УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
Від "01" грудня 2015 р. Справа № 19/5007/1038-Б/12
За заявою Управління Пенсійного фонду України в Попільнянському районі Житомирської області (смт.Попільня, Житомирська область)
До боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Євро-Транс-Сервіс" (смт.Попільня, Житомирська область)
про визнання банкрутом
Суддя Костриця О.О.
В засіданні суду прийняли участь:
- від кредиторів: не з'явились
- від боржника: не з'явився
В провадженні господарського суду Житомирської області перебуває справа про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Євро-Транс-Сервіс" (смт.Попільня, Житомирська область), порушена в порядку статті 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Постановою господарського суду Житомирської області від 24.09.2013р. було визнано банкрутом ТОВ "Євро-Транс-Сервіс"; відкрито ліквідаційну процедуру ТОВ "Євро-Транс-Сервіс"; призначено ліквідатором ТОВ "Євро-Транс-Сервіс" Управління Пенсійного фонду України в Попільнянському районі.
Ухвалою суду від 08.10.2015р. було прийнято та призначено до розгляду в засіданні суду клопотання про припинення повноважень УПФУ в Попільнянському районі, як ліквідатора боржника, у зв'язку з виявленням майна боржника, продовжено строк ліквідаційної процедури ТОВ "Євро-Транс-Сервіс" та строк повноважень ліквідатора УПФУ в Попільнянському районі до 02.12.2015р., відкладено розгляд справи, зобов'язано ліквідатора вчинити певні дії по справі.
Слід зазначити, що при вирішені даної справи судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, яка була чинною до 18.01.2013 року включно.
В судовому засіданні розглядалось клопотання УПФУ в Попільнянському районі про припинення повноважень УПФУ в Попільнянському районі, як ліквідатора боржника, у зв'язку з виявленням майна боржника.
Представник УПФУ в Попільнянському районі (ліквідатора) в засідання суду не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, вимоги ухвали суду від 08.10.2015р. не виконав.
Представник кредитора боржника в засідання суду не з'явився.
Дослідивши матеріали справи та розглянувши вищезазначене клопотання УПФУ в Попільнянському районі, господарський суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до частини 2 ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
У відповідності з п.п.1,3 ст.5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України. Провадження у справах про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності регулюється з урахуванням особливостей, передбачених розділом VI цього Закону.
Згідно з ч. 1 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до ліквідаційної маси включаються усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури.
Частиною першою ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", поряд з іншими, на ліквідатора покладено повноваження щодо вжиття заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб.
Ухвалою суду від 30.04.2015р. було зобов'язано ліквідатора - УПФУ в Попільнянському районі надати відомості з державного реєстру підприємств, установ та організацій про участь боржника, як засновника (учасника) у статутних фондах інших господарюючих суб'єктів.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідно до витягу з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо ТОВ "Попільнянський агробуд", до переліку засновників даної юридичної особи, серед інших, зокрема входить ТОВ "Євро-Транс-Сервіс", розмір внеску до статутного фонду - 509740,00грн.
Матеріали справи, свідчать, що в засіданні суду 04.08.2015р. прийняв участь державний реєстратор реєстраційної служби Попільнянського РУЮ, яка надала для огляду оригінал реєстраційної справи ТОВ "Євро-Транс-Сервіс" (13500, Житомирська область, смт.Попільня, вул.Радянська,31, ідентифікаційний код 33864825).
Судом було оглянуто реєстраційну справу ТОВ "Євро-Транс-Сервіс" та долучено до матеріалів справи необхідні матеріали.
При цьому, судом встановлено, що відповідно до постанови про проведення виїмки від 13.01.2009р., старшим слідчим слідчого управління УМВС України в Житомирській області було постановлено провести виїмку у державного реєстратора ОСОБА_2 всіх установчих документів ТОВ "Євро-Транс-Сервіс" та ТОВ "Попільнянський агробуд".
Згідно протоколу виїмки від 29.01.2009р. було вилучено зазначені документи у державного реєстратора.
З врахуванням дослідженого в судовому засіданні 04.08.2015р., господарським судом було винесено ухвалу суду від 04.08.2015р., в якій, серед іншого, було зобов'язано ліквідатора вивчити питання щодо погашення вимог кредиторів за рахунок грошового внеску засновника боржника та вивчити питання щодо повернення вкладеного розміру внеску боржника до статутного фонду ТОВ "Попільнянський агробуд" в розмірі 509740,00грн.
Слід зазначити, що ліквідатор боржника дані вимоги ухвали суду не виконав, посилаючись на безпосереднє виявлення ним майна боржника, надіслав на адресу суду клопотання про заміну його на ліцензованого арбітражного керуючого.
При цьому, будь-яких підтверджуючих документів щодо обгрунтування вищезазначеного клопотання ліквідатора не надав, так як, і не дослідив питання щодо фактичного внесення боржником зазначеного грошового внеску.
Відповідно до ч. 3 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі виявлення майна відсутнього боржника ліквідатора має бути замінено за клопотанням кредитор арбітражним керуючим, про що господарський суд виносить ухвалу. У разі виявлення ліквідатором майна відсутнього боржника, визнаного банкрутом, сума виручки від продажу такого майна направляється на покриття витрат, пов'язаних з провадженням у справі про банкрутство.
Тобто, у такому випадку законодавцем не передбачено перехід до загальних судових процедур банкрутства.
При цьому, згідно з ч.6 ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за клопотанням ліквідатора у разі виявлення ним майна відсутнього боржника, визнаного банкрутом, господарський суд може винести ухвалу про припинення процедури ліквідації, передбаченої цією статтею, і переходу до загальних судових процедур у справі про банкрутство, передбачених цим Законом.
Отже, господарський суд здійснює перехід до загальних судових процедур у разі виявлення майна відсутнього боржника, сума виручки від продажу якого більша від суми, необхідної для покриття витрат, пов'язаних з провадженням у справі про банкрутство.
За наявності майна, господарський суд переходить до загальних судових процедур у справі про банкрутство у зв'язку з необхідністю формування повноцінного пасиву боржника шляхом виявлення всіх кредиторів боржника через публікацію оголошення в офіційному друкованому органі, оскільки спрощена процедура банкрутства обмежує участь у справі інших кредиторів, крім тих, що були відомі ліквідатору (ч. 5 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом").
У разі виявлення майна відсутнього боржника, реалізаційна вартість якого перевищує витрати на здійснення процедури банкрутства, до боржника не може застосовуватись спрощена процедура банкрутства.
Відповідної правової позиції дотримується Верховний Суд України, зокрема в своїй постанові від 05.12.2006р. у справі № 9/33.
Відповідно до ч. 6 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" підставою для переходу зі спрощеної процедури банкрутства до загальних судових процедур є виявлення майна боржника, тобто фактична його наявність.
Разом з тим, з матеріалів справи не вбачається, що вартість активів банкрута перевищує суму витрат, пов'язаних з провадженням у даній справі про банкрутство, як і не доведено факт самої наявності даних активів.
За приписами ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" на ліквідаторі банкрута лежить обов'язок щодо формування ліквідаційної маси, здійснення інвентаризації та оцінки майна банкрута згідно з законодавством.
У зв'язку з чим, тільки виходячи з експертної оцінки майна банкрута можна дійти висновку про перехід до загальних судових процедур.
В порушення зазначених норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ліквідатор банкрута не довів факту наявності у боржника майнових активів (грошового внеску), а обмежився лише посиланням на витягу з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Враховуючи викладене, господарський суд прийшов до висновку відмовити у задоволенні клопотання УПФУ в Попільнянському районі про припинення повноважень УПФУ в Попільнянському районі, як ліквідатора боржника.
Керуючись ст.ст.77,86 ГПК України, ст.ст.22-32,52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у задоволенні клопотання УПФУ в Попільнянському районі (ліквідатора) від 07.10.2015р. про припинення повноважень УПФУ в Попільнянському районі, як ліквідатора боржника.
2. Розгляд справи відкласти.
3. Призначити наступне засідання суду на "26" січня 2016 р. о 10:40 в приміщенні господарського суду Житомирської області, каб. №407.
4. Зобов'язати ліквідатора - Управління Пенсійного фонду в Попільнянському районі:
- надати звіт про проведену роботу з підтверджуючими документами;
- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування;
- здійснити інвентаризацію майнових активів та заборгованості банкрута, в тому числі, перед найманими працівниками; надати накази про проведення інвентаризації, створення інвентаризаційної комісії;
- надати акт інвентаризації майнових активів боржника складений з урахуванням положень Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 11.08.1994р. №69;
- надати докази припинення трудових відносини підприємства-банкрута з найманими працівниками відповідно до законодавства України про працю;
- виявити документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;
- надати інформацію про рух коштів на розрахункових рахунках боржника в банківській установі: Тернопільській філії ПАТ КБ "ПриватБанк", починаючи з дати порушення провадження у справі та докази закриття рахунків у банківській установі;
- надати реєстр вимог кредиторів, з включеними до нього вимогами кредиторів, що визнані судом;
- вивчити питання щодо погашення вимог кредиторів за рахунок грошового внеску засновника боржника;
- вивчити питання щодо повернення вкладеного розміру внеску боржника до статутного фонду ТОВ "Попільнянський агробуд" в розмірі 509740,00грн.;
- надати інформацію про результати досудового розслідування по кримінальному провадженню за заявою УПФУ в Попільнянському районі №2627/06 від 12.09.2014р.;
- за результатами проведеної роботи, згідно з ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", подати ліквідаційний баланс, звіт про проведену роботу та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов’язків (докази, що свідчать про відсутність ліквідаційної маси; реєстр вимог кредиторів з зазначенням сум, які є неможливими до погашення, тощо).
Суд звертає увагу ліквідатора - УПФУ в Попільнянському районі на обов'язковість виконання судових рішень та представлення інтересів сторони в судовому засіданні, оскільки, нез'явлення та не виконання ухвал суду призводить до затягування розгляду справи.
В засідання суду викликати представника ліквідатора та кредитора.
Повторно попередити УПФУ в Попільнянському районі, що у разі невиконання вимог ухвали суду, господарським судом може бути винесено окрему ухвалу, а також, застосовано п.5 ст. 83 ГПК України.
Ухвала господарського суду набирає законної сили в установленому чинним законодавством порядку.
У зв'язку із запровадженням автоматизованої системи документообігу у господарському суді будь-які заяви та клопотання у письмовому вигляді повинні бути зареєстровані в канцелярії суду до початку судового засідання.
Окрім того, учасникам судового процесу звернути увагу на необхідність належного оформлення документів (заяв, клопотань), що подаються до суду, з врахуванням того, що зміст об'єднуваних вимог у відповідній заяві чи клопотанні повинен мати однорідний характер, у випадку заявлення вимог, що мають різні підстави виникнення, то вказані вимоги слід розділяти та пред'являти до суду окремими оформленими документами.
Суддя Костриця О.О.
1 - в справу
2 - Управління Пенсійного фонду в Попільнянському районі :(реком. з повід.)
3 - кредитору ДПАТ "Національна акціонерна компанія "Украгролізинг " 01601, м. Київ, вул. Мечникова, 16-а
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2015 |
Оприлюднено | 09.12.2015 |
Номер документу | 54001432 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Костриця О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні