Ухвала
від 03.02.2016 по справі 753/22414/14-к
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Апеляційний суд міста Києва

У Х В А Л А

І м е н е м У к р а ї н и

3 лютого 2016 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

за участю секретаря ОСОБА_4 ,

прокурора ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження № 12014100020007158 щодо

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

уродженця м. Бєлгород-Дністровський Одеської області, громадянина України, що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,

проживає за адресою: АДРЕСА_2 , не судимого,

який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.1 ст.358, ч.4 ст.358, ч.1 ст.222 КК України,

за апеляційною скаргою заступника прокурора міста Києва ОСОБА_7 на вирок Дарницького районного суду м. Києва від 18 листопада 2015 року,

у с т а н о в и л а :

Вироком Дарницького районного суду м. Києва від 18.11.2015 року ОСОБА_6 визнаний винуватим у пред`явленому обвинуваченні за ч.5 ст.27, ч.1 ст.358, ч.4 ст.358, ч.1 ст.222 КК України і йому призначено покарання:

- за ч.5 ст.27, ч.1 ст.358 КК України 1 рік обмеження волі;

- за ч.4 ст.358 КК України 2 роки обмеження волі;

- за ч.1 ст.222 КК України штраф у розмірі 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень, з позбавленням права обіймати посади та займатися діяльністю, що пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, на строк 2 роки.

На підставі ст.70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим ОСОБА_6 визначено остаточне покарання у виді обмеження волі на строк 2 роки з позбавленням права обіймати посади та займатися


Справа № 11-кп/796/17/2016

Категорія: ч.5 ст.27, ч.1 ст.358, ч.4 ст.358, ч.1 ст.222 КК України

Головуючий у першій інстанції: ОСОБА_8

Доповідач: ОСОБА_1

діяльністю, що пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, на строк 2 роки.

На підставі ст.75 КК України ОСОБА_6 звільнений від відбування основного покарання у виді обмеження волі з випробуванням з іспитовим строком 1 рік і на нього покладено обов`язки, передбачені ст.76 КК України.

В апеляційній скарзі прокурор просить вирок суду першої інстанції змінити в частині призначеного покарання і постановити ухвалу, якою призначити ОСОБА_6 покарання: за ч.5 ст.27, ч.1 ст.358 КК України 1 рік обмеження волі; за ч.4 ст.358 КК України 2 роки обмеження волі; за ч.1 ст.222 КК України штраф у розмірі 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень; на підставі ст.70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим визначити ОСОБА_6 остаточне покарання у виді обмеження волі на строк 2 роки і на підставі ст.75 КК України звільнити його від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік та покладенням обов`язків, передбачених п.п.2, 3, 4 ч.1 ст.76 КК України.

Прокурор не оспорює фактичні обставини кримінального провадження, встановлені судом, які викладені у вироку, доведеність винуватості обвинуваченого і правильність кваліфікації його діяння, однак вважає, що суд першої інстанції неправильно застосував закон України про кримінальну відповідальність, призначивши ОСОБА_6 додаткове покарання за ч.1 ст.222 КК України у виді позбавлення права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю, оскільки під час вчинення злочину обвинувачений не обіймав посаду та не здійснював діяльність, що пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.

Заслухавши суддю-доповідача, доводи прокурора на підтримку апеляційної скарги, провівши судові дебати, перевіривши матеріали кримінального провадження та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що її належить задовольнити частково, з таких підстав.

Вироком суду визнано доведеним, що 21 серпня 2014 року о 15 годині 10 хвилин ОСОБА_6 , знаходячись за адресою: АДРЕСА_3 , зателефонував невстановленій досудовим розслідуванням особі, з якою вступив у попередню змову з метою підроблення офіційного документа довідки про доходи. Після цього ОСОБА_6 надіслав вказаній особі текстове повідомлення із зазначенням свого прізвища, ім`я та по батькові, номера картки платника податків для внесення цих даних до підробленої довідки про доходи з метою її подальшого використання шляхом надання до банківської установи.

22 серпня 2014 року о 10 годині невстановлена досудовим розслідуванням особа біля станції метро Ставутичпередала ОСОБА_6 підроблену довідку про доходи № 51/м від 22.08.2014 року, нібито видану ТОВ Конверс (ЄДРПОУ 32587500) з наданими ОСОБА_6 даними, згідно з якою останній працює у ТОВ Конверс і отримує заробітну плату, що не відповідало дійсності.

22 серпня 2014 року близько 13 години ОСОБА_6 , знаходячись у приміщенні відділення № 31 ПАТ ІМЕКСБАНК за адресою: м. Київ, вул. Мішуги, 7-а, використав завідомо підроблену довідку про доходи № 51/м від 22.08.2014 року ТОВ Конверс, надавши її з метою отримання кредиту кредитному менеджеру, чим вчинив шахрайство з фінансовими ресурсами.

Висновки суду першої інстанції про доведеність винуватості ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень за обставин, викладених у вироку, є обґрунтованими, відповідають фактичним обставинам кримінального провадження та підтверджуються наявними в ньому доказами, які досліджувалися в порядку, визначеному ч.3 ст.349 КПК України, і ніким з учасників судового провадження не оспорюються. Тому колегія суддів не переглядає їх відповідно до вимог ч.1 ст.404 КПК України.

За встановлених судом фактичних обставин кваліфікація дій ОСОБА_9 за ч.5 ст.27, ч.1 ст.358 КК України пособництво у підробленні офіційного документа, який видається підприємством і яких надає права, з метою використання його підроблювачем; за ч.4 ст.358 КК України використання завідомо підробленого документа; і за ч.1 ст.222 КК України шахрайство з фінансовими ресурсами, є вірною.

Істотних порушень вимог кримінального процесуального закону, які б тягли зміну або скасування вироку, колегія суддів не вбачає.

Суд першої інстанції відповідно до вимог ст.65 КК України врахував ступінь тяжкості вчинених злочинів, дані про особу винного, обставини, що пом`якшують покарання, щире каяття, активне сприяння розкриттю злочинів, а так само відсутність обставин, що його обтяжують, і правильно призначив ОСОБА_6 основне покарання у виді обмеження волі та штрафу в межах, установлених у санкціях закону України про кримінальну відповідальність.

Погоджується колегія суддів і з висновками суду першої інстанції, який застосував положення ст.75 КК України, врахувавши обставини, що пом`якшують покарання, позитивні характеристики і те, що ОСОБА_6 до кримінальної відповідальності притягується вперше, про можливість його виправлення без відбування покарання.

Водночас, доводи прокурора про неправильне застосування судом закону України про кримінальну відповідальність при призначенні обвинуваченому додаткового покарання є обґрунтованими.

За змістом ст.55 КК України позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю має на меті недопущення вчинення даною особою в подальшому злочинів з використанням певної посади чи в результаті зайняття певною діяльністю. Отже, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю застосовується як додаткове покарання лише в тих випадках, коли вчинення злочину було пов`язане з посадою обвинуваченого або із заняттям ним певною діяльністю.

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, під час вчинення кримінальних правопорушень ОСОБА_6 ніде не працював, тобто не обіймав посад та не займався діяльністю, що пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.

Отже, рішення суду першої інстанції про призначення обвинуваченому додаткового покарання як за ч.1 ст.222 КК України, так і за сукупністю злочинів на підставі ст.70 КК України, є неправильним.

Згідно з ст.409 КПК України підставою для зміни судового рішення при розгляді справи в суді апеляційної інстанції є неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність.

Тому в даному випадку відповідно до вимог ст.ст.408, 413 КПК України неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність, тобто неправильне тлумачення закону, яке суперечить його точному змісту, є підставою для зміни вироку суду першої інстанції і виключення з його резолютивної частини рішення про призначення ОСОБА_6 додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати посади та займатися діяльністю, що пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.

Оскільки в іншій частині прокурор вирок не оспорює, а також нічим не обґрунтовує необхідність зменшення ОСОБА_6 іспитового строку з 2 років до 1 року, то підстав призначати покарання окремо за кожний злочин і за сукупністю злочинів із звільненням ОСОБА_6 від відбування покарання з випробуванням та покладенням на нього відповідних обов`язків, і таким чином дублювати вирок, колегія суддів не вважає за доцільне. А тому апеляційна скарга задовольняється частково.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.404, 407 КПК України, колегія суддів

у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу заступника прокурора міста Києва ОСОБА_7 задовольнити частково.

Вирок Дарницького районного суду м. Києва від 18 листопада 2015 року щодо ОСОБА_6 змінити.

Виключити з резолютивної частини вироку рішення про призначення ОСОБА_6 за ч.1 ст.222 КК України і на підставі ст.70 КК України за сукупністю злочинів додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати посади та займатися діяльністю, що пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, на строк 2 /два/ роки.

У решті вирок суду першої інстанції залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення.

На ухвалу суду апеляційної інстанції може бути подана касаційна скарга до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом трьох місяців з дня її проголошення.

Судді:

ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3

СудАпеляційний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.02.2016
Оприлюднено10.03.2023
Номер документу55467032
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —753/22414/14-к

Ухвала від 04.02.2015

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Сизова Л. А.

Ухвала від 05.05.2015

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Сизова Л. А.

Ухвала від 15.12.2014

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Сизова Л. А.

Ухвала від 12.10.2015

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Сизова Л. А.

Ухвала від 03.02.2016

Кримінальне

Апеляційний суд міста Києва

Тютюн Тетяна Миколаївна

Ухвала від 15.01.2016

Кримінальне

Апеляційний суд міста Києва

Тютюн Тетяна Миколаївна

Ухвала від 23.12.2015

Кримінальне

Апеляційний суд міста Києва

Тютюн Тетяна Миколаївна

Вирок від 18.11.2015

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Сизова Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні