ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про затвердження ліквідаційного балансу
"23" грудня 2015 р. Справа № 922/3365/15
вх. № 3365/15
Суддя господарського суду Дзюба О.А.
при секретарі судового засідання Шаповалов О.В.
За участю:
Ліквідатора - ОСОБА_1
По справі за заявою ТОВ "Регіональний центр Аквакультура", м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Харківської області від 01 жовтня 2015 року ТОВ "Корал + ", м. Харків визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором по справі призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1, якого зобов'язано виконати всі дії по ліквідації банкрута, докази надати суду.
До канцелярії господарського суду від ліквідатора надійшло клопотання (вх№ 46506) про призначення засідання суду на якому буде розглянуто звіт ліквідатора.
Ухвалою суду від 23 листопада 2015 року призначено до слухання звіт ліквідатора на 09 грудня 2015 року; зобов'язано ліквідатора надати суду повний звіт про здійснені заходи з ліквідації банкрута, разом з доказами закінчення ліквідаційної процедури в повному обсязі.
Через канцелярію суду від ліквідатора надійшов звіт (вх№ 49313) про виконання ліквідаційної процедури, разом з додатками.
До канцелярії суду від голови комітету кредиторів надійшло клопотання (вх№ 49311) про затвердження ліквідаційного звіту та ліквідаційного балансу.
Ухвалою суду від 09 грудня 2015 року відкладено розгляд звіту ліквідатора на 23 грудня 2015 року.
В судовому засіданні ліквідатор довів суду звіт про виконану роботу по ліквідації банкрута, ліквідаційний баланс і документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури підприємства, просив суду затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
Розглянувши наданий суду звіт про виконану роботу по ліквідації банкрута і документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, клопотання комітету кредиторів, вислухавши пояснення ліквідатора, суд встановив наступне.
04.10.2015 р. о 00:05 на сайті Вищого господарського суду України було опубліковано оголошення № 23473 про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Протягом вказаного строку від будь-які заяви кредиторів не надходили.
11 жовтня 2015 р. на виконання вимог Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом директором боржника було передано ліквідатору документацію банкрута, його печатку (печатки), а також активи і пасиви.
На виконання вимог господарського суду Харківської області у справі про банкрутство ТОВ КОРАЛ+ було здійснено інвентаризацію майна боржника.
У зв'язку з відсутністю у боржника на час проведення інвентаризації основних засобів, запасів, товарно-матеріальних цінностей і коштів в касі відповідні акти інвентаризації не складалися.
В ході інвентаризації було складено тільки акт № 1 інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами і кредиторами, за даними якої станом на 11 жовтня 2015 р. дебіторська заборгованість становить 0,00 грн., а сума кредиторської - 5 182 241,02 грн.
Залишок коштів на поточних рахунках боржника на 01 жовтня 2015 р. становив 142,65 грн., які були списані банком в оплату вартості обслуговування поточного рахунку.
Директор банкрута був звільнений з дотриманням вимог КЗУпП.
До органів, що здійснюють облік та реєстрацію майна банкрута було направлено запити з метою перевірки наявності/відсутності відповідних активів та майнових прав банкрута.
Отримано відповіді на вищезазначені запити.
У зв'язку з визнанням боржника банкрутом за зверненням ліквідатора було закінчено виконавче провадження, яке знаходилося на виконанні в Дзержинському відділі державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції.
До архівних установ передано документи банкрута, які підлягають довгостроковому зберіганню.
Ліквідаційний рахунок банкрута закрито, після чого у банкрута не залишилося рахунків в банках.
Відповідно до ч. 5 ст. 45 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом вважаються погашеними вимоги, не задоволені за недостатністю майна банкрута.
Ліквідатором було складено реєстр вимог кредиторів з даними про розмір погашених вимог кредиторів, а також ліквідаційний баланс.
З реєстру вимог кредиторів з даними про розмір погашених вимог кредиторів вбачається, що загальний залишок непогашених вимог кредиторів, які були заявлені в ході провадження у справі про банкрутство, становить 5182241,02 грн., в т. ч. 5182241,02 грн. - сума вимог товариство з обмеженою відповідальністю РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР АКВАКУЛЬТУРА (вул. Котлова, 205, м. Харків, 61139, ІК 35973236).
З ліквідаційного балансу вбачається, що у банкрута відсутні будь-які активи, які можуть бути використані для погашення вимог кредиторів.
Також, відповідно до наявних в матеріалах справи довідок, які згідно з чинним законодавством в обов'язковому порядку реєструють права власності на нерухоме та цінне рухоме майно, за банкрутом будь-якого майна не зареєстровано.
Тобто, за результатами проведених дій, будь-якого майна, що можливо включити до ліквідаційної маси не виявлено.
Оцінка та продаж майна боржника не здійснювалися, у зв'язку із відсутністю будь-якого виявленого майна боржника.
Звіт про виплачені кредиторам кошти ліквідатором не складався, у зв'язку із відсутністю будь-яких виявлених та отриманих під час здійснення ліквідаційної процедури грошових коштів.
Ліквідатор звітував перед комітетом кредиторів про хід ліквідаційної процедури.
Також ліквідатором було надано комітету кредиторів звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном і ліквідації у справі про банкрутство ТОВ КОРАЛ+ .
В ч. 5 ст. 115 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом встановлено, що сплата грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого у зв'язку з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство здійснюються за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника. Інші джерела відшкодування витрат арбітражного керуючого в ході розгляду справи не були визначені.
Комітетом кредиторів було прийнято такі рішення:
Схвалити звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном і ліквідації у справі про банкрутство ТОВ КОРАЛ+ в сумі 0,00 грн.
Не задоволені за недостатністю майна банкрута вимоги кредиторів, зокрема 5182241,02 грн. - вимоги товариство з обмеженою відповідальністю РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР АКВАКУЛЬТУРА (вул. Котлова, 205, м. Харків, 61139, ІК 35973236), вважати погашеними.
Схвалити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, визнати роботу ліквідатора задовільною та такою, що відповідає вимогам чинного законодавства.
Звернутися до господарського суду від імені комітету кредиторів з клопотанням про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном і ліквідації в даній справі про банкрутство, звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Органам ДПС України, органам Пенсійного фонду і фондів соціального страхування направлено повідомлення про завершення ліквідаційної процедури.
Печатка банкрута була знищена в день схвалення звіту ліквідатора комітетом кредиторів.
Згідно п. 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" - Справи про банкрутство юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Відповідно до абз. 3 п. 1 ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Згідно п. 1 ст. 46 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу по ліквідації банкрута.
Звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків).
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Відповідно до п.п. 2-3 ст. 46 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом:
Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також власнику майна та органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута.
Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Згідно п. 5 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", вимоги, що не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Згідно п. 6, ч. 1, ст. 83 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджений звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Законом.
Відповідно до ч. 4 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд в ухвалі про припинення провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами вважаються такими, що не підлягають виконанню.
Враховуючи, що ліквідатор здійснив всі заходи по ліквідації банкрута, суду надані документи, що свідчать про завершення ліквідаційної процедури в повному обсязі, у тому числі, ліквідаційний баланс з непогашеною кредиторською заборгованістю, у зв'язку з відсутністю активів, які можна було б направити на її погашення, суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, визнати вимоги що не задоволені за недостатністю майна, погашеними; визнати вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений строк або відхилені господарським судом, погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнати такими, що не підлягають виконанню; ліквідувати юридичну особу; припинити провадження по справі і сповістити державні органи про ліквідацію банкрута.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. 46, п.6 ст. 83 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Затвердити наданий суду ліквідаційний звіт та ліквідаційний баланс.
2. Визнати вимоги кредиторів що не задоволені за недостатністю майна, погашеними.
3. Визнати вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений строк або відхилені господарським судом, погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнати такими, що не підлягають виконанню.
4. Ліквідувати юридичну особу - товариство з обмеженою відповідальністю Корал+ , код ЄДРПОУ 32339212, адреса: Станційний в'їзд, буд. 3, м. Харків, 61034.
5. Провадження у справі № 922/3365/15 припинити.
6. Зобов`язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, та передати органам, які здійснювали облік, відповідне повідомлення про зняття юридичної особи з обліку.
7. Дану ухвалу направити ліквідатору, кредиторам, власнику майна банкрута, Харківському обласному управлінню статистики, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору, фондам.
Суддя Дзюба О.А.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2015 |
Оприлюднено | 06.01.2016 |
Номер документу | 54725879 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Дзюба О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні