Ухвала
від 19.06.2015 по справі 819/1710/15
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

Справа № 819/1710/15

19 червня 2015 рокум.Тернопіль

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Ходачкевич Н.І. перевіривши виконання вимог ст.ст.105, 106 КАС України за позовною заявою Товариство з додатковою відповідальністю "Сервіс Тернопілля" до другого відділу ДВС Тернопільського міського управління юстиції про визнання протиправними та скасування постанов, -

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з додатковою відповідальністю "Сервіс Тернопілля" з адміністративним позовом до другого відділу ДВС Тернопільського міського управління юстиції в якому просить:

- визнати протиправною та скасувати постанову ВП №47567656 від 18 травня 2015 року про відкриття виконавчого провадження.

- визнати протиправною та скасувати постанову ВП №47567656 від 04 червня 2015 року про арешт майна відкритого акціонерного товариства "Сервіс Тернопілля" та оголошення заборони його відчуження

- визнати протиправною та скасувати державну реєстрацію обтяження рухомого майна

- визнати протиправною та скасувати державну реєстрацію обтяження нерухомого майна майна.

У відповідності до вимог пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, та містить такі недоліки.

Згідно пункту 3 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Як вбачається із позовної заяви позивач просить визнати протиправною та скасувати державну реєстрацію обтяження рухомого майна, визнати протиправною та скасувати державну реєстрацію обтяження нерухомого майна майна, проте ним не зазначено відповідача, який здійснює державну реєстрацію обтяження рухомого та нерухомого майна ,

Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

В порушення наведеної норми процесуального закону, позивачем не сплачено судовий збір за подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду.

Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат; немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 року № 80-VIII з 01 січня 2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1218 грн. 00 коп.

Отже, ставка судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру становить 73 грн. 08 коп.

Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року N 2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року N 3674-VI «Про судовий збір»» надано наступні роз'яснення: позови та заяви, які подаються до судів, можуть містити декілька самостійних вимог, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору. З урахуванням вимог статті 6 Закону України «Про судовий збір» з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.

Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивачем заявлено чотири позовні вимоги немайнового характеру. Відтак, позивачу слід сплатити судовий збір за подання до суду позовної заяви у розмірі 292 грн. 32 коп. (4 х 73,08 = 292 грн. 32 коп.).

За подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами:

          отримувач коштів УДКСУ у місті Тернополі,

          код отримувача 37977726,

          банк отримувача ГУДКСУ у Тернопільській області,

          код банку отримувача 838012,

          рахунок отримувача 31216206784002,

          код класифікації доходів бюджету 22030001.

Таким чином позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.

          Згідно ч.1 ст.108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюють строк, достатній для усунення недоліків.

За наведених обставин, приходжу до переконання, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, шляхом зазначення в позовній заяві відповідача, який здійснює державну реєстрацію обтяження майна та сплати судового збору у встановленому законом розмірі на належний рахунок та представити до суду належні докази такої сплати або докази звільнення від сплати судового збору.

З урахуванням викладеного, керуючись ч. 3 ст. 106, ч.1 ст.108 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 26 червня 2015 року.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                                    Ходачкевич Н.І.

Копія вірна

Суддя                                                                                                    Ходачкевич Н.І.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення19.06.2015
Оприлюднено31.12.2015
Номер документу54601726
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —819/1710/15

Ухвала від 19.06.2015

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Ходачкевич Н.І.

Постанова від 16.07.2015

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Ходачкевич Н.І.

Ухвала від 23.06.2015

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Ходачкевич Н.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні