СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
2-а-3235/2011
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 жовтня 2011 року м. Свалява
Суддя Свалявського районного суду Закарпатської області Жиганська Н. М. розглянувши у порядку скороченого провадження в місті Сваляві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Свалявському районі про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни за період з лютого 2011 року,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до Свалявського районного суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Свалявському районі, в якому просить суд зобовВ»язати Управління Пенсійного фонду України у Свалявському районі нарахувати та виплатити недоплачену їй як В«дитині війниВ» щомісячну соціальну допомогу за період з лютого 2011 року мотивуючи свої вимоги тим, що відноситься до категорії „діти війниВ» та відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" має право на щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Розмір виплаченого їй підвищення до пенсії не відповідає розміру, встановленому цим законом, просить зобов'язати відповідача здійснити відповідні перерахунки та виплатити їй щомісячне підвищення до пенсії.
В письмових запереченнях, наданих суду, відповідач проти позову заперечив, зазначаючи, що він діяв в межах повноважень, наданих йому законами України та підзаконними нормативно-правовими актами. Відповідач вказує, що відповідно до ст. 6 Закону України В«Про соціальний захист дітей війниВ» , дітям війни пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Однак, не передбачено яким саме органом і за рахунок яких коштів та джерел та в якому процедурному порядку здійснюється призначення та виплата пенсій.
Разом з тим, відповідач наполягає на відмові в задоволенні позову, оскільки відповідно до Закону України В«Про Державний бюджет України на 2010 рікВ» та Законом України В«Про державний бюджет України на 2011 рікВ» підвищення пенсії дітям війни залишилось в тих розмірах, що діяли у 2009 та 2010 роках, тобто 10 % від прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність, встановленого у 2008 році.
Розгляд справи здійснено в порядку скороченого провадження у відповідності до ст. 183-2 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Позивач має статус В«Дитини війниВ» . Відповідно до ст. 6 Закону України В«Про соціальний захист дітей війниВ» , дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Мінімальна пенсія за віком відповідно до ст. 28 ЗУ В«Про загальнобовВ»язкове державне пенсійне страхуванняВ» встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
При цьому, пунктом 7 Закону України вiд 14.06.2011 року № 3491-VI В«Про внесення змін до Закону України В«Про Державний бюджет України на 2011 рікВ»доповнено пункт 4 Прикінцевих положень Закону України В«Про Державний бюджет України на 2011 рікВ» , наступного змісту: "4. Установити, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (796-12) (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178 з наступними змінами), статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" (2195-15) (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 4, ст. 94 з наступними змінами), статей 14, 22, 37 та частини третьої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (2262-12) (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 29, ст. 399 з наступними змінами) застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік". Даний закон набрав чинності 19 червня 2011 року і на даний час він неконституційним не визнавався.
На виконання пункту 7 Закону України від 14.06.2011 року № 3491-VI В«Про внесення змін до Закону України В«Про Державний бюджет України на 2011 рікВ»Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 06.07.2011 року №745 В«Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджетуВ» , згідно п.6 якої установлено, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Законів України В«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захистуВ»та В«Про жертви нацистських переслідуваньВ» ) до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у розмірі 49,80 гривні. Зазначена Постанова Кабінету Міністрів України набрала законної сили 23.07.2011 року.
За ч. 2 ст. 99 КАС України - для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Враховуючи, що позивачка звернулась в суд із позовом 19 серпня 2011 року, суд приходить до висновку, що до розгляду підлягають позовні вимоги позивачки з 19 лютого 2011 року.
Крім того, управління пенсійного фонду у Свалявському районі будь-яких дій, пов’язаних з перерахунком пенсії позивачу в частині її підвищення відповідно до положень ст.6 Закону України В«Про соціальний захист дітей війниВ» за період з 19 лютого 2011 року та по 22 липня 2011 року не здійснював, а також не проводив виплату. За таких обставин суд вважає, що відповідач припустився бездіяльності щодо своєчасного перерахунку та виплати пенсії в розмірі, передбаченому ст.6 Закону України В«Про соціальний захист дітей війниВ» . За положеннями чинного законодавства України, розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими ч.1 ст.28 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ»від 09 липня 2003 року №1058-ІV, іншого нормативно-правового акту, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.
Пенсійний фонд України діє у відповідності до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2002 року за №121/2001 і здійснює свої повноваження на підставі п. 15 зазначеного положення через створені в установленому порядку його територіальні управління. Пунктом 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року за №8-2 управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Пенсійного фонду України, підвідомчими відповідно головним управлінням цього фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Пенсійного фонду України та мають завданням - забезпечення призначення та виплати пенсії. Отже, обов'язок по нарахуванню та виплаті підвищення до пенсії, яке передбачено Законом України "Про соціальний захист дітей війни", покладено саме на органи Пенсійного фонду України.
Відповідачем, в порушення ч.2 ст.71 КАС України, не доведено та не надано суду доказів щодо вчинення будь-яких дій для забезпечення виконання покладеного на нього обов'язку щодо нарахування та виплати позивачу доплати до пенсії у розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком. Згідно п.1, п. 2 ч. 1 ст. 162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень, зобов’язання відповідача вчинити певні дії.
Суд вважає, що порушення права позивача на отримання допомоги до пенсії у розмірі, передбаченому законом, може бути поновлено шляхом визнання протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України у Свалявському районі та зобов'язання відповідача виконати певні дії, а саме провести нарахування та відповідні виплати.
Відповідно до ст. 256 КАС України, постанови суду, які прийняті в порядку скороченого провадження, підлягають негайному виконанню.
Керуючись ст. ст. 11, 69– 71, 161-163, 167, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 3, 6 Закону України В«Про соціальний захист дітей війниВ» , ЗУ В«Про загальнобовВ»язкове державне пенсійне страхуванняВ» , суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Свалявському районі про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни за період з лютого 2011 року задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову управління Пенсійного фонду України в Свалявському районі щодо підвищення пенсії відповідно до ст. 6 Закону України В«Про соціальний захист дітей війниВ»за період з 19 лютого 2011 року по 22 липня 2011 року.
Зобов"язати управління Пенсійного фонду України в Свалявському районі здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з підвищенням її на 30 % мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" та провести відповідні виплати за період з 19 лютого 2011 року по 22 липня 2011 року, за винятком раніше виплачених сум.
Постанова підлягає до негайного виконання.
В решті вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 КАС України.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Свалявський районний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
СУДДЯ СВАЛЯВСЬКОГО
РАЙОННОГО СУДУ : ОСОБА_2
Суд | Свалявський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2011 |
Оприлюднено | 23.12.2015 |
Номер документу | 54393961 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Свалявський районний суд Закарпатської області
Жиганська Н. М.
Адміністративне
Долинський районний суд Івано-Франківської області
Монташевич С. М.
Адміністративне
Великобагачанський районний суд Полтавської області
Білецька В. І.
Адміністративне
Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області
Петров В. В.
Адміністративне
Великобагачанський районний суд Полтавської області
Білецька В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні