Провадження № 2/485/660/15
УХВАЛА
14 грудня 2015 року Снігурівський районний суд Миколаївської області в складі: головуючого судді Квєтка І.А.,
за участі секретаря Шеремет Ю.Є.,
за участі представника позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представника відповідача - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Снігурівка цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ "Придніпровське" про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
11 вересня 2015 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просив визнати недійсним договір оренди земельної ділянки від 09 квітня 2013 року між ТОВ "Придніпровське" та ОСОБА_5, визнати недійсною та скасувати його державну реєстрацію, вчинену відділом Держкомзему у Снігурівському районі, посилаючись на те, що вказаний договір ОСОБА_5, яка померла 25 червня 2013 року не підписувала.
Ухвалою суду від 11 листопада 2015 року у справі призначено судову-почеркознавчу експертизу, виконання якої доручено експерту НДЕКЦ УМВС України у Миколаївській області ОСОБА_6
09 грудня 2015 року до суду надійшло клопотання експерта про надання додаткових матеріалів, а саме експерт просив встановити достовірність виконання підпису в графі "ПІДПИС ОДЕРЖАВ" рахунку №112865 від імені ОСОБА_5 у відомості №10/4825 на виплату пенсій, соціальних допомог за березень 2013 року самою ОСОБА_5, виконання підпису в графі "ПІДПИС" довіреності від 01.04.2013 року на ім"я ОСОБА_7 самою ОСОБА_5; надати вільні зразки підписів ОСОБА_5 в документах за період з 2012-2014 рр.
У судовому засіданні сторони не вважали за можливе встановити достовірність виконання підписів у представлених експертові документах, зважаючи на їх офіційність.
Відповідно до ст.53 ч.10 п. 2 ЦПК України, експерт має право заявляти клопотання про надання йому додаткових документів і матеріалів, необхідних для вирішення поставлених питань.
Відповідно до п.1.3, 1.4, 1.8, 1.10 Наказу Міністерства юстиції України 08.10.98 № 53/5 "Про затвердження Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень" Для проведення досліджень орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) надати експерту вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки почерку (цифрових записів, підпису) особи, яка підлягає ідентифікації. Перед приєднанням вільних та умовно-вільних зразків до матеріалів справи орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) пред'явити їх особі, яка підлягає ідентифікації, а потім позначити кожний зразок, тобто указати, що це вільний зразок почерку (підпису) певної особи (указати її прізвище, ім'я, по батькові), та посвідчити це своїм підписом. У разі неможливості пред'явити зазначені зразки (смерть виконавця, від'їзд тощо) як зразки слід надавати документи або інші папери, на яких рукописні тексти (підписи) достовірно виконані особою, щодо якої ставиться питання з ідентифікації її як виконавця досліджуваного рукопису (наприклад, заяву про отримання паспорта (форма № 1), паспорт, різного роду посвідчення, на яких є власноручний підпис, тощо). Як вільні, так і експериментальні зразки буквеного або цифрового письма бажано надавати не менше ніж на 15 аркушах. Чим коротший досліджуваний текст (запис), тим більша потреба у вільних зразках. Вільні зразки підпису надаються по змозі не менше ніж на 15 документах, експериментальні - у кількості не менше 5 - 8 аркушів. При вилученні вільних зразків підписів особи, від імені якої виконано досліджуваний підпис, слід відшукувати документи з варіантом підпису, найбільш схожим на підпис, що досліджується. Такі підписи найчастіше зустрічаються у документах, аналогічних досліджуваному.
Судом в установленому порядку у якості вільних зразків витребувані офіційні документи з державних установ, що свідчить про їх достовірність. Іншим чином встановити достовірність вільних зразків почерку ОСОБА_5 не можливо, оскільки вона померла.
Крім того, додатково з управління Пенсійного фонду України у Снігурівському районі судом витребувано матеріали пенсійної справи ОСОБА_5, в якій на арк.21 міститься її заява про призначення пенсії від 22.09.1995 року та на арк.30 пояснювальна від 13.09.1995 року, а також оригнал трудової книжки ОСОБА_5 з підписом володільця та ознайомлення з записами в ній (перша та остання сторінки).
Надати додатково вільних зразків підписів ОСОБА_5, яка померла 25 червня 2013 року, за 2012 - 2014 рр не є можливим.
З метою забезпечення належного проведення судової експертизи, клопотання експерта слід задовольнити частково.
Керуючись ст.137 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання експерта задовільнити частково.
Направити експерту додатково витребувані в Управлінні Пенсійого фонду України у Миколаївській області вільні зразки підпису та почерку ОСОБА_5, які містяться в матеріалах пенсійної справи (арк.21,30) та трудовій книжці (перша та остання сторінки), для проведення експертизи за матеріалами цивільної справи №2/485/660/15).
В іншій частині клопотання експерта залишити без задоволення.
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але протягом п"яти днів у частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області.
СУДДЯ
Суд | Снігурівський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2015 |
Оприлюднено | 16.12.2015 |
Номер документу | 54288762 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Снігурівський районний суд Миколаївської області
Квєтка І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні