ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 листопада 2015 року м. Київ № 826/25449/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва - Шулежко В.П., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «МСА» до Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві Служби державної реєстрації речових прав на нерухоме майно про встановлення наявності недостовірних записів та зобов'язання скасувати їх, зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «МСА» до Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві Служби державної реєстрації речових прав на нерухоме майно про встановлення наявності недостовірних записів та зобов'язання скасувати їх, зобов'язання вчинити дії.
Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 КАС України.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно з ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про:
скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
виконання зупиненої чи невчиненої дії;
встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Разом з тим, як вбачається з позовної заяви, позивач просить, зокрема «встановити наявність недостовірних записів (відомостей) в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно щодо квартири за адресою: 04050, м. Київ, вул. Мельникова, буд. 12-А, кв.15».
З огляду на викладене вбачається невідповідність вказаної частини позовних вимог положенням ч. 4 ст. 105 КАС України.
Окрім того, частина 3 ст. 106 КАС України встановлює, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру юридичною особою складає 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Водночас, з урахуванням вимог ст. 6 Закону України «Про судовий збір» з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Таким чином, у разі подання до адміністративного суду позову, який містить кілька вимог немайнового характеру, належить сплатити судовий збір за кожну з вимог.
Позивачем до позовної заяви додано квитанцію від 17.11.2015 № 148 про сплату судового збору в розмірі 1218,00 грн. за подання вказаного адміністративного позову, тобто за одну вимогу немайнового характеру.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам, встановленими статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом оформлення позовних вимог у відповідності до ч. 4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України та надання до суду доказів сплати судового збору з кожної вимоги окремо в порядку та розмірі визначених чинним законодавством України.
Згідно з ч. 2 ст. 108 КАС України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 КАС України, суд,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «МСА» до Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві Служби державної реєстрації речових прав на нерухоме майно про встановлення наявності недостовірних записів та зобов'язання скасувати їх, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня набрання законної сили даною ухвалою суду.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання ухвали.
Суддя В.П. Шулежко
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2015 |
Оприлюднено | 01.12.2015 |
Номер документу | 53816775 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Шулежко В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні