№1-кс/760/4209/16
(№760/430/16-к)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07. 04. 2016 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого другого відділу кримінальних розслідувань СУ ФР ДПІ у Солом`янському районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене старшим прокурором прокуратури Солом`янського району м. Києва ОСОБА_4 - про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні за №32015100090000184 від 14.12.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України,
В С Т А Н О В И В :
До Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №32015100090000184 від 14.12.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав, наведених в клопотанні.
Слідчий суддя на підставі ч. 2 ст. 172 КПК України вважає за можливе розглянути дане клопотання без повідомлення власника майна, оскільки, це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши та дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
Згідно з положеннями ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутись прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
Слідчим суддею встановлено, що в провадженні СУ ФР ДПІ у Солом`янському районі ГУ ДФС у м. Києві перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015100090000184 від 14.12.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 України.
В ході досудового розслідування допитано як свідка директора ТОВ «ОМЗ-Трейд» ОСОБА_5 який показав, що він не має відношення до реєстрації та ведення господарської діяльності підприємства, Також, ОСОБА_5 показав, що вказане підприємство йому невідоме. Довіреності на ведення фінансово-господарської діяльності підприємства не виписувались.
TOB «ОМЗ Трейд» (код ЄДРПОУ 38464309), перебуває на податковому обліку у ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві, податкова адреса: м. Київ вул. Михайла Коцюбинського, 4Б, директором з 01.07.2015 значиться ОСОБА_5 ІПН НОМЕР_1 , до цього директором був ОСОБА_6 ІПН НОМЕР_2 . Засновником одноосібно рахується громадянин Грузії ОСОБА_7 . Основний діяльності підприємства: оптова торгівля машинами і устаткуванням.
Згідно даних єдиного реєстру податкових накладних, у період перебування на посаді директора ТОВ "ОМЗ - Трейд" ОСОБА_5 , 20.10.2015 виписано дві податкові накладні на загальну суму 3285806,52 грн. (ПДВ 657 161,3 грн.), покупець ПАТ "ДТЕК Дніпроенерго" (код ЄДРПОУ 00130872), предмет відносин - капітальний ремонту електролізера №3 типа СЕУ-20 на ДТЕК Придніпровська ТЕС, інвентарний №Р4613 пусконалагоджувальні роботи. При чому, вказані накладні зареєстровані 30.10.2015 шляхом електронного листування з поштової скриньки 38464309@ukr.net, ІР - адреса НОМЕР_3 .
Аналізом інформації про рух грошових коштів по розрахунковому рахунку ТОВ "ОМЗ - Трейд" № НОМЕР_4 , відкритому у відділенні №47 ПАТ "Діамантбанк", встановлено, що у період з 17.07.2015 по 01.03.2016 на вказаний рахунок надходили кошти від суб`єктів підприємницької діяльності, у тому числі і від ПАТ "ДТЕК Дніпроенерго" з формулюванням платежів "за капітальний ремонт електролізної установки (ПдТЕС) за договором №П278 від 21.04.2015 рахунок №9 від 20.10.2015, у тому числі ПДВ". При чому, частина вказаних коштів одразу ж перераховувалася на рахунок ТОВ «ОМЗ Україна» (код ЄДРПОУ 37470678) з формулюванням платежів "повернення/надання зворотної безвідсоткової допомоги".
Встановлено, що TOB «ОМЗ Трейд» (код ЄДРПОУ 38464309) для здійснення фінансово-господарської діяльності використовує поточні банківські рахунки відкриті в ПАТ «Діамантбанк» (МФО 320854) - № НОМЕР_4 .
Таким чином, з метою відшкодування спричинених державі збитків, забезпечення кримінального провадження, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпеченні конфіскації або спеціальної конфскації, виникла необхідність у накладенні арешту на відкриті рахунки в ПАТ «Діамантбанк» (МФО 320854).
В зв`язку із зазначеним слідчий просив про задоволення клопотання, на що слід зазначити наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Згідно з ч. 3 ст. 170 КПК України арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, i перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.
Згідно з ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову; 4) наслідки арешту майна для інших осіб; 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
Відповідно до ч.6 ст.170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 175 КПК України ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Зважаючи на викладене вище, з ураховуючи вимоги ч. 2 ст. 173 КПК України, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки слідчим було доведено, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого та може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий звернувся із клопотанням про арешт майна.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 131, 132, 170, 172, 173, 372 КПК України,-
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться та можуть надійти на банківські рахунки № НОМЕР_4 , які відкриті TOB «ОМЗ Трейд» (код ЄДРПОУ 38464309) в ПАТ «Діамантбанк» (МФО 320854).
Зупинити видаткові операції по зазначеному рахунку за винятком видаткових операцій, пов`язаних з перерахуванням грошових коштів по сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів) в бюджет або державні цільові фонди по сплаті єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та видатків, пов`язаних з виплатою заробітної плати.
Зобов`язати службових осіб вказаного банку зробити відмітку на постанові суду з даними про залишок грошових коштів на арештованому рахунку із зазначенням часу, дати та суми залишку грошових коштів на рахунку.
Зобов`язати службових осіб установи банку раз на 10 діб направляти до відділу кримінальних розслідувань СУ ФР ДПІ у Солом`янському районі ГУ ДФС у м. Києві, розташованого за адресою: м. Київ, вул. Смілянська, буд. 6, виписку (довідку) із зазначенням на арештованому рахунку залишку грошових коштів та невідкладно направляти відомості щодо додаткового надходження грошових коштів на вищезазначений рахунок.
Ухвала про арешт майна виконується негайно.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2016 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 57021931 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Бобровник О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні