УКРАЇНА
Апеляційний суд Житомирської області
Справа №295/4937/16-ц Головуючий у 1-й інст. Полонець С. М.
Категорія 27 Доповідач Зарицька Г. В.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2016 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючої - судді Зарицької Г.В.
суддів: Жигановської О.С., Коломієць О.С.
з участю секретаря Добровольської Т.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Богунського районного суду м. Житомира від 11 квітня 2016 року
встановила:
Ухвалою Богунського районного суду м. Житомира від 11 квітня 2016 року у задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить ухвалу скасувати та постановити нову ухвалу про вжиття заходів забезпечення позову. Апелянт посилається на порушення судом норм процесуального права.
Апеляційна скарга до задоволення не підлягає з таких підстав.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Як видно з матеріалів справи, ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовом та просила стягнути з ОСОБА_2 на її користь 4 347 847 грн 60 коп, отриманих за договором позики.
З метою захисту своїх прав ОСОБА_1 просила суд забезпечити позов шляхом накладення арешту на все майно, яке належать відповідачу.
Відповідно до ч. 2 ст. 151 ЦПК України у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: 1) причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; 2) вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 3) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Згідно з роз'ясненнями, що містяться у п.п. 4, 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року № 9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитись, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову, оскільки існує ризик спричинення їм збитків у разі, якщо сам позов або пов'язані матеріально-правовими обмеженнями заходи з його забезпечення виявляться необґрунтованими.
Звертаючись до суду із заявою про забезпечення позову, в порушення вимог ч. 2 ст. 151 ЦПК України, ОСОБА_1 не зазначила у заяві на яке майно необхідно накласти арешт, його місцезнаходження та вартість.
За відсутності такої інформації суд не міг вирішити питання про забезпечення позову, а тому обґрунтовано відмовив у забезпеченні позову.
Ухвала суду постановлена з дотриманням норм процесуального права, підстав для її скасування немає.
Керуючись ст. ст. 209, 303, 304, 307, 312-315 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Ухвалу Богунського районного суду м. Житомира від 11 квітня 2016 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуюча Судді:
Суд | Апеляційний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2016 |
Оприлюднено | 08.06.2016 |
Номер документу | 58053334 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Житомирської області
Зарицька Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні