4/60
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"21" березня 2007 р. справа № 4/60
.
За позовом Прокурора Шевченківського району міста Чернівці в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі міста Чернівці
до відповідача Приватного підприємства “Фабер”
про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування –4182,30 грн.
Суддя О. Г. Проскурняк
Секретар судового засідання О.С. Тинок
Представники:
Від позивача –Факас В.О. –юрисконсульт (доручення № 32/07 від 03.01.2007 року)
Від відповідача –Лазарь М.Г. – директор
В засіданні приймав участь прокурор –Швець О.А.
СУТЬ СПОРУ: Прокурор Шевченківського району міста Чернівці в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі міста Чернівці звернувся з позовом до Приватного підприємства "Фабер" про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 4182,30 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, прокурор посилається на те, що у відповідності до статті 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058 - IV, відповідач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Шевченківському районі міста Чернівці і є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Далі прокурор посилається на те, що згідно пункту 6 статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058 - IV, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. У період жовтень - грудень 2006 року відповідач не сплачував належним чином страхові внески у розмірі 4182,30 грн., а тому означена сума є недоїмкою, яку підприємство зобов'язане сплатити на користь позивача. Далі прокурор вважає, що означений борг підтверджується поданими відповідачем у жовтні, листопаді та грудні 2006 року розрахунками суми страхових внесків.
21 березня 2007 року у судовому засідання відповідач звернувся до суду з заявою, якою визнав позовні вимоги у повному обсязі у сумі 4182,30 грн.
Визнання відповідачем позову не суперечить законодавству та не порушує прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.
Розглянувши подані прокурором та сторонами документи і матеріали, заслухавши їх пояснення, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про задоволення позову. При цьому судом взято до уваги наступне.
Пунктом 6 статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058 - IV визначено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до пункту 2 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058 - IV встановлено, що "суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону ..., вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягується з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій"
Відповідач зобов'язання зі сплати страхових внесків не виконав, а тому зобов'язаний сплатити на користь позивача суму недоїмки у розмірі 4182,30 грн.
Керуючись статтями 158, 160 –163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд —
ВИРІШИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства “Фабер” - вул. Коломийська, 9 В, м. Чернівці, код 33337085, р/р 260018064 в АПБ “Аваль”, МФО 356464 на користь Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі міста Чернівці –пр. Незалежності, 106/501, м. Чернівці, код 21430532, р/р 256023123756 в Ощадбанку м. Чернівці, МФО 356334 — 4182,30 грн. боргу.
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О. Г.Проскурняк
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 546628 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні