Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 грудня 2015 року Справа № П/811/2415/15
Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Дегтярьової С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в Новоархангельському районі
до відповідача: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю В«ПрогресВ»
про стягнення заборгованості,
за участю:
секретаря судового засідання - Черної О.Ю.,
представників:
позивача - не з'явився,
відповідача - ОСОБА_1, ОСОБА_2,
Управління Пенсійного фонду України в Новоархангельському районі звернулось з позовом до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю В«ПрогресВ» про стягнення заборгованості в сумі 5200,85 грн.
В судове засідання представник позивача не з'явився, до суду надійшла заява про розгляд справи без його участі (а.с.159).
Відповідачем до суду подано заперечення, відповідно до змісту якого позов ним не визнається в повному обсязі зазначаючи, що вимога Управління Пенсійного фонду України в Новоархангельському районі про відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за травень-червень 2015 року у сумі 5200,85 грн. є незаконною, оскільки колишні працівники колгоспу ОСОБА_3 і ОСОБА_4 звільнилися із СТОВ «Прогрес» та перейшли на роботу в ФГ «Гранд», а тому СТОВ «Прогрес» сплачувати кошти до Пенсійного фонду не зобов'язане (а.с.38-39).
Представники відповідача в судовому засіданні підтримали доводи викладенні попередньо в письмових запереченнях та просили суд відмовити у задоволенні адміністративного позову.
Дослідивши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ч.1 ст.104 Цивільного кодексу України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Сільськогосподарське товариства з обмеженою відповідальністю В«ПрогресВ» є підприємством, заснованим на базі майна фізичних осіб реформованого СВК В«ПрогресВ» та утвореним на засадах угоди між громадянами шляхом об'єднання їх майна та підприємницької діяльності у сільському господарстві з метою одержання прибутку та є його правонаступником (а.с.45-53).
У відповідності до п.1.3 статуту, товариство вважається утвореним і набуває прав юридичної особи з моменту його державної реєстрації (а.с.45-53).
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців судом встановлено, що 19.03.2001 р. здійснено реєстрацію Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю В«ПрогресВ» з наданням статусу юридичної особи та присвоєно ідентифікаційний код 05527479 (а.с.10).
Згідно ч. 1 ст. 15 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» від 09.07.2003 року №1058-ІV, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники і застраховані особи. У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» , страхувальниками та відповідно платниками страхових внесків до Пенсійного фонду є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або договорами цивільно-правового характеру.
Судом встановлено, що Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю В«ПрогресВ» зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Новоархангельському районі як платник страхових внесків та є страхувальником.
На підставі ч.3 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Згідно ч.2 розділу ХV В«Прикінцеві та перехідні положенняВ» Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» від 09.07.2003 року №1058-ІV, п.6 Інструкції В«Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду УкраїниВ» від 19.12.2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. №04/866 підприємства, на яких працівники вийшли на пенсію на пільгових умовах, здійснюють відшкодування коштів Пенсійному фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
На підставі п.п.6.8 п.6 вказаної Інструкції підприємство щомісячно до 25 числа зобов'язане вносити до Фонду зазначену у повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Позивач в позовній заяві зазначає, що у відповідача працювали громадяни, а саме ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які отримали право виходу на пенсію на пільгових умовах відповідно до ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що підтверджується виданими СТОВ «Прогрес» довідками про шкідливі умови праці, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах (а.с.2-4, 13, 14) та у зв'язку з не відшкодуванням яких за період з 01.05.2015 р. по 30.06.2015 року за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 5200,85 грн.
Відповідач не погоджуючись з адміністративним позовом зазначив, що після заснування СТОВ «Прогрес» 05.08.2001 року між ним і Спілкою громадян співвласників майна колишнього СВК «Прогрес» було підписано договір про передачу майна, відповідно до якого на баланс товариства, як правонаступнику, було передано кредиторську заборгованість СВК «Прогрес», до складу якої входила й сума для майбутньої виплати пільгової пенсії працівникам (колгоспникам). Протягом 2001 року СТОВ «Прогрес» погасило кредиторську заборгованість колишнього СВК «Прогрес» та починаючи з 2004 року все майно останнього знаходиться на зберіганні в ФГ «Гранд» і використовується ним. З огляду на це та враховуючи, що колишні працівники колгоспу ОСОБА_3 і ОСОБА_4, за яких позивач просить суд стягнути заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, звільнилися із СТОВ «Прогрес» та перейшли на роботу в ФГ «Гранд», а тому відповідач вважає, що не повинен відшкодувати витрати на виплату та доставку пільгових пенсій колишнім своїм працівникам (колгоспникам) (а.с.38-39, 42).
Згідно матеріалів справи вбачається, що ФГ «Гранд» не являється правонаступником СТОВ «Прогрес». Окрім цього судом встановлено, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців відсутній запис про припинення діяльності товариства як юридичної особи, а тому СТОВ «Прогрес» залишається правонаступником СВК «Прогрес» (а.с.10).
Згідно наданих до суду копій пенсійних справ вбачається, що ОСОБА_3 і ОСОБА_4 працювали на СТОВ «Прогрес» із шкідливими умовами праці та відповідно мають право на призначення їм пенсії на пільгових умовах (а.с.62-128).
Відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» в частині пенсій призначених відповідно до п. В«бВ» - В«зВ» ст. 13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» , судом встановлено, що СТОВ «Прогрес» має заборгованість з відшкодування пільгових пенсій, що підлягають сплаті відповідно до п. В«бВ» -В«зВ» за травень-червень 2015 року у загальному розмірі 5442,72 грн., зокрема по ОСОБА_3 і ОСОБА_4 (а.с.5-6). Згідно картки особового рахунку за відповідачем вбачається переплата на суму 241,87 грн. (215,95 грн. - 25,92 грн.) (а.с.7-8). Таким чином заборгованість СТОВ «Прогрес» з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за травень-червень 2015 року становить 5200,85 грн. (5442,72 грн. - 241,87 грн.) (а.с.7-8).
Відповідно до п.п.6.9 Інструкції В«Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду УкраїниВ» від 19.12.2003 року №21-1 не сплачені та/або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, зазначених в абзаці другому пункту 6.1 цієї Інструкції, стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій.
На підставі викладеного, враховуючи ненадання відповідачем доказів сплати заборгованості або інших доказів в обґрунтування її відсутності, суд вважає позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Новоархангельському районі про стягнення заборгованості в сумі 5200,85 грн., такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути із Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю В«ПрогресВ» , код ЄДРПОУ 05527479 (26121, с. Небелівка, Новоархангельського району, Кіровоградської області) на користь Управління Пенсійного фонду України в Новоархангельському районі, заборгованість з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за травень-червень 2015 року у сумі 5200,85 грн. (п'ять тисяч двісті грн. 85 коп.).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня отримання копії постанови у повному обсязі, апеляційної скарги.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду ОСОБА_5
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.12.2015 |
Оприлюднено | 23.12.2015 |
Номер документу | 54386824 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
С.В. Дегтярьова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні