Рішення
від 11.10.2011 по справі 2-3893/11
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Номер провадження -

Справа №2-3893/11

РІШЕННЯ

Іменем України

11 жовтня 2011 року Деснянський районний суд міста Києва у складі:

головуючого - судді Колегаєвої С.В.

при секретарях - Буцко О.В., Дігтяр О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Закрите акціонерне товариство АСК ІнтерТрансПоліс про відшкодування матеріальної і моральної шкоди, заподіяної внаслідок ДТП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про відшкодування матеріальної і моральної шкоди, спричиненої внаслідок ДТП.

Свої вимоги позивач мотивував тим, що 16 вересня 2010 року о 15 год. 45 хв. біля будинку №4 по вул.. Каштановій м. Києві сталась ДТП за участю автомобіля « Форд Ескорт» д/н НОМЕР_1, під керуванням ОСОБА_2 що йому і належить та автомобіля «Тойота Королла» , д/н НОМЕР_2, що належить ОСОБА_1, яким він і керував.

Постановою Деснянського районного суду від 14.10.2010 року ОСОБА_2 визнано винним у скоєні зазначеної ДТП і притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.. 124 КУпАП.

В результаті ДТП автомобіль «Тойота Королла» , д/н НОМЕР_2, що належить ОСОБА_1 зазнав технічних ушкоджень, тобто позивачу завдано матеріальну шкоду на загальну суму 4611 грн.03 коп., що підтверджується Рахунком-фактурою №ММС 0014078 від 12.11.2010 року, виставленого ТОВ ОСОБА_3 Україна , дилерський центр Сіті Плаза . Вартість ремонтно - відновлюваних робот, з урахуванням виплачених ЗАТ АСК ІнтерТрансПоліс коштів з врахуванням франшизи в сумі 510 грн. відшкодованої позивачу відповідачем - становить 3968 грн. 42 коп., у зв'язку з чим, позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача невідшкодованої вартості на відновлювальний ремонт автомобіля, яка становить 642 грн.61 коп. Крім того позивач просить стягнути з відповідача завдану йому моральну шкоду, яку позивач оцінює в 4000 грн., а також просить стягнути з відповідача на його користь понесені ним збитки у вигляді витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 грн.

Позивач та його представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі, просили про їх задоволення.

Відповідач в судовому засіданні позов не визнав в повному обсязі, проти його задоволення заперечував.

Представник третьої особи - ЗАТ АСК ІнтерТрансПоліс в судове засідання не з явився, про день та час розгляду справи судом повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив. За таких обставин, суд вважає за можливе розглядати справу за відсутності представника третьої особи.

Суд, вислухавши в судовому засіданні пояснення сторін, їх представників, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, встановив наступне.

16 вересня 2010 року о 15 год. 45 хв. біля будинку №4 по вул.. Каштановій м. Києві сталась ДТП за участю автомобіля « Форд Ескорт» д/н НОМЕР_1, під керуванням ОСОБА_2 що йому і належить та автомобіля «Тойота Королла» , д/н НОМЕР_2, що належить ОСОБА_1, яким він і керував.

Постановою Деснянського районного суду від 14.10.2010 року ОСОБА_2 визнано винним у скоєні зазначеної ДТП і притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.. 124 КУпАП.

Внаслідок ДТП автомобіль «Тойота Королла» , д/н НОМЕР_2, що належить ОСОБА_1 зазнав технічних ушкоджень, тобто позивачу завдано матеріальну шкоду на загальну суму 4611 грн.03 коп., що підтверджується Рахунком-фактурою №ММС 0014078 від 12.11.2010 року, виставленого ТОВ ОСОБА_3 Україна , дилерський центр Сіті Плаза .

Відповідно до ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства.

Таким актом є Закон України Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів .

Відповідно до п. 41.1 ст.41 Закону України Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів , позивач за рахунок коштів фонду захисту потерпілих, відшкодовує шкоду на умовах, визначених цим законом, у разі її заподіяння транспортним засобом, власник якого не застрахував свою цивільно-правову відповідальність.

Оскільки, згідно умов обов'язкового страхування, цивільно-правова відповідальність власника автомобіля « Форд Ескорт» д/н НОМЕР_1 - відповідача ОСОБА_2 була застрахована у ЗАТ АСК ІнтерТрансПоліс , то відповідно до умов обов'язкового страхування, на вимогу ЗАТ АСК ІнтерТрансПоліс ТОВ ЕАК Довіра була розрахована сума страхового відшкодування позивачу, яка складає 3968 грн.42 коп.

Страхова компанія сплатила позивачу за ремонт автомобіля суму в розмірі 3458 грн. 42 коп. за винятком суми, яка не покривається страховим відшкодуванням - франшизи, яка складає 510 грн. 00 коп. і яка була виплачена позивачу відповідачем.

Різниця між сплаченою позивачу за ремонт автомобіля сумою в розмірі 3968 грн. 42 коп. та виставленою ТОВ ОСОБА_3 Україна , дилерський центр Сіті Плаза Рахунком-фактурою №ММС 0014078 від 12.11.2010 року вартістю матеріального збитку в розмірі 4611 грн. 03 коп. складає 642 грн. 61 коп., позивачу відшкодована не була.

Згідно зі ст. 1194 ЦК України, особа, яка застрахувала свою цивільну відповідальність, у разі недостатності страхової виплати (страхового відшкодування) для повного відшкодування завданої нею шкоди зобов'язана сплатити потерпілому різницю між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою (страховим відшкодуванням).

Згідно зі ст.ст.1187 ч.2 ЦК України, шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

Постанова Пленуму Верховного суду України № 6 від 27.03.1992 року «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» п. 4 зазначає, що під володільцем джерела підвищеної небезпеки розуміється юридична особа або громадянин , що здійснюють експлуатацію джерела підвищеної небезпеки на підставі права власності, повного господарського відання, оперативного управління або з інших підстав (договору оренди, довіреності тощо.) Відповідно до ст.. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними діями майну юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

В судовому засіданні встановлено, що винним у ДТП, внаслідок якої спричинено шкоду майну позивача ОСОБА_1 (автомобілю «Тойота Королла» , д/н НОМЕР_2) є відповідач у справі - ОСОБА_2, який на момент ДТП керував автомобілем « Форд Ескорт» д/н НОМЕР_1.

Витрати, понесені позивачем на відновлювальний ремонт автомобіля становлять 4611 грн. 03 коп., а фактично позивачу було відшкодовано 3968 грн. 42 коп., от же розмір спричиненої шкоди, яка не була відшкодована позивачу, становить 642 грн. 61 коп. Оскільки відповідач ОСОБА_2 добровільно не відшкодовує зазначені витрати, тому вони підлягають відшкодуванню в судовому порядку.

В позовній заяві позивач посилається і на те, що внаслідок ДТП йому завдано і моральну шкоду, яку він оцінює в розмірі 4000 грн.

Відповідно статті 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка їх завдала, за наявності вини.

Суд, вважає що позовні вимоги в частині відшкодування моральної шкоди підлягають частковому задоволенню оскільки, як було встановлено в судовому засіданні, внаслідок дій відповідача ОСОБА_2 позивачу завдано незначних моральних страждань, так як тілесних ушкоджень позивачу спричинено не було, автомобіль зазнав незначних технічних пошкоджень, з ремонтною калькуляцією проведеною ТОВ ЕАК Довіра на вимогу Страхової компанії - позивач погоджувався, суму безумовної франшизи відповідач своєчасно відшкодував позивачу. Крім того, для складання Рахунку - фактури позивач з власного волевиявлення звернувся саме до ТОВ ОСОБА_3 Україна , дилерський центр Сіті Плаза , де до загальної суми включений також перелік робіт, який взагалі не стосується даної ДТП . З огляду на викладене, заявлені позовні вимоги ОСОБА_1 в частині відшкодування завданої йому моральної шкоди підлягають частковому задоволенню.

Разом з тим та на підставі положення ч. 3 ст. 23 ЦК України про те, що при визначенні розміру морального відшкодування, враховуються вимоги розумності та справедливості, суд вважає, що розмір відшкодування - 4000 грн., визначений позивачем, завищений, і оцінює його розмір у 200 грн.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають частковому задоволенню.

Позивач також, посилаючись на Договір про надання юридичних послуг, просить стягнути з відповідача витрати на правову допомогу, пов'язану з підготовкою та поданням позову до суду у розмірі 1860 грн. 00 коп., однак на вимогу суду на підтвердження понесення ним саме цих витрат, не надав квитанцію до прибуткового касового ордеру щодо оплати даних послуг, посилаючись на її відсутність. А тому дана вимога позивача задоволенню не підлягає.

Відповідно до вимог ст.88 ЦПК України підлягають задоволенню вимоги позивача про стягнення з відповідача на його користь витрат по сплаті витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 120 грн. 00 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 30, 60, 79, 88, 213-215 ЦПК України, ст.ст.23,1166, 1167, 1187,1194,1172 ЦК України, Постанови Пленуму Верховного суду України № 6 від 27.03.1992 року «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 матеріальну шкоду, спричинену внаслідок ДТП в розмірі 642 грн. 61 коп. та моральну шкоду в розмірі 200 грн.

В задоволенні іншої частини позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Суддя

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.10.2011
Оприлюднено31.12.2015
Номер документу54589379
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-3893/11

Ухвала від 08.09.2020

Цивільне

Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська

Самсонова В. В.

Ухвала від 21.10.2019

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

Подорець О. Б.

Рішення від 19.08.2011

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Бершадська О. В.

Ухвала від 27.08.2014

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

Подорець О. Б.

Ухвала від 04.03.2014

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

Подорець О. Б.

Ухвала від 25.03.2013

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

Подорець О. Б.

Ухвала від 06.09.2012

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

Подорець О. Б.

Ухвала від 25.03.2013

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

Подорець О. Б.

Ухвала від 19.12.2011

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Огренич І. В.

Рішення від 11.10.2011

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Колегаєва С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні