Справа 688/3744/14-к
№ 1-кп/688/143/14
УХВАЛА
26 вересня 2014 рокум. Шепетівка
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області
у складі колегії суддів: головуючого - судді ОСОБА_1 ,
суддів - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_4 ,
прокурора ОСОБА_5 ,
захисника ОСОБА_6 ,
обвинуваченого ОСОБА_7 ,
представника потерпілого ОСОБА_8 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Шепетівка кримінальне провадження №12013240270000779 за обвинуваченням ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 ,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України,
встановив:
У провадженні Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області знаходиться кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_7 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
У судовому засіданні захисник ОСОБА_6 заявив клопотання про призначення ОСОБА_7 амбулаторної судово-психіатричної експертизи, посилаючись на те, що обвинувачений неодноразово скаржився на погіршення самопочуття, хворобливий стан, систематичні головні болі, судоми кінцівок, постійний депресивний стан, бажання покінчити життя самогубством.
Обвинувачений просив призначити йому психіатричну експертизу з тих же підстав, які викладені в клопотанні. Суду пояснив, що на обліку у лікаря-психіатра не перебуває, до затримання за психіатричною допомогою ніколи не звертався, однак вважає, що перебуваючи в умовах СІЗО у нього виникли розлади психіки, а саме з`явилися нічні марення, кошмари та бажання спричинити шкоду здоров`ю.
Прокурор та представник потерпілого заперечили проти заявленого клопотання, посилаючись на те, що обвинувачений намагається уникнути кримінальної відповідальності за вчинений ним злочин.
Заслухавши думку учасників судового провадження, суд дійшов висновку, що клопотання захисника не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 332 КПК України, під час судового розгляду суд за клопотанням сторін кримінального провадження за наявності підстав, передбачених ст. 242 цього Кодексу, має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, за наявності підстав, передбачених ч. 2 ст. 509 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 509 КПК України суд зобов`язаний залучити експерта для проведення психіатричної експертизи у разі, якщо під час кримінального провадження будуть встановлені обставини, які дають підстави вважати, що особа, після вчинення кримінального правопорушення захворіла на психічну хворобу, яка позбавляє її можливості усвідомлювати свої дії або керувати ними. Такими обставинами, зокрема, є: наявність згідно з медичним документом у особи розладу психічної діяльності або психічного захворювання; поведінка особи під час вчинення суспільно-небезпечного діяння або після нього була або є неадекватною.
Враховуючи те, що в матеріалах провадження відсутні будь-які медичні документи, що підтверджують наявність у ОСОБА_7 розладу психічної діяльності або психічного захворювання, а також об`єктивні дані про неадекватність його поведінки під час вчинення злочину та після нього, колегія дійшла висновку, що відсутні підстави для призначення психіатричної експертизи відповідно до ст. 509 КПК України.
Керуючись ст.ст. 242, 332, 509, 369-372, ч. 2 ст. 392 КПК України, суд
ухвалив:
У задоволенні клопотання захисника ОСОБА_6 про призначення ОСОБА_7 амбулаторної судово-психіатричної експертизи обвинуваченого - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуюча суддя ОСОБА_1
Судді ОСОБА_2
О ОСОБА_9
Суд | Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2014 |
Оприлюднено | 06.01.2023 |
Номер документу | 57768971 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області
Цідик А. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні