Справа № 308/2565/16-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.03.2016 місто Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , з участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області майора податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене старшим прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Закарпатської області юристом 1 класу ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів з можливістю їх вилучення у друкованому та електронному вигляді, що знаходяться в оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 , -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло зазначене клопотання, яке мотивоване тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Закарпатській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32014070000000073, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.09.2014 року за матеріалами оперативного управління ГУ Міндоходів у Закарпатській області відносно фізичної особи підприємця ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний код - НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 (який одночасно являється засновником та директором ПП « ОСОБА_6 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_3 ).
Так, ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_1 ), будучи зареєстрованим як фізична особа підприємець, перебуваючи на загальній системі оподаткування, здійснюючи діяльність у сфері роздрібної та оптової торгівлі будівельними матеріалами та надаючи послуги вантажних перевезень, шляхом приховування від оподаткування фактичних доходів від здійснення фінансово-господарської діяльності за період 2013 року та 2014 року, умисно ухилився від сплати податку на додану вартість на суму 3 340 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб найманих працівників на суму 36,54 тис. грн..
Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення визначена за ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудовим слідством встановлено, що фінансово-господарська діяльність ФОП ОСОБА_5 пов`язана з реалізацією будматеріалів в широкому асортименті, а саме: газоблоків, цегли, металопрокатних виробів, метизу, металопрофілю, цементу, бруківки, а також з наданням транспортних послуг - міжнародних вантажних перевезень. Діяльність підприємцем проводиться через магазин « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в АДРЕСА_3 та складські приміщення за даною адресою.
В ході проведення досудового розслідування, 01.04.2015 року проведено обшуки за адресами: АДРЕСА_3 (склад « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № НОМЕР_3 ) та АДРЕСА_3 «є» (склад « ІНФОРМАЦІЯ_3 » №2), в результаті яких виявлено та вилучено документи первинного бухгалтерського обліку, платіжні документи, зошити, книги обліку, блокноти, в результаті опрацювання яких встановлено наступне: чорнові рукописні записи у вилучених зошитах (книгах обліку формату А4) свідчать про здійснення продажу зі складів №1 та №2 будматеріалів (газоблоки, цегла, фундаментні блоки, блоки будівельні з відсіву, клей до газоблоків, цемент, металопрокат та метиз, металопрофіль і металочерепиця, гідробар`єрна і паробар`єрна плівка, мембрана «Мастермакс», бруківка, вапно, ін.) як кінцевим споживачам, так і іншим СПД з проведенням готівкових розрахунків за будматеріали як у національній валюті, так і в іноземній валюті (дол. США, Євро, російські рублі). По офіційному бухгалтерському обліку ФОП ОСОБА_5 та ПП « ОСОБА_6 » такі операції продажу не проведено.
Так, за період 2014 року згідно чорнових записів зошитів (книг обліку А4) № № 65-69 встановлено обсяги продажу (враховувалися лише факти реалізації будматеріалів на суму більше 1 тис. грн.) на рівні 39-40 млн. грн.
Аналогічно, за період 2013 року згідно з чорновими записами зошитів (книг обліку А4) № № 61-65 встановлено обсяги продажу (враховувалися лише факти реалізації будматеріалів на суму більше 3 тис. грн.) на рівні 30,3 млн. грн.
Досудовим слідством у кримінальному провадженні встановлено, що протягом 2015 року ФОП ОСОБА_5 і надалі продовжує приховування від оподаткування фактичних доходів від здійснення фінансово-господарської діяльності, пов`язаної з роздрібним та оптовим продажем будматеріалів, а також наданням транспортних послуг. Даний факт підтверджується і виявленими при обшуку 01.04.2015 року чорновими записами.
Також, в ході проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні встановлено, що ФОП ОСОБА_5 з метою приховування від оподаткування фактичних доходів від здійснення фінансово-господарської діяльності використовує пов`язаних СПД, таких як ФОП ОСОБА_7 та ФОП ФОП ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 .
Проведені слідчі дії щодо законності здійснення господарської діяльності вказаних суб`єкта господарської діяльності, дали можливість частково одержати фактичні дані, які вказують на те, що ОСОБА_5 причетний до ухилення від сплати податків. Враховуючи те, що ОСОБА_5 в період 2013-2015 свою діяльність конспірує, від оточення приховує, з іншими спільниками спілкується зашифровано із застосуванням умовностей, що не дає змоги встановити всіх осіб причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ФОП ОСОБА_5 приймає замовлення на будматеріали особисто, з використанням контактних телефонів НОМЕР_4 (телефон вказаний на всіх рекламних плакатах, щитах, вивісках та транспортних засобах) та НОМЕР_5 (визначений як телефон ФОП ОСОБА_5 ), по яких обумовлює із замовниками умови доставки і оплати. Також, замовлення від покупців приймає найманий працівник ОСОБА_8 з використання контактного телефону: НОМЕР_6 ; замовлення на складі № НОМЕР_7 приймає ОСОБА_7 та ОСОБА_9 з використанням контактних номерів: НОМЕР_8 та НОМЕР_4 ; замовлення, щодо відпуску металопрокату та продажу металочерепиці приймає ОСОБА_11 за номером телефону: НОМЕР_9 .
Так, при здійсненні протягом 2013-2014 років фінансово-господарської діяльності, пов`язаної з оптовою та роздрібною реалізацією будматеріалів шляхом приховування від оподаткування фактичної виручки ухилився від сплати до бюджету коштів в особливо великих розмірах на загальну суму 3 460 тис. грн.. Обставини вчинення злочину дають підстави вважати, що ОСОБА_5 при провадженні підприємницької діяльності використовує «пов`язаних» СПД-ФОП та осіб (менеджерів), які потребують постійної координації, яка могла бути досягнута за допомогою телефонного зв`язку. При цьому, ОСОБА_5 і до цього часу повинен спілкуватися з особами, що були залучені ним до злочинної діяльності, для укриття слідів вчиненого. Отже, його особи (менеджери) та контакти в телекомунікаційній мережі під час скоєння злочину мають значення для провадження.
Досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні встановлено, що ФОП ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 для особистих (як менеджери ФОП ОСОБА_5 ) і службових справ використовують мобільні телефони з наступними номерами: НОМЕР_5 , НОМЕР_4 , НОМЕР_8 , НОМЕР_6 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_9 , телекомунікацій ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ).
Інформація, яка знаходиться в оператора телекомунікаційних послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), про зв`язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами, що містяться в матеріалах кримінального провадження являються доказами, які підтверджують злочинні наміри вказаних вище осіб.
Іншим способом отримати таку інформацію не можливо, оскільки відповідно до п.7 ч.1 ст.162 КПК України інформація, що знаходиться в операторів телекомунікацій про зв`язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, відноситься до охоронюваної законом таємниці.
У зв`язку з вищевикладеним слідчий просить суд задовольнити клопотання і винести ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення у друкованому та електронному вигляді, що знаходяться у ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_4 ), та містять інформацію про абонентські номери НОМЕР_5 , НОМЕР_4 , НОМЕР_8 , НОМЕР_6 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_9 , у період з 01.01.2013р. по 31.12.2015р., а саме:
- адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаними вище абонентськими номерами;
- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання вказаних абонентів: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ) тощо;
- типи з`єднання вказаних абонентів: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо;
- дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) вказаних абонентів;
- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв`язку вказаних абонентів;
- за наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) з вказаними абонентами надати відомості про його особу, оскільки іншим шляхом отримати вказані речі та документи неможливо.
У ході судового розгляду слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити.
Представник особи, у володінні якої знаходяться зазначені у клопотанні відомості, у судове засідання не з`явився, хоча про час і місце розгляду клопотання був повідомлений, однак, його неявка не є перешкодою для розгляду клопотання.
Заслухавши пояснення слідчого з приводу внесеного клопотання, дослідивши матеріали, долучені до клопотання, слідчий суддя встановив наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
За ст. 31 Конституції України кожному гарантується таємниця телефонних розмов, винятки можуть бути встановлені судом у випадках, передбачених законом, з метою запобігти злочинові чи з`ясувати істину під час розслідування кримінальної справи, якщо іншим способом одержати інформацію неможливо, а вищевказана інформація може носити характер конфіденційної інформації і стосуватися безпосередньо особистого життя осіб, згода на ознайомлення з якою надається виключно судом або за згодою особи, якої вона стосується, тому дана інформація може бути використана тільки в досудовому слідстві в межах даного кримінального провадження.
Оцінивши вищенаведене, беручи до уваги те, що інформація, яка знаходиться в оператора телекомунікаційних послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема встановлення місцезнаходження абонента в певні періоди часу та осіб причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення і може бути використана як доказ, приходжу до висновку про обґрунтованість внесеного клопотання.
Керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання - задовольнити.
Надати стороні кримінального провадження старшому слідчому з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області майору податкової міліції ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення у друкованому та електронному вигляді, що знаходяться в оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаними вище абонентськими номерами;
- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання вказаних абонентів: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ) тощо;
- типи з`єднання вказаних абонентів: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо;
- дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) вказаних абонентів;
- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв`язку вказаних абонентів;
- за наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) з вказаними абонентами надати відомості про його особу, оскільки іншим шляхом отримати вказані речі та документи неможливо.
Ухвала оскарженню не підлягає. Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 56504508 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Світлик О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні