РІШЕННЯ Іменем України
23 березня 2010 року Фрунзенський районний суд м. Харкова в складі: головуючого - судді Алфьорової Т.М., за участю секретаря судових засідань ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до Кур и лова ОСОБА_3 про розірвання шлюбу.
Встановив :
Позивач звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що вони зареєстрували шлюб с відповідачем 31 серпня 2007 року. Мають двох неповнолітніх дітей, а саме: доньку ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2. Сумісне життя не склалося тому, що відповідач не приділяє достатньої уваги щодо своєї сім*ї. Вони перестали розуміти одне одного, постійно між ними виникали сварки, обумовлені різними поглядами на життя. Відповідач вживав нецензурні слова на її адресу , чим зневажав її як дружину, що вимушувало періодично проживати у своєї матері. Дітей вона виховує сама, відповідач не займається їх вихованням.
У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, дала пояснення суду про те, що брачно-сімейні відносини між ними припинені рік тому, спільний бюджет не ведеться, вони ведуть окреме господарство, примирення між ними за вказаний час не наступило. Між нею та відповідачем виникли почуття взаємної недовіри, які призвели до виникнення взаємної неприязні один до одного, тому вона не пов'язує своє майбутнє життя з відповідачем. За час проживання окремо подружжя стало чужими одне одному.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав в повному обсязі, вказує на те, що шлюб зберегти він не бажає, згоден щоб діти залишилися на вихованні матері.
Вислухавши сторони та дослідивши матеріали справи, суд вважає необхідним позов задовольнити з наступних підстав.
Матеріалами справи встановлено, що згідно зі свідоцтвом про одруження виданого19.09.2007 року Фрунзенським відділом реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції, актовий запис № 359, сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі.
Від цього шлюбу вони мають неповнолітніх дітей: доньку ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2.
Відповідно зі ст.112 Сімейного Кодексу України - суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Згідно пояснень позивача, причиною розпаду родини з'явилися відсутність взаєморозуміння, суперечки, відсутність загальних інтересів. Шлюбно-сімейних відносини припинені з весни 2009 року. Вони ведуть окремо господарство.
Суд, з'ясувавши фактичні взаємовідношення сторін, причини та обставини розірвання шлюбу, вважає, що подальше спільне життя подружжя суперечить інтересам позивача, який не бажає збереження шлюбу, у зв'язку з чим шлюб підлягає розірванню.
Сторони досягли домовленості про те з ким будуть проживати діти після розірвання шлюбу, а саме вони залишаються на вихованні матері.
Судові витрати в справі, пов'язані з одержанням свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАГС, судом покладаються на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.104, 105, 110, 112 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 10, 60, 212, 213, 215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_6 ОСОБА_3 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрований 31.08.2007 року відділом реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції, актовий запис №
489.
Дітей - доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 залишити на вихованні ОСОБА_2.
Витрати, пов'язані з оплатою судового о збору в розмірі 17 грн., при одержанні свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАГС, покласти на відповідача ОСОБА_6, позивачку від сплати звільнити.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через Фрунзенський районний суд м. Харкова. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана - після закінчення строку на подачу апеляційної скарги, у разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий - суддя -
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2010 |
Оприлюднено | 18.02.2016 |
Номер документу | 55683985 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Алфьорова Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні