ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
21.12.2015Справа №910/30748/15
Суддя Демидов В.О., розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Міталтрейд» про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Міталтрейд»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас»
про стягнення 49 127,15 грн.
Представники сторін:
не викликались
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Міталтрейд» звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас» про стягнення 49 127,15 грн.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 07.12.2015 р. порушено провадження у справі №910/30748/15 та призначено її до розгляду на 24.12.2015 р.
17.12.2015 р. до відділу діловодства господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю «Міталтрейд» надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Клопотання мотивоване неможливістю направлення представника позивача в судове засідання через скрутне матеріальне становище товариства.
Розглянувши подане клопотання, суд дійшов висновку про відмову в його задоволенні з огляду на наступне.
За приписами ч. 6 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Частиною 1 статті 74-1 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Відповідно до ч. 3 ст. 74-1 Господарського процесуального кодексу України питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується господарським судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання.
Виходячи з вищевказаний вимог чинного законодавства, необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає господарську справу.
При цьому, випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі, однак необхідність здійснення відеоконференції, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров'я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов'язковою.
Призначення судового засідання у режимі відеоконференції повинно здійснюватись у виключних випадках, коли за об'єктивних причин учасник судового процесу не може брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
Обґрунтовуючи подане клопотання позивач вказує на скрутне матеріальне становище товариства, однак позивачем не надано суду жодних належних та допустимих доказів на підтвердження його доводів. Крім того, перебування у скрутному матеріальному становищі не є тією обґрунтованою причиною, яка об'єктивно перешкоджає представнику позивача брати участь у судовому засіданні.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Вищого господарського суду України від 10.11.2015 р. у справі №905/262/15.
Зважаючи на те, що позивачем не надано жодних доказів на підтвердження викладених в клопотанні доводів щодо неможливості участі представника у судовому засіданні в звичайному режимі, в той час як за загальним правилом, передбаченим ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на котрі вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень, а також на те, що явку представників сторін в судове засідання не визнано обов'язковою, в даному випадку суд дійшов висновку, що клопотання представника позивача №б/н від 17.12.2015 р. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволенню не підлягає.
При цьому, суд звертає увагу на те, що позивач не позбавлений можливості витребувані ухвалою господарського суду міста Києва від 07.12.2015 р. докази, зокрема докази невиконання відповідачем рішення господарського суду Закарпатської області від 17.12.2014 р., оригінали всіх документів по суті спору, доданих до позовної заяви (для огляду), власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет із тих же підстав, а також немає рішення цих органів з такого спору, направити на адресу суду по пошті. Після розгляду справи по суті оригінали документів будуть повернуті позивачу.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 741, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Міталтрейд» про проведення судового засідання в режимі відеоконференції - відмовити.
Суддя В.О. Демидов
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2015 |
Оприлюднено | 27.12.2015 |
Номер документу | 54507770 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Демидов В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні