Справа № 1112/1469/12
провадження 1-в/392/64/16
УХВАЛА
26 січня 2016 року м. Мала Виска
Суддя Маловисківського районного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання засудженої ОСОБА_2 про зарахування строку попереднього ув`язнення у строк покарання,
в с т а н о в и в:
26 січня 2016 року до Маловисківського районного суду Кіровоградської області надійшло клопотання засудженої ОСОБА_2 , про зарахування строку попереднього ув`язнення у строк покарання.
Вимоги заявника обґрунтовані набранням законної сили Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув`язнення у строк покарання» від 26 листопада 2015 року № 838-VIII.
Дослідивши заявлене клопотання, вимоги закону, суддя приходить до висновку про необхідність повернення клопотання особі, яка його подала, з наступних підстав.
Так, станом на 24 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 26 листопада 2015 року № 838-VІІІ «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув`язнення у строк покарання».
Під час вирішення питання про зарахування строку попереднього ув`язнення у строк покарання при його призначенні, а також під час приведення судових рішень у відповідність до положень вказаного Закону суди зобов`язані забезпечувати точне й неухильне дотримання законодавства.
Відповідно до абз. 1 ч. 5 ст. 72 КК України зарахування судом строку попереднього ув`язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того ж кримінального провадження (тобто в межах якого до особи було застосовано попереднє ув`язнення) провадиться з розрахунку: один день попереднього ув`язнення за два дні позбавлення волі.
Строк попереднього ув`язнення за правилами, визначеними у ч. 5 ст. 72 КК України (у редакції Закону), зараховуються:
- до всіх осіб, щодо яких на момент набрання чинності цим Законом (станом на 24 грудня 2015 року) набрав законної сили обвинувальний вирок та покарання за яким не відбуто повністю (відповідно до пункту 2 Розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону);
- при призначенні покарання за наслідками судового розгляду, якщо особа була попередньо ув`язнена. Тобто, дія правила зарахування судом строку попереднього ув`язнення розповсюджується не лише на осіб, зазначених у п. 2 Розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону.
Правила, закріплені у ст. 72 КК України розповсюджуються лише на осіб, яким призначено строковий вид покарання.
У пункті 3 Розділу ІІ «Прикінцевих положень» Закону визначено коло суб`єктів, які можуть ініціювати застосування цього Закону, в тому числі шляхом звернення до суду з клопотанням. Слід враховувати, що пункти 3 і 2 прикінцевих положень нерозривно пов`язані між собою та визначають порядок застосування цього Закону до осіб, щодо яких на момент набрання чинності Законом набрав законної сили обвинувальний вирок, покарання за яким не відбуто повністю.
Із змісту ст. 539 КПК України вбачається, що питання, які виникають під час та після виконання вироку, вирішується судом за клопотанням передбачених цією нормою закону осіб, а клопотання, пов`язане з виконанням вироку щодо особи, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання.
Звернення до суду, який ухвалив вирок, можливе лише у випадках, які стосуються застосування відстрочки виконання вироку, заміни штрафу на громадські роботи, тимчасове залишення засудженого у слідчому ізоляторі, зняття судимості та вирішення будь-яких сумнівів і протиріч щодо виконання вироку.
Беручи до уваги, що у п. 3 Розділу ІІ «Прикінцевих положень» Закону визначено лише суб`єктів, які можуть ініціювати застосування цього Закону, до числа яких віднесено «суд, що виніс зазначений обвинувальний вирок», з огляду на системний аналіз положень ст.ст. 537, 539 КПК України, в частині віднесення вирішення під час виконання вироків окремих питань до певного суду, правильним видається, що питання зарахування строку попереднього ув`язнення:
- під час виконання вироку, враховуючи зміст положень ч. 6 ст. 9 КПК України має вирішуватися місцевим судом, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок (п. 2 ч. 2 ст. 539 КПК України). Так само має вирішуватись це питання й у випадку здійснення судового розгляду у порядку КПК України 1960 року.
Клопотання засудженої ОСОБА_2 надійшло до суду, який на її думку виніс обвинувальний вирок стосовно неї, під час виконання останньою вироку в установі виконання покарань Павлоградській виправній колонії ДПтСУ в Дніпропетровській області (№ 142), за адресою: Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Терновська, 29, що вказує на те, що питання про зарахування строку попереднього ув`язнення у строк покарання повинен вирішувати місцевий суд, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок.
В даному випадку клопотання засудженої ОСОБА_2 про зарахування строку попереднього ув`язнення у строк покарання підлягає поверненню особі, яка його подала із роз`ясненням права та порядку звернутися з даним клопотанням до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок стосовно неї.
Керуючись ст.ст. 369, 395, 537, 539 КПК України, ч. 5 ст. 72 КК України, Законом України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув`язнення у строк покарання», суддя
п о с т а н о в и в:
Клопотання засудженої ОСОБА_2 про зарахування строку попереднього ув`язнення у строк покарання повернути особі, яка його подала.
Копію ухвали про повернення клопотання невідкладно надіслати особі, яка його подала, разом із клопотанням.
Роз`яснити засудженій ОСОБА_2 , що вона має право звернутися з даним клопотанням до місцевого суду, в межах юрисдикції якого виконується вирок стосовно неї.
Ухвала можу бути оскаржена до Апеляційного суду Кіровоградської області протягом 7 (семи) днів з дня отримання копії судового рішення.
Ухвалу суду було постановлено без виклику особи, яка подала клопотання, тому строк апеляційного оскарження обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Маловисківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2016 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 55228454 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Кратко Д. М.
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Вдовіченко М. М.
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Вдовіченко М. М.
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Вдовіченко М. М.
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Вдовіченко М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні