Справа № 188/1062/15-ц
Провадження № 2/188/560/2015
УХВАЛА
25 листопада 2015 року смт. Петропавлівка
Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області в складі:
Головуючої судді Курочкіної О. М.,
При секретарі Лукіній Л.Г.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
за участю представника відповідача ОСОБА_2,
під час розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_3 до ОСОБА_4, треті особи ОСОБА_5, Миколаївська сільська рада Петропавлівського району Дніпропетровської області та Управління Держземагенства у Петропавлівському районі Дніпропетровської області про перерозподіл спадщини та заяви в порядку самостійної вимоги ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_5 до ОСОБА_4, третя особа ОСОБА_3, про визнання заповіту недійсним
ВСТАНОВИЛА:
10.08.2015 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_3 до ОСОБА_4, треті особи ОСОБА_5, Миколаївська сільська рада Петропавлівського району Дніпропетровської області та Управління Держземагенства у Петропавлівському районі Дніпропетровської області про перерозподіл спадщини.
10.11.2015 року до суду надійшла позовна заява, в порядку самостійної вимоги від третьої особи, ОСОБА_5 до ОСОБА_4 про визнання заповіту недійсним.
В позовній заяві крім позовних вимог, з метою витребування доказів, заявлено про витребування інформації з лікарень.
Відповідно до ч.1 ст.37 ЦПК України у випадках, коли щодо отримання доказів у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, є складнощі, суд за їх клопотанням зобов'язаний витребувати такі докази. Клопотання про витребування доказів має бути подано до або під час попереднього судового засідання, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться, - до початку розгляду справи по суті із долученням відомостей про неможливість отримання таких доказів особисто стороною або іншою особою, яка бере участь у справі.
Відповідно до п.6 ч.2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити:
-зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Згідно ч.4 статті 119 цього ж Кодексу позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.
Відповідно до ч.5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Представником позивача разом з заявою не надано до суду доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування та не сплачено судовий збір за заяву про забезпечення доказів.
Частина 1 статті 133 ЦПК України передбачає, що особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право заявити клопотання про забезпечення цих доказів. До клопотання про забезпечення доказів додається документ про сплату судового збору.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 4 Закону України В«Про судовий збірВ» від 8 липня 2011 року, який набрав чинності 1 листопада 2011 року, зі змінами, в якому ставки судового збору встановлюються у таких розмірах:
4) заяви про видачу судового наказу; заяви у справах окремого провадження; заяви про забезпечення доказів або позову; заяви про перегляд заочного рішення; заяви про скасування рішення третейського суду; заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду; заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду; заяви про роз’яснення судового рішення, які подано фізичною особою– 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
Частина 1 статті 125 ЦПК України передбачає, що положення статей 123 і 124 цього Кодексу застосовуються до позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, у якій відкрито провадження.
Стаття 124 ЦПК України передбачає, що зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред'явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 119 і 120 цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, застосовуються положення статті 121 цього Кодексу.
Відповідно до ст.121 ЦК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.119, 121 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву в порядку самостійної вимоги третьої особи в інтересах ОСОБА_5 до ОСОБА_4, поданої її представником, ОСОБА_1 про визнання заповіту недійсним залишити без руху.
Надати представнику ОСОБА_5, ОСОБА_1 строк для усунення недоліків п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_6
Суд | Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2015 |
Оприлюднено | 01.12.2015 |
Номер документу | 53780345 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області
Курочкіна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні