ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" листопада 2011 р. Справа № 2a-3537/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Кафарського В.В.
за участю секретаря Монастирецького В.В.
представників:
від заявника: ОСОБА_1
від відповідача: не з"явився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в порядку ст. 183-3 КАС України
за поданням: Державної податкової інспекції у Надвірнянському районі
до відповідача: Міського комунального підприємства "Надвірнашляхбуд"
про зупинення видаткових операцій на рахунках ,-
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Надвірнянському районі (надалівЂ“заявник) з підстав передбачених статтею 183– 3 Кодексу адміністративного судочинства України (надалівЂ“КАС України ), 28 жовтня 2011 року о 14:15 год. звернулася в суд з поданням до Міського комунального підприємства "Надвірнашляхбуд" (надалівЂ“відповідач) про зупинення видаткових операцій на рахунках.
Вимоги подання мотивовані тим, що у відповідача наявний податковий борг перед бюджетом в сумі 50056,36грн. Даний податковий борг виник в результаті несплати самостійно задекларованих сум податкових зобов’язань з податку на додану вартість.
Представник заявника в судовому засіданні вимоги викладенні в поданні підтримав в повному обсязі та зазначив, що у відповідача наявний податковий борг перед бюджетом, який виник в зав’язку з несплатою у передбачений законодавством термін самостійно визначеного податкового зобов’язання з податку на додану вартість. Просив подання задовольнити повністю.
Відповідач, представник якого в судове засідання не з’явився, хоча про дату, час та місце розгляду подання належним чином був повідомлений, причин неявки суду не повідомив, наданим йому правом для подання заперечення не скористався
Розгляд внесеного подання судом у відповідності до частини 7 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України здійснено за відсутності представника відповідача.
Розглянувши матеріали подання, заслухавши пояснення представника заявника, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що внесене подання органу державної податкової служби підлягає задоволенню з таких мотивів.
Судом встановлено, що відповідач по справі зареєстрований Надвірнянською районною адміністрацією 04.04.2001року та включений в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, згідно із законодавством України на відповідача покладено обов’язок сплачувати податки.
Згідно із частиною 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
В силу вимог п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
В свою чергу, строки подання декларації передбачені п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України та встановлені диференційовано в залежності від базового звітного (податкового) періоду, під яким розуміється перший звітний (податковий) період року, визначений відповідним розділом цього Кодексу. Так, для базового звітного (податкового) періоду, що дорівнює календарному місяцю строк подання декларації становить– 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Для базового звітного (податкового) періоду, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю - 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя). А для базового звітного (податкового) періоду, що дорівнює календарному року - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. В свою чергу, для податку на додану вартість, згідно з п.202.1 ст.202 Податкового кодексу України, загальним звітним (податковим) періодом є один календарний місяць.
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Разом з тим, в силу вимог п.100.2 ст.100 Податкового кодексу України, платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу. Рішення про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу стосовно загальнодержавних податків та зборів у межах одного бюджетного року, відповідно до п.100.8 вказаної статті, приймається керівником контролюючого органу (його заступником). Платник податків, який звертається до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов'язання. Згідно з п.100.6. вказаної статті, розстрочені суми грошових зобов'язань або податкового боргу (в тому числі окремо - суми штрафних (фінансових) санкцій) погашаються рівними частками починаючи з місяця, що настає за тим місяцем, у якому прийнято рішення про надання такого розстрочення. Договори про розстрочення (відстрочення), відповідно до пп.100.12.2. п.100.12 ст.100 Податкового кодексу України, можуть бути достроково розірвані з ініціативи контролюючого органу, якщо з'ясовано, що інформація, подана платником податків при укладенні зазначених договорів, виявилася недостовірною, перекрученою або неповною; якщо платник податків визнається таким, що має податковий борг із грошових зобов'язань, які виникли після укладення зазначених договорів; якщо платник податків порушує умови погашення розстроченого грошового зобов'язання чи податкового боргу або відстроченого грошового зобов'язання чи податкового боргу.
Судом встановлено, що за відповідачем рахувалась заборгованість по сплаті податку на додану вартість. Рішенням начальника ДПІ у Надвірнянському районі №1 від 28.01.2011 року, відповідачу надано розстрочення сплати податкового боргу з ПДВ на термін з 14.02.2011 року по 14.11.2011 року (а.с.34). На підставі вказаного рішення між позивачем та відповідачем було укладено договір про розстрочення податкового боргу №1 від 28.01.2011 року (а.с.35-36).
Крім того, Рішенням начальника ДПІ у Надвірнянському районі №15 від 21.10.2011 року, відповідачу надано розстрочення сплати нового податкового боргу з ПДВ на термін з 20.10.2011 року по 20.12.2011 року (а.с.38). На підставі вказаного рішення між позивачем та відповідачем було укладено договір про розстрочення податкового боргу №19 від 30.09.2011 року (а.с.39-40)
Як вбачається з матеріалів справи відповідач подав податкову декларацію з податку на додану вартість в якій самостійно задекларував суму податкового зобов’язання до сплати в бюджет (а.с.24-27).
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
18.10.2011 року та 21.10.2011 року у зв’язку з несплатою частки розстроченого грошового зобов"язання по терміну сплати, заступником начальника ДПІ в Надвірнянському районі винесено рішення про скасування розстрочення грошових зобов’язань (а.с.34, 37). Відповідно до облікової картки за відповідачем станом на 27.10.2011 року рахується недоїмка по попередньо розстроченому платежу по податку на додану вартість в розмірі 50056,36грн.
Згідно п.95.1. ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. В силу вимог п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України, стягнення коштів платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Станом на 20.10.11р. за відповідачем обліковувався борг у розмірі 50056,36 грн. у зв'язку з чим посадовою особою податкового органу прийнято Рішення від 20.10.11р. про опис майна у податкову заставу у відповідності до ст. 89 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 88.1, 88.2 ст. 88 Податкового кодексу України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з Кодексом та не потребує письмового оформлення.
Згідно з нормами п. 89.2 Податкового кодексу право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
Відповідно до п. 89.3 Податкового кодексу, майно, на яке поширюється право податкової застави, оформляється актом опису. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.
На виконання вказаного рішення, з метою складання акта опису майна податковим органом було здійснено виїзд за місцезнаходженням боржника з метою опису активів у податкову заставу, однак посадовими особами Міського комунального підприємства "Надвірнашляхбуд" відмовлено у здійсненні опису майна та не надано жодних документів, необхідних для такого опису.
За нормами п. 89.4 Кодексу, у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.
Таким чином, на підставі п. 89.4 ст. 89 Податкового кодексу України податковим органом 27 жовтня 2011 року складено Акт про відмову платника податків від опису майна у податкову заставу № 1.
Пунктом 89.4 ст. 89 Кодексу визначено, що орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.
В зв'язку з наявністю вищевикладених обставин, Державна податкова інспекція у Надвірнянському районі 28 жовтня 2011 року звернулась до Івано-Франківського окружного адміністративного суду, у відповідності ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, з поданням про зупинення видаткових операцій платника податків.
Відповідно до ч. 7 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.
Оскільки на час звернення податкового органу до суду та на момент розгляду подання за відповідачем обліковується борг з податку на додану вартість на загальну суму 50056,36грн., який погашений не був, обставини, що зумовили звернення Державної податкової інспекції у Надвірнянському районі до суду знайшли своє підтвердження у судовому засіданні, суд дійшов висновку про задоволення вимог податкового органу про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків.
Відповідно до норм п. 89.4 ст. 89 Податкового кодексу України зупинення видаткових операцій платника податків діє до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167, 183-3 < ст. > Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Подання Державної податкової інспекції у Надвірнянському районі до Міського комунального підприємства "Надвірнашляхбуд" про зупинення видаткових операцій на рахунках в порядку статті 183-3 КАС України задовольнити повністю.
Зупинити видаткові операції платника податків Міського комунального підприємства "Надвірнашляхбуд" (код ЄДРПОУ 31345691 ) на рахунках, а саме:
- Івано-Франківська філія ПАТ КБ "Приватбанк" м.Івано-Франківськ, МФО 336677, р/р 26057052502362 (UAN);
- Івано-Франківська філія ПАТ КБ "Приватбанк" м.Івано-Франківськ, МФО 336677, р/р 26007052500864 (UAN);
- Івано-Франківська філія "ОСОБА_2 Русь" м.Івано-Франківськ, МФО 336008, р/р 2600304321002 (UAN);
- Івано-Франківська філія "ОСОБА_2 Русь" м.Івано-Франківськ, МФО 336008, р/р 2600204321002 (UAN);
- ГУДК України в Івано-Франківській області, МФО 836014, р/р 35449005001698 (UAN);
- ГУДК України в Івано-Франківській області, МФО 836014, р/р 35447007001698 (UAN);
- ГУДК України в Івано-Франківській області, МФО 836014, р/р 35445010001698 (UAN);
- ГУДК України в Івано-Франківській області, МФО 836014, р/р 35443012001698 (UAN);
- ГУДК України в Івано-Франківській області, МФО 836014, р/р 35442002001698 (UAN);
- ГУДК України в Івано-Франківській області, МФО 836014, р/р 35439004001698 (UAN);
- ГУДК України в Івано-Франківській області, МФО 836014, р/р 35433011001698 (UAN);
- ГУДК України в Івано-Франківській області, МФО 836014, р/р 35432001001698 (UAN);
- Івано-Франківське обласне управління ОБ, МФО 336503, р/р 26007300538 (UAN);
- ПАТ "Банк Форум", МФО 322948, р/р 26000301103909 (UAN);
- ПАТ "Плюс Банк", МФО 336310, р/р 26008340014127 (UAN);
- АТ Банк "Фінанси та Кредит" м.Івано-Франківськ, МФО 336235, р/р 26009149887980 (UAN);
- АТ Банк "Фінанси та Кредит" м.Івано-Франківськ, МФО 336235, р/р 26006249887980 (UAN);
- філія ПАТ ПІБ в м.Івано-Франківську, МФО 336354, р/р 26048320714412 (UAN);
- філія ПАТ ПІБ в м.Івано-Франківську, МФО 336354, р/р 26001301714412 (UAN);
- філія ПАТ ПІБ в м.Івано-Франківську, МФО 336354, р/р 26000302714412 (UAN).
Постанова, відповідно до ч.7 ст. 183-3 КАС України, виконується негайно.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: Кафарський В.В.
Постанова складена в повному обсязі 07.11.2011 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2011 |
Оприлюднено | 14.12.2015 |
Номер документу | 54128960 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Кафарський В.В.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Кафарський В.В.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Кафарський В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні