Справа № 760/21600/15-к
Провадження № 1-кс/760/883/16
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 лютого 2016 року слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю детектива ОСОБА_3 , розглянувши клопотання детектива Першого підрозділу (відділу) Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні начальником четвертого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів на підставі матеріалів досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №52015000000000002 від 04.12.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Детектив звернувся з клопотанням протимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованій за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: документів облікової справи платника податків товарної біржі « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 ,у тому числі документів реєстраційної частини облікової справи, а саме заяв і повідомлень за формами 1-ОПП, 4-ОПП, 8-ОПП, 10-ОПП, 11-ОПП, 12-ОПП, 15-ОПП, 16-ОПП, 20-ОПП, 22-ОПП, 23-ОПП, 26-ОПП, 28-ОПП, інформації органів державної реєстрації; інформації банків та інших фінансових установ про відкриття (закриття) рахунків платників податків; інформації, що надається платниками податків; інформації суб`єктів інформаційного обміну, уповноважених вчиняти будь-які реєстраційні дії стосовно платника податків; рішень судів, що набрали законної сили, стосовно платників податків; даних перевірок платників податків; відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, її відокремлених підрозділів; документів звітної частини облікової справи, а саме податкових декларацій (звітів, розрахунків) та інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, які подаються платником у період його діяльності; інших документів, пов`язаних з таким обліком;податкової звітності вказаного платника податків у паперовому та/або електронному вигляді, з можливістю вилучення зазначених документів.
Клопотання обґрунтовує тим, щогрупою детективів Першого підрозділу (відділу) Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 52015000000000002 від 04.12.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України.
Під час досудового розслідування виявлено, що невстановлені особи з числа народних депутатів України та вищого керівництва держави, діючи умисно, за попередньою змовою зі службовими особами ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », засновниками та керівниками інших юридичних осіб, всупереч інтересам служби, використовуючи надані владу та службове становище з метою отримання неправомірної вигоди для себе і третіх осіб, протягом 2014-2015 років організували реалізацію через товарні біржі « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та « ІНФОРМАЦІЯ_2 » підконтрольними підприємствами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » видобутого в межах спільної діяльності з ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » природного газу на користь ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » та інших за цінами, істотно нижчими від ринкових, з подальшою реалізацією підприємствам реального сектора економіки за ринковою вартістю, що обумовило несплату до бюджету ренти за користування надрами для видобутку корисних копалин та потягло тяжкі наслідки для державних інтересів у вигляді матеріальної шкоди на суму понад 1 млрд. грн., тим самим вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України, а саме зловживання владою та службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для самої себе та інших осіб використання влади та службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Зазначені документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_11 , в якій згідно даних ЄДРПОУ перебуває на облікутоварна біржа « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Детектив зазначив, що вилучення вище значених документів необхідно для встановлення осіб, причетних до вчинення злочину, та розміру заподіяних збитків, проведення експертних досліджень.
Згідно з ч.1 ст.107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних заходів не здійснювалась.
Заслухавши пояснення детектива, дослідивши матеріали клопотання, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст.ст. 131, 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадженнязастосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження є, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Таким чином, детективом викладеними вище обставинами було доведено суттєве значення вказаних документів для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах.
Також у відповідності до п.7 п.п.4 «Рішення координаційної наради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України» від 02.03.2013 року проведення експертизи по копіям документів, а саме її висновок, формулюється виключно у вірогідній формі з відповідним обґрунтуванням, зокрема фактом відсутності оригіналу документа, тому у слідства виникає необхідність у безпосередньому вилучені саме оригіналів документів, а не їх копій.
Крім того, нормами п.п. 1.1. «Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень» визначено, що для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.
Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Тому слід зазначити, що клопотання в частині вилучення оригіналів документів є достатньо вмотивованим.
Враховуючи що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а відомості, що містяться в цих документах, виходячи з фабули кримінального провадження, можуть бути доказами у цьому кримінальному провадженні, зважаючи на неможливість іншим способом встановити обставини отримання вказаних документів вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з урахуванням вказаних обставин і визначенням обсягу і меж тимчасового доступу до документів.
За викладеним, керуючись ст. ст. 159, 160, 162-164 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання детектива Першого підрозділу (відділу) Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні начальником четвертого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів на підставі матеріалів досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №52015000000000002 від 04.12.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України - задовольнити.
Надати дозвіл детективам Першого підрозділу (відділу) Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 на тимчасовий доступ до оригіналів документів, з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованій за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: документів облікової справи платника податків товарної біржі « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , у тому числі документів реєстраційної частини облікової справи, а саме заяв і повідомлень за формами 1-ОПП, 4-ОПП, 8-ОПП, 10-ОПП, 11-ОПП, 12-ОПП, 15-ОПП, 16-ОПП, 20-ОПП, 22-ОПП, 23-ОПП, 26-ОПП, 28-ОПП, інформації органів державної реєстрації; інформації банків та інших фінансових установ про відкриття (закриття) рахунків платників податків; інформації, що надається платниками податків; інформації суб`єктів інформаційного обміну, уповноважених вчиняти будь-які реєстраційні дії стосовно платника податків; рішень судів, що набрали законної сили, стосовно платників податків; даних перевірок платників податків; відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, її відокремлених підрозділів; документів звітної частини облікової справи, а саме податкових декларацій (звітів, розрахунків) та інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, які подаються платником у період його діяльності; інших документів, пов`язаних з таким обліком;податкової звітності вказаного платника податків у паперовому та/або електронному вигляді, з можливістю вилучення зазначених документів за період з 2014-2015.
У разі відсутності оригіналів вищезазначених документів товарної біржі « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 надати належно засвідчені копії.
При відсутності вище перелічених документів зазначити письмово про причину ненадання документів.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі відмови виконувати ухвалу слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2016 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 56291721 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Курова О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні