Романівський районний суд Житомирської області
смт. Романів, вул. Леніна, 86, 13001, (04146)2-16-50
Справа № 4-45/10
ПОСТАНОВА
15 листопада 2010 року смт. Романів
Романівський районний суд Житомирської області в складі:
Головуючого судді Кравчук В.П.,
при секретарі Багінській В.І.
з участю прокурора Примака О.М.
скаржника ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в смт. Романів
справу за скаргою ОСОБА_1 на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи від 4 червня 2010 року, -
встановив:
28 жовтня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи від 4 червня 2010 року, в якій просив постанову дільничного інспектора Романівського РВ УМВС ОСОБА_2 від 04.06.2010 року про відмову в порушенні кримінальної справи скасувати та направити матеріали для додаткової перевірки; визнати дії ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 по складанню та підписанню даної постанови неправомірними; порушити кримінальну справу проти ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 за фактом зловживання службовим становищем в інтересах ОСОБА_5 та ОСОБА_6
В обґрунтування скарги ОСОБА_1 зазначив, що постанова дільничного інспектора Романівського РВ УМВС ОСОБА_2 від 04.06.2010 року про відмову в порушенні кримінальної справи є безпідставною та свідчить про зловживання службовим становищем працівників Романівського РВ УМВС в інтересах ОСОБА_5 та ОСОБА_6
Згідно вимог скарги, ОСОБА_1 вважає, що акт передачі майна пайового фонду КСП «Маяк» від 10.10 2009 року без відповідного рішення загальних зборів власників майнових паїв реформованого КСП «Маяк», є доказом і підставою для порушення кримінальної справи за фактом незаконного привласнення майна пайового фонду КСП «Маяк» в особливо великих розмірах.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1, який просить задоволити скаргу, думку прокурора, який вважає, що скарга підлягає частковому задоволенню, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що скарга підлягає частковому задоволенню, із слідуючих
підстав:
Відповідно до положень ст. 236-1 КПК України скарга на постанову органу дізнання, слідчого, прокурора про відмову в порушенні кримінальної справи подається особою, інтересів якої вона стосується, або її представником до районного (міського) суду за місце розташуванням органу або роботи посадової особи, яка винесла постанову, протягом семи днів з дня отримання копії постанови чи повідомлення прокурора про відмову в скасуванні постанови.
Згідно ст. 236-2 ч. З КПК України - Розглянувши скаргу, суддя залежно від того, чи були при відмові у порушенні справи виконані вимоги статті 99 цього Кодексу, приймає одне з таких рішень:
1) скасовує постанову про відмову в порушенні справи і повертає матеріали для проведення
додаткової перевірки;
2) залишає скаргу без задоволення.
У відмовному матеріалі, згідно картки обліку інформації , яка надійшла по телефону від ОСОБА_1, вбачається, що 01.06.2010 року в с. Вільха приватний підприємець ОСОБА_5 та його робочі розбирають ферму КСП «Маяк».
При розгляді даної інформації не вирішувалося питання про причетність та відповідальність інших осіб, крім ОСОБА_5, хоч про це в повідомленні ставилося питання.
При розгляді повідомлення ОСОБА_1 неповно були перевірені дані про належність ОСОБА_5 спірного майна.
У відмовному матеріалі відсутні правовстановлюючі документи , які б безперечно свідчили, що спірне майно дійсно належить ОСОБА_5
Крім того, при перевірці повідомлення ОСОБА_1 не відібрано письмове пояснення у скаржника ОСОБА_1, хоч в матеріалах міститься рапорт ДІМ ОСОБА_2 про те, що відібрати пояснення у ОСОБА_1 не представилось можливим у зв’язку з тим, що останній відмовляється згідно ст. 63 Конституції України. В судовому засіданні 15.11.2010 року ОСОБА_1 категорично заперечує даний факт, мотивуючи тим, що це не відповідає дійсності. Все це свідчить про неповноту проведеної перевірки.
З врахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що постанова дільничного інспектора Романівського РВ УМВС ОСОБА_2 від 04.06.2010 року про відмову в порушенні кримінальної справи підлягає скасуванню і матеріали необхідно повернути для проведення додаткової перевірки.
В скарзі ОСОБА_1 ставить питання про порушення кримінальної справи проти ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 за фактом зловживання службовим становищем в інтересах ОСОБА_5 та ОСОБА_6 Відповідно до положень ст. 236-2 ч.3 КПК України суд не вправі при розгляді скарги на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи порушувати кримінальні справи.
Вимоги ОСОБА_1 про визнання дій ОСОБА_2, ОСОБА_7, ОСОБА_4 неправомірними не можуть бути предметом судового розгляду при розгляді скарги ОСОБА_1 на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи в порядку ст.ст. 236-1, 236-2 КПК України.
Керуючись ст.ст. 236-1, 236-2, 99 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Постанову дільничного інспектора міліції Романівського РВ УМВС ОСОБА_2 від 04.06.2010 року про відмову в порушенні кримінальної справи проти ОСОБА_5 - скасувати і повернути матеріали для проведення додаткової перевірки.
На постанову судді прокурором, особою, яка подала скаргу, протягом семи діб з дня її винесення може бути подана апеляція до апеляційного суду Житомирської області.
Головуючий суддя Кравчук В.П.
Суд | Романівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2010 |
Оприлюднено | 09.12.2015 |
Номер документу | 54022701 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Романівський районний суд Житомирської області
Кравчук В. П.
Кримінальне
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області
Іващенко А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні