АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД М. КИЄВА
11-п/796/425/2015 Головуючий в апеляційній інстанції ОСОБА_1
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 листопада 2015 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
присекретарях ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання начальника Миколаївського слідчого ізолятора управління державної пенітенціарної служби України в Миколаївській області - ОСОБА_7 , про вирішення питання територіальної підсудності незакінченого кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 119 КК України,
за участю прокурорів: ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ,
В С Т А Н О В И Л А:
До Апеляційного суду м. Києва надійшло клопотання начальника Миколаївського слідчого ізолятора управління державної пенітенціарної служби України в Миколаївській області - ОСОБА_7 про вирішення питання визначення підсудності одному із районних судів м. Києва незакінченого кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_8 .
Як зазначається у клопотанні, у Миколаївському слідчому ізоляторі утримується одинадцять ув`язнених, щодо яких вироки не набрали законної сили, а запобіжним заходом до набрання вироком законної сили обрано тримання під вартою та один ув`язнений вирок, щодо якого скасовано, а справу направлено на новий судовий розгляд, відповідно до норм КПК 1960 року. Кримінальні провадження, щодо вказаних ув`язнених розглядалися судами АР Крим, але у зв`язку з анексією цієї території України доставка ув`язнених та розгляд їхніх справ у судах АР Крим стала не можливою, тому згідно п. 7 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», просять вирішити питання визначення підсудності незакінченого кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_8 одному з районних судів м. Києва.
Заслухавши доповідь судді, вислухавши думку прокурора, яка заперечувала проти передачі даного кримінального провадження одному із районних судів міста Києва, в зв`язку з тим, що провадження перебуває в Апеляційному суді АРК, обговоривши доводи наведені у клопотанні, колегія суддів вважає, що зазначене клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з таких підстав.
З матеріалів клопотання про визначення підсудності та долученого під час судового засідання супровідного листа вбачається, що ОСОБА_8 був засуджений вироком Первомайського районного суду АРК від 28.01.20154 року за ч.1 ст. 119 КК України на 5 років позбавлення волі. На підставі ст. 71 КК України до призначеного покарання, частково приєднано не відбуте покарання за вироком Ялтинського міського суду АРК від 06 лютого 2009 року та остаточно призначено покарання ОСОБА_8 у виді 6 років позбавлення волі.
На даний вирок суду захисником ОСОБА_11 була подана апеляційна скарга, яка разом з матеріалами кримінального провадження 03.03.2014 року була направлена Апеляційному суду Автономної Республіки Крим, та ОСОБА_8 з вказаної дати було перераховано за Апеляційним судом АР Крим, за яким він рахується і на даний час.
До клопотання начальника СІЗО додане рішення за результатами розгляду апеляційної скарги, постановлене Апеляційним судом Республіки Крим іменем Російської Федерації. Вказаний документ не має жодної юридичної сили, але він свідчить про те, що кримінальне провадження щодо ОСОБА_8 дійсно знаходиться в Апеляційному суді АРК.
В матеріалах провадження відсутні дані про повернення справи з Апеляційного суду Автономної Республіки Крим до Первомайського районного суду Автономної Республіки Крим, а тому у колегії суддів є підстави вважати, що кримінальне провадження щодо ОСОБА_8 підсудне Апеляційному суду Автономної Республіки Крим.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року № 1207-VII у зв`язку з неможливістю здійснювати правосуддя судами Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на тимчасово окупованих територіях, змінено територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам, та розгляд кримінальних проваджень, підсудних місцевим (районним, міським, районним у містах, міськрайонним судам), розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, забезпечується одним з районних судів міста Києва, визначеним Апеляційним судом міста Києва, а кримінальних проваджень, підсудних Апеляційному суду Автономної Республіки Крим Апеляційним судом м. Києва.
Оскільки кримінальне провадження щодо ОСОБА_8 підсудне Апеляційному суду Автономної Республіки Крим, то на виконання вимог ч. 1 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року № 1207-VII, провадження протягом десяти робочих днів з дня набрання чинності цим Законом мало бути передано суду відповідно до встановленої цим Законом підсудності, тобто до Апеляційного суду міста Києва.
Згідно наведеної вище норми Закону, до районних судів м. Києва підлягають передачі кримінальні провадження, розгляд яких не закінчено у місцевих (районних, міських, районних у містах, міськрайонних судах), розташованих на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а оскільки у даному випадку кримінальне провадження не закінчене провадженням в Апеляційному суді АРК, то підстав для передачі провадження щодо ОСОБА_8 одному з районних судів м. Києва немає.
Таким чином, колегія суддів вважає, що клопотання начальника Миколаївського слідчого ізолятора Управління державної пенітенціарної служби України в Миколаївській області ОСОБА_7 про визначення підсудності одному із районних судів м. Києва задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та ст. 34, 376 КПК України, колегія суддів,
У Х В А Л И Л А:
В задоволенні клопотання начальника Миколаївського слідчого ізолятора управління державної пенітенціарної служби України в Миколаївській області - ОСОБА_7 про визначення підсудності незакінченого кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 119 КК України - відмовити.
Ухвала апеляційного суду оскарженню непідлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Апеляційний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2015 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 53732659 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд міста Києва
Кепкал Людмила Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні