Дата документу 08.06.2016
ЄУ № 420/1140/16-ц
Провадження №2/420/594/16
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 червня 2016 року смт. Новопсков
Луганська область
Суддя Новопсковського районного суду Луганської області Стеценко О.С. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування збитків, завданих внаслідок збору врожаю,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до Новопсковського районного суду Луганської області із позовом до відповідача, в якому просить стягнути з ОСОБА_2 на свою користь матеріальні збитки в сумі 193950,00 грн., завдані внаслідок збору врожаїв з сіножатей в 2014 та 2015 роках.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований Цивільним процесуальним кодексом України. Подання позовної заяви має відбуватись з дотриманням певних умов.
Зокрема, в порушення вимог п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позивачем не зазначено докази, що підтверджують кожну обставину, а саме позивач ОСОБА_1 звертається до суду як фізична особа та просить стягнути збитки на свою користь, коли з наданого позову та доданих до нього документів вбачається, що збитки було завдано СФГ «Нива» - юридичній особі.
Згідно ч. 5 ст. 119 ЦПК України, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Позовна заява містить клопотання позивача про часткове відстрочення сплати судового збору на суму 1339,50 грн. до ухвалення судового рішення у справі. В обґрунтування клопотання позивач зазначив, що є пенсіонером та його майновий стан перешкоджає сплаті судового збору в повному обсязі та як доказ надав до суду копію пенсійного посвідчення.
Відповідно до ч. 1 ст. 82 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. Аналогічне положення міститься в ст.8 Закону України «Про судовий збір».
Як роз'яснив Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ в п. 29 своєї Постанови від 17.10.2014 року № 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», відповідно до ст. 8 Закону № 3674-VI та ст. 82 ЦПК України єдиною підставою для відстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Суд не вбачає підстав для задоволення клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору, оскільки позивачем не надано до суду належних та допустимих доказів в розумінні ст.ст. 58, 59 ЦПК України, а саме доказів про свій майновий стан.
З огляду на викладене, зважаючи на те, що позивач не надав докази на підтвердження того, що його майновий стан перешкоджає сплаті судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі, документ, що підтверджує розмір пенсії позивача, суддя приходить до висновку, що підстави для відстрочення сплати судового збору у даній справі не можуть бути визнані поважними, у зв`язку з чим, подане позивачем клопотання задоволенню не підлягає.
Якщо заява не відповідає вимогам закону, слід застосовувати правила ст. 121 ЦПК України.
Для об’єктивного та своєчасного розгляду справи, надання учасникам цивільного процесу рівних прав передбачених Конституцією України, необхідно привести позовну заяву згідно вимог чинного цивільно-процесуального законодавства.
Відповідно до ст.121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 119-121 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 119-121, 209, 210, 293 ЦПК України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування збитків, завданих внаслідок збору врожаю залишити без руху, про що сповістити позивача, надавши йому строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем копії ухвали.
Роз’яснити, що в іншому випадку позовна заява вважається неподаною і повертається.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
ОСОБА_3
Суд | Новопсковський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2016 |
Оприлюднено | 10.06.2016 |
Номер документу | 58172412 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новопсковський районний суд Луганської області
Стеценко О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні