Провадження № 1-кс/537/270/2016
Справа № 537/1864/16-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.03.2016 року слідчий суддя Крюківського районного суду м. Кременчука ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю начальника другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області, капітана податкової міліції ОСОБА_3 , розглянувши в залі суду в м. Кременчуці Полтавської області клопотання начальника другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області, капітана податкової міліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,
ВСТАНОВИВ:
Начальник другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області, капітан податкової міліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором Кременчуцької місцевої прокуратури, в якому просить надати йому доступ до охоронюваної законом банківської таємниці, а саме: до оригіналів документів по обслуговуванню банківського рахунку ПП « ОСОБА_4 » № НОМЕР_1 (валюта 980, українська гривня) в АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) та можливість вилучення в копіях наступних документів: виписки по рахунку (в тому числі електронний варіант), в якій зазначено рух коштів з розшифровкою контрагентів, призначення платежу, дата платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, суми платежу, вхідний та вихідний залишок коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, референт кожного платіжного документу (номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації трансакції) за період з 01.10.2014 року по 31.12.2014 року; грошових чеків, платіжних доручень, чекових книжок.
В судовому засіданні начальник другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 клопотання підтримав, пояснив, що слідче управління фінансових розслідувань Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32015170090000037 від 14.12.2015 року за фактом ухилення від сплати податків службовими особами ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), що призвело до фактичного ненадходження в бюджет коштів у особливо великих розмірах та кваліфікується за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України.
ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » зареєстровано платником податків в ІНФОРМАЦІЯ_3 за податковою адресою: АДРЕСА_2 , де фактично і знаходяться його офісне та виробниче приміщення. Фактично ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » займається виготовленням та реалізацією автоматичних систем управління вентиляційних та компресорних двигунів, на що має відповідний патент. Керівником ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » є ОСОБА_5 та комерційним директором ОСОБА_6 .
У ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) в період часу з серпня по грудень 2014 року в результаті сумнівних взаємовідносин по придбанню товарів, робіт (послуг) у підприємств, що мають ознаки фіктивності, та задіянню в схемі ухилення від сплати податків ряду підприємств, ухилилися від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у великих розмірах. У ході досудового розслідування було встановлено, що з метою ухилення від сплати податків, службові особи ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в 2014 році створили схему штучного завищення податкового кредиту з ПДВ, а саме: використовують транзитні та «фіктивні» СГД в ланцюгу постачання з метою завищення ціни на придбання комплектуючих, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ).
Так, відповідно до матеріалів кримінального провадження пов`язане з ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (керівник ОСОБА_6 ) в серпні 2014 року нібито реалізує комплектуючі (модульні системи, автоматичні вимикачі, реле, кабелі, тощо) необхідні для виготовлення шаф автоматичного управління підприємству ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 , м. Київ, керівник: ОСОБА_7 ). При цьому, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », яке отримало свідоцтво ПДВ лише 24.07.2014 року, не маючи при цьому найманих працівників, основних фондів, фінансово-господарських взаємовідносин з будь-якими іншими СГД та навіть повноцінного офісного приміщення нібито комплектує із отриманих комплектуючих окремі модулі та в подальшому згідно документів реалізує їх на пов`язане підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , м. Київ, керівник: ОСОБА_7 ). В ході цих операцій вартість комплектуючих зростає втричі, а задекларовані суми податку на додану вартість (2337303,43 грн.) та податку на прибуток (2101814,00 грн.), в результаті отримання доходу, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » не сплачує.
В подальшому, в серпні 2014 року ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » із нібито отриманих від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » модулів в свою чергу комплектує блоки модульні, при цьому також не маючи найманих працівників, основних фондів, взаємовідносин з будь-якими іншими СГД та навіть повноцінного офісного приміщення. В ході цих операцій вартість ТМЦ зростає втричі, а задекларовані суми податку на додану вартість (6973 518 грн.), в результаті отримання доходу, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » не сплачує.
Після вищевказаних операцій, підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », «попрацювавши» лише серпень місяць були перереєстровані на інших осіб, а саме: ОСОБА_8 та ОСОБА_9 відповідно.
Надалі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » нібито реалізує скомплектовані модульні блоки на ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , м. Кременчук, керівник: ОСОБА_10 ), яке отримало свідоцтво ПДВ 01.08.2014 року та ніяких операцій більше не здійснювало. Далі, придбані у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » модульні блоки нібито реалізуються на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , смт. Зеленогірське, Одеська обл., керівник: ОСОБА_11 , яка являється рідною сестрою ОСОБА_6 ) для подальшої документальної реалізації безпосередньо на ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Аналізом проведених операцій встановлено, що дана схема застосовується службовими особами ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виключно з метою штучного завищення ціни придбання товарів для зменшення податкових зобов`язань та з метою ухилення від сплати податків.
ІНФОРМАЦІЯ_3 складено наступні акти позапланових перевірок ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »: № 2726/16-03-02-21 від 28.11.2014 року за період серпень-вересень 2014, за результатами якого донараховано ПДВ по взаємовідносинах з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в сумі 4 237 267 грн., та акт № 553/16-03-02-21 від 22.04.2015 року за період жовтень-листопад 2014, за результатами якого донараховано ПДВ по взаємовідносинах з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в сумі 2 070 445 грн. Сума сумнівних взаємовідносин ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з придбання товарів, робіт (послуг) у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » через ланцюг задіяних у схемі ухилення від сплати податків за період серпень-листопад 2014 року складає 6 307 712 тис. грн..
Таким чином, враховуючи те, що ПП « ОСОБА_4 » було задіяно в схемі ухилення від сплати податків службовими особами ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » по кінець 2014 року, виникла необхідність у проведенні позапланової перевірки за цей календарний рік.
В рамках досудового розслідування було отримано ухвалу Крюківського районного суду про призначення позапланової документальної перевірки ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за 2014 календарний рік, а саме: за період з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року, яку для виконання було направлено до ІНФОРМАЦІЯ_3 , проте 15.03.2016 року було отримано відповідь про неможливість проведення перевірки у зв`язку з тим, що посадові особи за адресою реєстрації ПП « ОСОБА_4 » відсутні. При цьому було складено акт № 39/16-31-22-04-13/39276898 від 14.03.2016 року щодо не встановлення місцезнаходження (місця розташування) платника податків (посадових осіб платника податків). Первинні документи ПП « ОСОБА_4 », які були вилучені в ході раніше проведеного обшуку, не містять у повному обсязі необхідних для проведення перевірки матеріалів, у тому числі і банківських виписок.
Таким чином, з метою проведення призначеної позапланової перевірки та в подальшому використання як доказів відомостей, що містяться в банківських виписках ПП « ОСОБА_4 », виникла необхідність у тимчасовому доступі до охоронюваної законом банківської таємниці.
В ході досудового розслідування встановлено, що підприємство ПП « ОСОБА_4 » використовує у своїй діяльності розрахункові рахунки, відкриті в банківських установах, у т.ч. рахунок № НОМЕР_9 , відкритий 12.08.2014 року в АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ).
У зв`язку з тим, що ПП « ОСОБА_4 » задіяно у схемі ухилення від сплати податків службовими особами ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та відомості щодо руху коштів на його розрахункових рахунках мають значення для досудового розслідування, на даний час необхідно встановити обставини кримінального правопорушення, а саме: перевірити наявність руху грошових коштів по банківським рахункам ПП « ОСОБА_4 », кому та у якій кількості отримано/перераховано кошти за період з 01.10.2014 року по 31.12.2014 року, у зв`язку з чим необхідно отримати тимчасовий доступ до документів по обслуговуванню такого банківського рахунку у АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ).
Також, існує необхідність у вилученні вищевказаних документів, які мають значення для досудового розслідування та в подальшому можуть бути доказами під час судового розгляду, адже слідство матиме можливість проведення аналізу руху коштів по банківських рахунках, встановлення осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та причетних до його вчинення, встановлення обставин перерахування коштів, використання їх у господарській діяльності, проведення судових експертиз, що в подальшому буде слугувати доказами в даному кримінальному провадженні, прохає суд клопотання задовольнити.
В судовому засіданні представник АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » проти задоволення клопотання не заперечував.
Вислухавши пояснення слідчого, представника АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » дослідивши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, та матеріали, додані до нього, вважаю за необхідне клопотання задовольнити.
Із наданих матеріалів вбачається, що слідче управління фінансових розслідувань Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32015170090000037 від 14.12.2015 року за фактом ухилення від сплати податків службовими особами ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), що призвело до фактичного ненадходження в бюджет коштів у особливо великих розмірах та кваліфікується за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України.
Згідно витягу з кримінального провадження, службові особи ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) протягом 2012-2014 років в результаті сумнівних взаємовідносин по придбанню товарів, робіт (послуг) у підприємств, що мають ознаки фіктивності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , Одеська обл.), ПОГ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ІНФОРМАЦІЯ_10 (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 , м. Київ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 , м. Кременчук), ПП « ОСОБА_12 » ( код ЄДРПОУ НОМЕР_11 , м. Черкаси), ФГ « ОСОБА_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 , Одеська обл.) та використанню в схемі ухилення від сплати податків з метою штучного завищення ціни придбання товарів для зменшення податкових зобов`язань підприємств ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 , м. Київ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , м. Київ), ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , м. Кременчук) та подальшої реалізації готової продукції кінцевому споживачу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_13 , м. Київ), ухилилися від сплати податку на додану вартість, що у 5000 і більше разів перевищує установлений законодавством неоподаткований мінімум доходів громадян та є особливо великий розмір.
В ході досудового розслідування встановлено, що ПП « ОСОБА_4 » використовує у своїй діяльності розрахункові рахунки, відкриті в банківських установах, у т.ч. рахунок № НОМЕР_9 , відкритий 12.08.2014 року в АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ).
Згідно положень частини 1 статті 159 Кримінально-процесуального кодексу України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).
Згідно ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В силу частини 6 статті 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ять цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя, беручи до уваги доводи ініціатора клопотання в підтримку вимог клопотання, матеріали, подані в обґрунтування необхідності отримання дозволу на тимчасовий доступ до оригіналів документів по обслуговуванню банківських рахунків, з яких слідує наявність ознак кримінального правопорушення, відомості про яке внесено до ЄРДР за № 32015170090000037, приходить до висновку, що клопотання слідчого про надання дозволу на тимчасовий доступ є обґрунтованим та підтвердженим, зокрема доданими до нього матеріалами.
В зв`язку з викладеним, слідчий суддя приходить до висновку, що вказані в клопотанні документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подано клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та перебувають у володінні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », при цьому доведеною є можливість використання витребуваних відомостей як доказів у кримінальному провадженні та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, в зв`язку з чим слідчий суддя приходить до висновку про необхідність надання дозволу на тимчасовий доступ до визначених в клопотанні документів.
Керуючись ст.ст.159, 160, 162, 163, 164, КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання начальника другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області, капітана податкової міліції ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів задовольнити.
Надати начальнику другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області, капітану податкової міліції ОСОБА_3 доступ до охоронюваної законом банківської таємниці, а саме: до оригіналів документів по обслуговуванню банківського рахунку ПП « ОСОБА_4 » № НОМЕР_1 (валюта 980, українська гривня) в АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) та можливість вилучення в копіях наступних документів:
- виписки по рахунку (в тому числі електронний варіант), в якій зазначено рух коштів з розшифровкою контрагентів, призначення платежу, дата платежу, час проведення платежу, номер платіжного документа, суму платежу, вхідний та вихідний залишок коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, референт кожного платіжного документу (номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації трансакції) за період з 01.10.2014 року по 31.12.2014 року;
- грошових чеків, платіжних доручень, чекових книжок.
Відповідальних за забезпечення тимчасового доступу попередити про те, що в разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
З цієї ухвали виготовлено лише дві копії.
Ухвала діє до 23.04.2016 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 56620363 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Крюківський районний суд м.Кременчука
Якимець Т. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні