Ухвала
від 06.04.2016 по справі 461/4101/15-к
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/4101/15-к

Провадження № 1-кп/461/88/16

У Х В А Л А

06.04.2016 року Галицький районний суд м. Львова

у складі: головуючого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

з участю прокурора ОСОБА_3

обвинуваченого ОСОБА_4

захисника ОСОБА_5

представника заінтересованої особи ОСОБА_6

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові клопотання ТЗОВ`Денікс Груп» про скасування арешту майна у кримінальному провадженні про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.2 ст.205, ч.5 ст.27, ч.1 ст.366 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

у провадженні суду знаходиться кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27 - ч.2 ст.205, ч.5 ст.27 - ч.1 ст.366 КК України КК України.

Представник ТзОВ «Денікс Груп» - адвокат ОСОБА_6 звернувся до суду із заявою про скасування арешту з майна, накладеного відповідно до ухвали слідчого судді Франківського районного суду м.Львова ОСОБА_7 від 26.09.2014 року у справі № 465/6024/14-к, а саме: видаткову частину рахунку № НОМЕР_1 , який належить ТзОВ «Денікс Груп» і перебуває у володінні ПАТ «Діамантбанк» що знаходиться за адресою: м.Київ, Контрактова площа 10А.

В обґрунтування заявленого клопотання покликаються на те, що кошти на видатковій частині рахунку № НОМЕР_1 ТзОВ «Денікс Груп» (ЄДРПОУ 37882958), що перебуває у володінні ПАТ «Діамантбанк» (МФ0320854), що знаходиться за адресою: м.Київ, Контрактова площа, 10А не є доказом злочинів, які інкримінуються ОСОБА_4 . Крім того, відповідно до ст.96-1 КК України, спеціальна конфіскація не може застосовуватись до обвинуваченого ОСОБА_4 за вчинення злочинів, передбачених ст.ст.205, 366 КК України. Згідно ст.96-3 КК України, не може застосовуватись конфіскація до юридичної особи - ТОВ «Денікс-Груп». У кримінальному провадженні не пред`явлено цивільного позову до обвинуваченого ОСОБА_4 та до ТзОВ «Денікс-Груп». Крім того, не може здійснюватись стягнення з юридичної особи - ТзОВ «Денікс-Груп» неправомірної вигоди, адже у кримінальному провадженні неправомірна вигода відсутня. Кошти на вказаному банківському рахунку ТзОВ «Денікс- Груп» не відповідають критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України і не мають ознак речових доказів. Крім того, ці кошти не є власністю обвинуваченого ОСОБА_4 . Санкція статтей інкримінованих ОСОБА_4 злочинів передбачених ст.ст.205, 366 КК України не передбачає покарання у виді конфіскації майна. Вказує на те, що арешт рахунку призводить до обмеження можливості господарюючого суб`єкта користуватися та розпоряджатися власним майном в повному обсязі. Підприємство не має можливості виконувати господарські зобовязання, поставляти продукцію, виконувати роботи та надавати послуги, здійснювати сплату податків, що призводить до порушення прав та інтересів держави та інших клієнтів. Просив клопотання задовольнити повністю.

Судом встановлено, що слідчим СВ Франківського РВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області ОСОБА_8 здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні №12014140080002207, внесеного до єдиного реєстру досудових розслідувань 17.07.2014 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України.

26.09.2014 року слідчим суддею Франківського районного суду м. Львова ОСОБА_7 частково задоволено клопотання слідчого СВ Франківського РВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області ОСОБА_8 у справі №465/6024/14-к та винесено ухвалу про накладення арешту на видаткову частину рахунку № НОМЕР_1 , шляхом зупинення видаткових операцій по вказаному рахунку, який належить ТОВ «Денікс Груп» (ЄДРПОУ 37882958) і перебуває у володінні ПАТ «Діамантбанк» (МФ0320854), що знаходиться за адресою: м.Київ, Контрактова площа, 10А.

В ході здійснення досудового слідства, кримінальне провадження №12014140080002207 об`єднано в одне провадження з кримінальним провадженням за №12015140000000150.

На даний час, кримінальне провадження №12015140000000150 за обвинуваченням ОСОБА_4 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27 - ч.2 ст.205, ч.5 ст.27 - ч.1 ст.366 КК України перебуває на стадії судового провадження.

Відповідно до п.7 ч.2 ст.131 КПК України, арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, і згідно ч.1 ст.131 КПК України застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно ч.3 ст.132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Згідно ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у разі якщо до такої юридичної особи може бути застосовано захід кримінально-правового характеру у вигляді конфіскації майна, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку.

Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України, арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб, а також які перебувають у власності юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову.

Як вбачається із матеріалів справи, рішення про накладення арешту приймалось слідчим суддею у кримінальному провадженні №12014140080002207, відкритому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України. Однак, в подальшому, у ході досудового розслідування зазначена правова кваліфікація, свого підтвердження не знайшла і на даний час у суді розглядається кримінальне провадження №12015140000000150 за обвинуваченням ОСОБА_4 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27 - ч.2 ст.205, ч.5 ст.27 - ч.1 ст.366 КК України. Водночас, заяви на вчинення шахрайських дій саме службовими особами чи будь-якими працівниками ТОВ «Денікс Груп» не має і відомості про вчинення ними будь-яких протиправних дій, а також протиправних дій ТОВ «Денікс Груп» не вносились до єдиного реєстру досудових розслідувань

Як вбачається з обвинувального акту щодо ОСОБА_4 , підстав застосування заходів кримінально-правового характеру щодо ТзОВ «Денікс Груп» не встановлено; цивільний позов у кримінальному провадженні до ТОВ «Денікс Груп» або його службових осіб не пред`являвся.

Відповідно до ч.1 ст.174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необгрунтовано.

Як встановлено в судовому засіданні арешт рахунків призводить до обмеження можливості господарюючого суб`єкта користуватися та розпоряджатися власним майном в повному обсязі. Підприємство не має можливості здійснювати свої господарські зобов`язання щодо поставки продукції, виконання робіт та надання послуг, оплати виставлених контрагентами рахунків, здійснювати сплату податків, заробітної плати працівникам тощо, що призводить до порушення прав та інтересів контрагентів, держави та інших осіб.

Накладення арешту на видаткову частину рахунків суперечить вичерпному переліку передбачених ст.170 КПК України предметів арешту, якими можуть бути рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Відповідно до ст.190 ЦК України майном як особливим об`єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, майнові права та обов`язки. Проте, видаткова частина банківських рахунків та видаткові операції по рахункам не відносяться до майна або майнових прав.

Заслухавши думку учасників судового засідання, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку про скасування арешту на видаткову частину рахунку ТзОВ «Денікс Груп» № НОМЕР_1 , оскільки вказане обтяження не перешкоджає розгляду кримінального провадження по суті та виконанню судового рішення в майбутньому, а тому накладення обтяження слід скасувати.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 170, 174 КПК України, суд ,-

У Х В А Л И В :

Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Денікс Груп» про скасування арешту - задовольнити.

Скасувати арешт на видаткову частину рахунку № НОМЕР_1 , який належить ТОВ «Денікс Груп» (ЄДРПОУ 37882958) і перебуває у володінні ПАТ «Діамантбанк» (МФ0320854), що знаходиться за адресою: м.Київ, Контрактова площа, 10А, що накладений 26.09.2014 року ухвалою слідчого судді Франківського районного суду м. Львова ОСОБА_7 у справі № 465/6024/14-к.

На ухвалу суду протягом семи днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області.

Суддя ОСОБА_1 .

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення06.04.2016
Оприлюднено13.03.2023
Номер документу57054425
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —461/4101/15-к

Ухвала від 07.11.2017

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 10.08.2017

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 10.08.2017

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 12.07.2017

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 12.07.2017

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 12.06.2017

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 12.06.2017

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 15.05.2017

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 15.05.2017

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 17.02.2017

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні