Ухвала
від 02.12.2015 по справі 902/1556/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua


У Х В А Л А

02 грудня 2015 р. Справа № 902/1556/15

за позовом: Малого приватного підприємства фірма "Ерідон", код ЄДРПОУ 19420704 (08143, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Княжичі, вул. Леніна, 46)

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "СХК "Вінницька промислова група", код ЄДРПОУ 33623350 (22800, Вінницька область, Немирівський район, м.Немирів, вул. Леніна, 226-А)

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницька аграрно-промислова група", код ЄДРПОУ 36604325 (22800, Вінницька область, Немирівський район, м.Немирів, вул. Леніна, 226-А)          

про стягнення 13705922,94 грн. заборгованості

Господарський суд Вінницької області у складі

головуючого судді: Колбасов Ф.Ф..

представники сторін не викликались

В С Т А Н О В И В :

Мале приватне підприємство фірма "Ерідон" звернулося до Господарського суду Вінницької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "СХК "Вінницька промислова група" та до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницька аграрно-промислова група" про солідарне стягнення 13705922,94 грн, з яких: заборгованість за отриманий товар з врахуванням встановленого індексу інфляції в сумі 3840801,12 грн, втрати у зв'язку зі зміною курсу гривні до її грошового еквіваленту в іноземній валюті в сумі 7986467,45 грн, річні в сумі 564019,01 грн та пеня в сумі 1314635,36 грн.

Ухвалою Господарського суду Вінницької області від 02.12.2015р. за вказаним позовом порушено провадження у справі №902/1556/15 з призначенням її до розгляду.

Поряд з цим, позивачем до матеріалів позовної заяви додано заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на все майно та грошові суми в розмірі 13705922,94 грн, що належать Товариству з обмеженою відповідальністю "СХК "Вінницька промислова група" та Товариству з обмеженою відповідальністю "Вінницька аграрно-промислова група".

Розглянувши вищевказану заяву, ознайомившись з матеріалами позову, судом встановлено наступне.

Відповідно до ст. 66 ГПК України, господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи має право вжити заходів до забезпечення позову.

При цьому, за змістом вказаної норми, забезпечення позову допускається на будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.

Заходи до забезпечення позову застосовуються господарським судом як засіб запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів особи та гарантія реального виконання рішення суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 67 ГПК України позов забезпечується:

- накладенням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві;

- забороною відповідачеві вчиняти певні дії;

- забороною іншим особам вчиняти дії, що стосується предмета спору;

- зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку;

- зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.

Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 16 "Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову" умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення. Отже, найдоцільніше вирішувати питання забезпечення позову на стадії попередньої підготовки справи до розгляду (стаття 65 ГПК).

Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов'язання після пред'явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов'язання тощо). Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.

Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії. Обрані заходи до забезпечення позову не повинні мати наслідком повне припинення господарської діяльності суб'єкта господарювання, якщо така діяльність, у свою чергу, не призводитиме до погіршення стану належного відповідачеві майна чи зниження його вартості.

Таким чином, тягар доказування покладається на особу, яка подала заяву про забезпечення позову. Доказування повинно здійснюватися за загальними правилами відповідно до ст. 32 - 34 ГПК України.

За приписами ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Нормами ст. 32 ГПК України визначено, що доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Ці дані встановлюються, серед іншого, письмовими і речовими доказами. Господарський суд, згідно зі ст. 34 ГПК України, приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

З вищенаведеного випливає, що підставою вжиття заходів із забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення того, що певні дії (бездіяльність) відповідача ускладнить або унеможливить виконання рішення з господарського спору. Таке припущення має бути обґрунтованим, тобто підкріпленим доказами наявності фактичних, отже, реально існуючих обставин, які вказують на ймовірну складність або неможливість виконання рішень господарського суду в майбутньому. Тобто, враховуючи вимоги ст. 33 ГПК, наведення доказів наявності фактичних обставин, з якими позивач пов'язує необхідність застосування заходів до забезпечення позову, є обов'язковим.

Як свідчать матеріали справи, позивач, заявляючи клопотання про вжиття заходів до забезпечення позову не подав суду будь - яких реальних фактичних доказів в його обґрунтування.

Таким чином, з огляду на те, що позивач не довів обґрунтованості необхідності вжиття відповідних заходів, зокрема не надав доказів на підтвердження викладених у заяві обставин та не подав доказів того, що невжиття вказаних заходів унеможливить виконання рішення суду, заява про забезпечення позову задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 66, 67, 86 ГПК України, -

У Х В А Л И В :

1. Відмовити Малому приватному підприємству фірма "Ерідон" в задоволенні заяви №1512 від 23.11.15р. про забезпечення позову.

2. Копію ухвали надіслати сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.

           Суддя Колбасов Ф.Ф.

          

віддрук. 4 прим.:

1 - до справи

2 - позивачу (08143, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Княжичі, вул. Леніна, 46)

3 - відповідачу 1 (22800, Вінницька область, Немирівський район, м.Немирів, вул. Леніна, 226-А)

4- відповідачу 2 (22800, Вінницька область, Немирівський район, м.Немирів, вул. Леніна, 226-А)

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення02.12.2015
Оприлюднено09.12.2015
Номер документу54000641
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —902/1556/15

Ухвала від 14.01.2016

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Юрчук М.І.

Ухвала від 17.12.2015

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Колбасов Ф.Ф.

Ухвала від 02.12.2015

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Колбасов Ф.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні