Ухвала
від 15.03.2016 по справі 308/2565/16-к
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/2565/16

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.03.2016 місто Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , з участю старшого слідчого з особливо важливих справ відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Закарпатській області майору податкової міліції ОСОБА_3 , , розглянувши клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Закарпатській області ОСОБА_3 , погоджене старшим прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Закарпатської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу з можливістю вилучення у володільця філії АТ «УкрСиббанк» (МФО: 351005), що знаходиться за адресою: Закарпатська область м. Ужгород вул. Корятовича, 21 документів на паперових носіях та в електронному вигляді, які містять інформацію про розрахункові банківські операції рух грошей по банківському рахунку ОСОБА_5 за номером: №№ НОМЕР_1 за період з 01.01.2013-31.06.2015, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання та доданих до нього матеріалів, досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні №32014070000000073 встановлено, що зареєстрований як фізична особа підприємець ОСОБА_6 , перебуваючи на загальній системі оподаткування, здійснюючи діяльність у сфері роздрібної та оптової торгівлі будівельними матеріалами, та, надаючи послуги вантажних перевезень, шляхом приховування від оподаткування фактичних доходів від здійснення фінансово-господарської діяльності за період 2013 року та 8 місяців 2014 року умисно ухилився від сплати податків, що призвело до ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах на загальну суму 3460 тис. грн. Зокрема, досудовим слідством встановлено, що ФОП ОСОБА_6 здійснює фінансово-господарську діяльність, пов`язану з реалізацією будматеріалів в широкому асортименті, а саме газоблоків, цегли, металопрокатних виробів, метизу, металопрофілю, цементу, бруківки, а також з наданням транспортних послуг - міжнародних вантажних перевезень. Діяльність підприємцем проводиться через магазин « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в АДРЕСА_1 та складські приміщення за даною адресою.

В ході проведення досудового розслідування, 01.04.2015 у ФОП ОСОБА_6 проведено обшуки за адресами: АДРЕСА_1 (склад «Альфа» №1) та с. Вільхівці, Леніна, «є» (склад «Альфа» №2) Тячівського району, Закарпатської області, в результаті яких було виявлено та вилучено документи первинного бухгалтерського обліку, платіжні документи, зошити, книги обліку, блокноти, тощо.

Так, серед вилучених під час обшуків документів виявлено документи первинного бухгалтерського обліку (видаткові накладні, рахунки, ТТН), скріплені підписами та відтисками мокрої печатки, які свідчать про отримання у 2013-2014 р.р. металопрокату і метизу (арматура, дріт) від таких СПД - постачальників: ТОВ «ДДМ-Трейд», код ЄДРПОУ-37065000, Дніпропетровськ на суму 3073,2 тис. грн.; ТОВ «Буд-Техпром», код ЄДРПОУ-37433589, м. Здолбунів на 208,3 тис. грн..

Досудовим слідством встановлено, що всі згадані документи щодо отримання рулонної сталі ФОП ОСОБА_6 по офіційному обліку не проведено, а також не відображено у відповідній звітності даних СПД - постачальників (до складу ПЗ з ПДВ не включено). Очевидно вищевказані супровідні документи виписувалися для підприємця «на дорогу» і підлягали знищенню, або були підроблені.

Фактично підприємцем отримувалися металопрокатні вироби та метиз від інших суб`єктів без відображення таких операцій по офіційному бухгалтерському обліку з проведенням розрахунків у готівці, в т.ч. шляхом перерахування коштів через касу банківської установи на карткові рахунки фізичних осіб.

Встановлено особу, з якою ФОП ОСОБА_6 контактував щодо придбання металопрокату з Дніпропетровської області ОСОБА_5 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 , тел: НОМЕР_3 . При цьому розрахунки здійснювалися за рахунок отриманої і не облікованої виручки через касу банківських установ («Приватбанк», «ПУмБ», «Надра») на карткові рахунки самого ОСОБА_5 та інших фізичних осіб : ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 .

Як зазначено у клопотанні вищенаведені факти також підтверджуються матеріалами проведених НСРД, а саме протоколу за наслідками проведення негласної слідчої (розшукової) дії зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж від 31.07.2015 року, а саме з картки оператора стільникового зв`язку мережі «Київстар» № НОМЕР_4 , що належить та перебуває у користуванні фізичної особи приватного підприємця ОСОБА_6 .

Так, відповідно до зазначеного протоколу, 18.03.2015 року, 23.03.2015 року ФОП ОСОБА_6 розрахунки з ТОВ «ДДМ - Трейд» здійснював за рахунок отриманої і не облікованої виручки через касу банківської установи «Приватбанк», на картковий рахунок № НОМЕР_1 , який належить фізичній особі підприємцю ОСОБА_5 .

Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення визначена за ч. 3 ст. 212 КК України. Згідно з ч. 4 ст. 12 КК України злочин, передбачений ч. 3 ст. 212 КК України, відноситься до тяжких.

Виходячи з вищенаведеного, документи до яких планується отримати тимчасовий доступ - це документи на паперових носіях та в електронному вигляді, які містять інформацію про розрахункові банківські операції рух грошей на рахунку за номером: № НОМЕР_1 за період з 01.01.2013 року та 6 місяців 2015 року, відкритих у АТ «УкрСиббанк».

Підставою, що підтверджує перебування витребуваних документів у володінні АТ «УкрСиббанк», слідчим зазначено протокол за наслідками проведення негласної слідчої (розшукової) дії зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж від 31.07.2015.

Крім того, наголошено, що відповідно до Переліку документів, що утворюються в діяльності Національного банку України та банків України, із зазначенням строків зберігання, затвердженого постановою Правління Національного Банку України від 08.12.2004 року за №601, виписки з особового рахунку клієнтів (позиція 661), інформація про сальдо за поточними і розрахунковими рахунками клієнтів (позиція486) у банках України, їх філіях, представництвах та відділеннях зберігаються 5 років.

У клопотанні слідчий стверджує, що документи, які містять інформацію про розрахункові банківські операції між ФОП ОСОБА_6 та ТОВ «ДДМ-Трейд» (в особі фізичної особи ОСОБА_5 ), мають значення для встановлення фактичних обсягів придбання та реалізації товарно-матеріальних цінностей (металопрокатні вироби та метиз), підтвердження інших розрахунків з СГД - постачальниками, СГД покупцями (або навпаки), в період з 01.01.2013 року та 6 місяців 2015 року, а отже для визначення об`єкта оподаткування зазначеного суб`єкта господарської діяльності у період вчинення кримінального правопорушення. Таким чином, інформація про розрахункові банківські операції ОСОБА_5 мають суттєве значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення.

Іншим способом отримати інформацію про розрахункові банківські операції між ФОП ОСОБА_6 та ТОВ «ДДМ -Трейд» (через фізичну особу ОСОБА_5 ) не можливо, оскільки дана інформація містить відомості, які становлять згідно зі ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» - банківську таємницю, а відповідно до п. 3 ст. 62 вказаного закону слідче управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Закарпатській області до кола суб`єктів, на письмову вимогу яких надається інформація, яка містить банківську таємницю, не належить.

Посилаючись на п. 4.1 Розділу 4 Постанови Управління Національного Банку України від 14.07.2006 року №267, якою затверджено правила зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці», слідчий вказує, що вилучення речей і документів, які містять інформацію, що становить банківську таємницю, проводиться на підставі ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей та документів.

Відтак, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення та встановлення фактичних обсягів придбання та реалізації товарно-матеріальних цінностей, надання транспортних послуг, підтвердження інших розрахунків з СГД покупцями, в період з 01.01.2013 року та 6 місяців 2015 року, враховуючи, що іншими способами довести фактичні розрахункові операції по банківським рахункам суб`єкта господарської діяльності неможливо, а банківські документи ОСОБА_5 мають значення речових доказів у кримінальному провадженні, ініційовано отримання тимчасового доступу та можливості вилучення документів, що містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні АТ «УкрСиббанк» (МФО: 351005), який відповідно до п.п. 2-6 ч. 1 ст. 62 Закону України №2121-III «Про банки і банківську діяльність» є утримувачем банківської таємниці.

В судовому засіданні слідча клопотання підтримала та просила його задовольнити.

Представник АТ «УкрСиббанк» в судове засідання не з`явився, хоча про час і місце розгляду клопотання був повідомлений, однак, його неявка відповідно до вимог ч.4 ст.163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.

Заслухавши пояснення слідчого, прокурора з приводу внесеного клопотання, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Витягом з кримінального провадження № 32014070000000073, сформованого 14.03.2016 року, підтверджено, що органом досудового розслідування слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області, здійснюється розслідування кримінального провадження за правовою кваліфікацією за ч. 3 ст. 212 КК України за фабулою відносно громадянина України, фізичної особи підприємця ОСОБА_6 , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Ст. 162 КПК України визначено речі і документи, які містять охоронювану законом таємницю, до якої, зокрема, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю, доступ до якої надається за умов, визначених ч. 6 ст. 163 КПК України.

Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

За ст. 1076 ЦК банк гарантує таємницю банківського рахунку, операцій за рахунком і відомостей про клієнта, що кореспондується з обов`язками банку щодо надання такої інформації обмеженому колу осіб, визначеними Законом України «Про банки й банківську діяльність».

Разом з тим, враховуючи вищенаведені обставини та докази, додані на підтвердження доводів внесеного клопотання, беручи до уваги, що у судовому засіданні доведено, що вказані в клопотанні роздруківки руху коштів мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №32014070000000073 і в подальшому можуть бути використані як доказ; а також підтверджено неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 309 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати учаснику кримінального провадження старшому слідчому з особливо важливих справ відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Закарпатській області майору податкової міліції ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №32014070000000073 дозвіл на тимчасовий доступ з можливістю вилучення у володільця філії АТ «УкрСиббанк» (МФО: 351005), що знаходиться за адресою: Закарпатська область м. Ужгород вул. Корятовича, 21, документів на паперових носіях та в електронному вигляді, які містять інформацію про розрахункові банківські операції рух грошей по банківському рахунку ОСОБА_5 за номером: №№ НОМЕР_1 за період з 01.01.2013-31.06.2015 р.р.

Ухвала оскарженню не підлягає. Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення15.03.2016
Оприлюднено13.03.2023
Номер документу56504125
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —308/2565/16-к

Ухвала від 15.03.2016

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Світлик О. М.

Ухвала від 15.03.2016

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Світлик О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні