду справи без участі позивача суперечить положенням цивільного процесуального законодавства, оскільки позивач протягом усього часу розгляду справи має право збільшити або зменшити розмір позовних вимог, відмовитися від позову, досягнути примирення, розпоряджаючись своїми правами щодо предмету спору на власний розсуд, а суд при здійсненні правосуддя має сприяти як всебічному і повному з'ясуванню обставин справи, так і здійсненню сторонами їх прав.

Таким чином, суд вважає, що відповідно до вимог цивільного процесуального законодавства повторна неявка позивача в судове засідання є підставою залишити без розгляду позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства "Мануфактура" про усунення перешкод у користуванні нежитловими приміщеннями, зобов'язати припинити користування приміщенням та звільнити приміщення від майна.

Як передбачено п. 4 ч.1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням).

Враховуючи викладене та керуючись п.3 ч.1 ст.207, 209-210 Цивільного процесуального кодексу України, суд -

у х в а л и в :

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства "Мануфактура" про усунення перешкод у користуванні нежитловими приміщеннями, зобов'язати припинити користування приміщенням та звільнити приміщення від майна - залишити без розгляду .

Роз'яснити позивачу, що особа, заява якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутись до суду повторно.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпровський районний суд міста Києва. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

С у д д я :

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.07.2013
Оприлюднено25.11.2015
Номер документу53666404
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —755/7586/13-ц

Ухвала від 15.07.2013

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Савлук Т. В.

Ухвала від 19.06.2013

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Савлук Т. В.

Ухвала від 03.06.2013

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Савлук Т. В.

Ухвала від 07.05.2013

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Савлук Т. В.

Ухвала від 05.04.2013

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Савлук Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні