ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
04.06.2015Справа № 910/10239/15
За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю СТІНЕС До відповідачаМіністерства оборони України Простягнення 239784,90 грн.
Суддя Ковтун С.А.
Представники сторін:
Від позивачаВинник Т.М. - за довіреністю Від відповідачаБулаєва М.І. - за довіреністю
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До господарського суду міста Києва звернулося з позовом товариство з обмеженою відповідальністю СТІНЕС до Міністерства оборони України про стягнення 173034,90 грн.
Ухвалою суду від 24.04.2015 порушено провадження у справі № 910/10239/15.
Товариство з обмеженою відповідальністю "СТІНЕС" звернулося до суду з заявою про зміну стягувача товариства з обмеженою відповідальністю " СТІНЕС" його правонаступником товариством з обмеженою відповідальністю "КОРВАРА".
Заява мотивована наступними обставинами.
30.01.2015 між товариством з обмеженою відповідальністю "СТІНЕС" (первісним кредитором) та товариством з обмеженою відповідальністю "КОРВАРА" (новим кредитором) укладено договір про відступлення права вимоги № 01/15СК, відповідно до п. 1.1 якого первісним кредитор передає, а новий кредитор приймає на себе право вимоги, що належить первісному кредиторові, і стає кредитором за договорами про надання послуг щодо прання та хімічного чищення текстильного і хутряних виробів (послуги з прання) для Державних потреб (за кошти Державного бюджету України) № 286/14/2 від 03.04.2014 та 286/5/14/8 від 02.07.2014 (основні договори), укладеними між первісним кредитором та Міністерством оборони України (боржник).
До нового кредитора переходять права первісного кредитора в обсязі і на умовах, що існують на момент укладення даного договору. Тобто, договором передається право вимоги до боржника в сумі 239784,90 грн..
Частиною 1 статті 510 Цивільного кодексу України визначено, що сторонами у зобов'язанні є боржник і кредитор.
Пунктом 1 ч. 1 статті 512 Цивільного кодексу України передбачено, що кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Відступлення права вимоги є правочином (договором), на підставі якого старий кредитор передає свої права новому кредитору, а новий кредитор приймає ці права і зобов'язується або не зобов'язується їх оплатити.
За ч. 1 статті 513 Цивільного кодексу України правочин щодо заміни кредитора у зобов'язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов'язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові.
Приписами статті 514 Цивільного кодексу України встановлено, що до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
При цьому, заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом. Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов'язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого обов'язку первісному кредиторові є належним виконанням, (стаття 515 Цивільного кодексу України).
Нормами статті ст. 25 ГПК України передбачено, у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону України "Про виконавче провадження", у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
За таких обставин суд вважає за необхідне задовольнити заяву товариства з обмеженою відповідальністю "СТІНЕС".
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 25, 86 ГПК України, ст. 8 Закону України "Про виконавче провадження", суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "СТІНЕС" задовольнити.
2. Замінити товариство з обмеженою відповідальністю "СТІНЕС" (код 38154667) його правонаступником товариством з обмеженою відповідальністю "КОРВАРА" (65011, Одеська область, місто Одеса, вулиця Успенська, будинок 40, код 39551439).
Суддя С. А. Ковтун
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2015 |
Оприлюднено | 16.01.2016 |
Номер документу | 54949063 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ковтун С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні