Ухвала
від 17.09.2015 по справі 804/3036/15
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" вересня 2015 р. справа 804/3036/15

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючий суддя Суховаров А.В. (доповідач)

судді Головко О.В. Ясенова Т.І.

при секретарі Спірічеві Я.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дніпропетровську апеляційну скаргу Дніпропетровської об'єднаної державної податкової інспекції на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.03.2015 у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Морана до Дніпропетровської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Морана звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дніпропетровської об'єднаної державної податкової інспекції, в якому просить визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення №0000282203 від 30.01.2015.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.03.2015 позов задоволений.

В апеляційній скарзі податкова інспекція просить постанову суду скасувати та відмовити в задоволенні позовних вимог. Вказує що суд не надав належної оцінки обставинам, викладеним в актах перевірки ТОВ Вінс трейд та ТОВ Аркона лідер , які є контрагентами позивача, що дає підстави дійти висновку про нікчемність вчинених правочинів, безтоварність господарських операцій.

Переглядаючи справу, колегія суддів виходить з наступного:

Згідно акту №19/22-03/35294866 від 16.01.2015 позапланової виїзної перевірки ТОВ Морана з питань взаємовідносин із ТОВ Вінс трейд та ТОВ Аркона лідер в вересні 2014 року, проведеної Дніпропетровською ОДПІ, виявлено укладення позивачем угод з контрагентами без мети настання реальних наслідків. Для формування висновків перевірки податковою інспекцією використані: лист ДПІ в Печерському районі м.Києва від 25.12.2014 про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ Вінс трейд по взаємовідносинам з ТОВ Морана в зв'язку з відсутністю за місцем реєстрації; лист ДПІ в Голосіївському районі м.Києва від 14.01.2015 про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ Аркона лідер .

Дніпропетровською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення №0000282203 від 30.01.2015, яким визначено грошове зобов'язання з податку на додану вартість основний платіж 53688гр, штрафні санкції 26844гр, а всього 80532гр.

Відповідно до пункту 198.1 статті 198 Податкового Кодексу України, право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає, зокрема, у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Відповідно до пункту 198.3 статті 198 Податкового Кодексу України, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Відповідно до пункту 198.6 статті 198 Податкового Кодексу України, до податкового кредиту не відносяться суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу).

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового Кодексу України, платник податку зобов'язаний надати покупцю на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках обов'язкові реквізити. Податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг (п. 201.4 ст.201 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 201.6 статті 201 Податкового Кодексу України, податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового Кодексу України, податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації.

Між ТОВ Морана та ТОВ Аркона лідер укладений договір доручення №7/31-2014 від 31.07.2014. У відповідності до умов укладеного договору надано заявки на перевезення вантажу до отримувачів. Заявки на перевезення вантажу містять адресу навантаження та адресу отримувачів вантажу. Також на підтвердження виконання умов договору ТОВ Морана надано: акти приймання-передачі товару надання послуг, податкову накладну №24 від 08.09.2014 на 130000гр.

Між ТОВ Морана та ТОВ Вінс трейд укладений договір доручення №904/2014 від 08.09.2014 на перевезення вантажів автомобільним транспортом. У відповідності до умов укладеного договору, ТОВ Морана подано заявки від 18.09.2014, від 19.09.2014, від 24.09.2014, від 29.09.2014 на перевезення вантажу (дієтичні добавки, крем в гофроящиках). Заявки на перевезення вантажу містять адресу навантаження та адресу отримувача вантажу. Також на підтвердження виконання умов названого договору ТОВ Морана надано: акт приймання-передачі товару та акт надання послуг, які підтверджують факт надання транспортно-експедиційних послуг по перевезенню вантажу автомобільним транспортом; податкову накладну.

Предметом перевезення був товар придбаний ТОВ Морана на підставі укладеного з ТОВ Вінс трейд договору №109/2014 від 01.09.2014 на поставку товарів. На підтвердження виконання умов названого договору ТОВ Морана надано: видаткові накладні, рахунки на оплату, податкові накладні, паспорти якості на придбаний товар, висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи, витяг з журналу реєстрації довіреностей.

Розрахунки за виконання умов названих договорів здійснені в безготівковій формі, що підтверджено виписками з банківського рахунку ТОВ Морана .

Придбаний товар в подальшому біло реалізовано ТОВ Вента .

Виходячи із змісту вказаних вище документів, якими ТОВ Морана підтверджує виконання укладених з контрагентами правочинів, вбачається, що вони містять всі обов'язкові реквізити, що передбачені статтею 9 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні , що в повній мірі підтверджують здійснення відповідних господарських операцій з поставки товару, фактичний рух активів та зміни у власному капіталі позивача.

Податкові накладні складені ТОВ Вінс трейд та ТОВ Аркона лідер у відповідності до статті 201 Податкового кодексу України, а тому ТОВ Морана отримало право на одержання бюджетного відшкодування.

Отже з огляду на надані позивачем докази, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що укладені з ТОВ Вінс трейд та ТОВ Аркона лідер договори мали на меті настання реальних правових наслідків, що обумовлені ними. Сторонами господарських відносин дотримані вимоги чинного законодавства України у спосіб передбачений законом, що в свою чергу підтверджує здійснення господарських операції та правомірно сформований податковий кредит.

Аналізуючи наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, колегія суддів доходить висновку, що ТОВ Морана надано всі необхідні документи підтверджують реальність проведених позивачем господарських операцій та формування податкового кредиту за операціями з вказаними контрагентами.

На момент укладення та виконання зазначених вище договорів, контрагенти ТОВ Вінс трейд та ТОВ Аркона лідер мали зареєстровані у встановленому порядку установчі документи та цивільну дієздатність згідно з чинним законодавством, були зареєстровані як платники податку на додану вартість.

Законодавчо встановлені вимоги, необхідні для чинності правочину, позивачем та його контрагентом дотримані. Крім того, господарські зобов'язання не містять ознак фіктивності. Також названі вище договори, укладені позивачем, не містять умов та ознак, які б свідчили про їх суперечність інтересам держави та суспільства, або порушували публічний порядок.

Відповідно до пункту 3 Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА №984 від 22.12.2010, результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки. В разі встановлення під час перевірки порушень складається акт, а в разі відсутності порушень - довідка. Акт - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.

Відповідно до пункту 6 Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА №984 від 22.12.2010, факти виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, викладаються в акті документальної перевірки чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.

Таким чином, податковий орган встановлює наявність або відсутність порушень, допущених платником податків, виключно за наслідками дослідження первинних документів такого платника податків. Акт перевірки іншої особи ніяким чином не стосується позивача та не може бути доказом порушення ним податкового законодавства.

Чинне законодавство не ставить умову виникнення податкових зобов'язань платника в залежність від стану податкового обліку його контрагентів, фактичного знаходження їх за місцем реєстрації та наявності чи відсутності основних фондів. Позивач не може нести відповідальність за невиконання його контрагентами своїх зобов'язань.

Оскільки позивач надав всі первинні документи, що стосуються господарських операцій за участі контрагентів, які фактично підтверджують реальне здійснення правочинів і досягнення позивачем законної мети їх здійснення - придбання на підставі цивільно-правових угод товарів для здійснення господарської діяльності, окружний суд дійшов правильного висновку стосовно правомірності формування позивачем податкового кредиту.

Суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись пунктом 1 стаття 198, статтями 200, 205, 206 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Дніпропетровської об'єднаної державної податкової інспекції залишити без задоволення, а постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.03.2015 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів з дня складання в повному обсязі.

Головуючий: А.В. Суховаров

Суддя: О.В. Головко

Суддя: Т.І. Ясенова

СудДніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.09.2015
Оприлюднено04.12.2015
Номер документу53920209
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/3036/15

Ухвала від 14.01.2016

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Голубєва Г.К.

Ухвала від 17.09.2015

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Суховаров А.В.

Ухвала від 27.04.2015

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Суховаров А.В.

Ухвала від 17.11.2015

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Голубєва Г.К.

Ухвала від 12.10.2015

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Голубєва Г.К.

Ухвала від 23.02.2015

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Юрков Едуард Олегович

Постанова від 12.03.2015

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Юрков Едуард Олегович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні