ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"16" листопада 2015 р.Справа № Б-50/126-09
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Дзюби О.А.
при секретарі судового засідання Шаповалові О.В.
За участю:
Представника ТОВ "Фінанс траст груп" - Скворцова І.І., довіреність від 23.09.15р..
Представника АК «Харківобленерго» - Підгорний Б.Б., довіреність від 31.08.15р.
Ліквідатора - Тищенко О.І.
розглянувши клопотання про заміну
по справі за заявою Публічне АТ "СЕБ Банк", м. Київ
до ТОВ "Номадс групп", м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Харківської області від 06.11.2009 р. ТОВ "Номадс групп" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором арбітражного керуючого Тищенко О.І., яку зобов'язано відповідно до ст. ст. 22-32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" виконати дії передбачені вказаними статтями, завершити ліквідаційну процедуру та надати суду відповідні документи.
До канцелярії суду від ТОВ "Фінанс траст груп" надійшло клопотання (вх№ 42144) про залучення до участі у справі правонаступника кредитора.
Ухвалою суду від 26 жовтня 2015 року призначено до розгляду клопотання ТОВ "Фінанс траст груп" на 16 листопада 2015 року; зобов'язано ліквідатора надати суду письмовий відзив на вказане клопотання.
Через канцелярію суду від ліквідатора надійшов відзив (вх№ 45154) на заяву про залучення до участі у справі правонаступника.
В судовому засіданні представник ТОВ "Фінанс траст груп" підтримав свою заяву про заміну кредитора, просив його задовольнити та замінити ПуАТ «Фідобанк» на нового кредитора - ТОВ "Фінанс траст груп".
В судовому засіданні ліквідатор пояснив, що вважає заміну кредитора у даній справі його правонаступником такою, що відповідає чинному законодавству.
Присутній у засіданні суду представник кредитора проти заміни сторони у справі не заперечував.
Заслухавши присутніх у засіданні суду учасників процесу, розглянувши матеріали справи, судом встановлено, що у відповідності до умов Договору про відступлення права вимоги № 14/07/2015/02 від 14.07.2015р. було замінено кредитора в зобов'язаннях, які виникли на підставі Кредитного договору № 27/05 від 21.04.2005р., правонаступником кредитора ПуАТ «Фідобанк» у даних зобов'язаннях є ТОВ "Фінанс траст груп".
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції станом на момент порушення справи, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Суд зазначає, що Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не передбачено заборони на перехід прав кредиторів за грошовими зобов'язаннями до іншої особи у провадженні у справі про банкрутство. Особа, до якої перейшли права кредитора під час провадження у справі про банкрутство, отримує статус учасника провадження відповідно до абзацу двадцять другого статті 1 Закону.
Відповідно ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченого цим кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Тобто, при вирішенні питань процесуального характеру під час розгляду справ про банкрутство господарські суди повинні керуватися Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" і застосовувати ті статті або відповідні частини статей Господарського процесуального кодексу України, які мають універсальний характер для будь-якої форми судового процесу.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 25 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь - якій стадії судового процесу.
Пунктом 1 статті 512 Цивільного кодексу України передбачено, що кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
У відповідності до ст. 513 Цивільного кодексу України, правочин щодо заміни кредитора у зобов'язанні вчиняться у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов'язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові.
Статтею 514 Цивільного кодексу України, встановлено, що до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ст. 516 Цивільного кодексу України, заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом. Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов'язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого обов'язку первісному кредиторові є належним виконанням.
Згідно пункту 51 Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009р. № 15 "Про судову практику в справах про банкрутство", що встановлює наступне. Статтею 512 Цивільного кодексу України встановлено підстави заміни кредитора у зобов'язанні, в тому числі й грошовому. Законом не передбачено заборони на перехід прав кредиторів за грошовими зобов'язаннями до іншої особи у провадженні у справі про банкрутство. Тому арбітражні керуючі мають вносити до реєстру відомості про заміну кредиторів за грошовими зобов'язаннями у разі переходу їх права вимоги відповідно до правил Цивільного кодексу України , а господарські суди - зобов'язувати арбітражних керуючих вносити відповідні зміни до реєстру в разі оскарження необґрунтованої відмови арбітражних керуючих у внесенні відомостей про заміну кредитора. Особа, до якої перейшли права кредиторів під час провадження у справі про банкрутство, отримує статус учасника провадження відповідно до абзацу двадцять другого статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Беручи до уваги, що заміна кредитора у зобов'язанні не впливає на права та обов'язки боржника і не потребує його згоди, врахувавши відсутність заперечень з боку ліквідатора, суд дійшов висновку заяву ТОВ "Фінанс траст груп" про заміну кредитора у справі задовольнити та замінити первісного кредитора ПуАТ «Фідобанк» на нового кредитора ТОВ "Фінанс траст груп", а також зобов'язати ліквідатора внести зазначені зміни до реєстру вимог кредиторів банкрута.
Керуючись ст. ст. 5, 22-32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" 512-514, 516, 517 Цивільного кодексу України, ст. ст. 25, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити заяву ТОВ "Фінанс траст груп" про заміну кредитора у справі.
2. Замінити первісного кредитора ПуАТ «Фідобанк» на нового кредитора ТОВ "Фінанс траст груп".
3. Зобов'язати ліквідатора внести зазначені зміни до реєстру вимог кредиторів банкрута.
4. Дану ухвалу направити ліквідатору, комітету кредиторів, ПуАТ «Фідобанк», ТОВ "Фінанс траст груп".
Суддя Дзюба О.А.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2015 |
Оприлюднено | 27.11.2015 |
Номер документу | 53734500 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Дзюба О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні