У х в а л а
про залишення без руху
"02" червня 2016 р. м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова- Лозинський Б.М., розглянувши матеріали подання головного державного виконавця Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції- Федоришин І.В. про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника ТзОВ «Капітал-Манхеттен» ОСОБА_1,-
в с т а н о в и в :
головний державний виконавець Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції- Федоришин І.В. звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника ТзОВ «Капітал-Манхеттен» ОСОБА_1.
Відповідно до ст.377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.
Відтак, право державного виконавця на звернення з поданням до суду про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон виникає лише у разі ухилення боржника від виконання, покладених на нього рішенням суду, зобов'язань, тобто наявність лише самого зобов'язання не наділяє державного виконавця правом на звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за кордон. Окрім того, факт ухилення від виконання зобов'язань має підтверджуватись сукупністю доказів, які державний виконавець зазначає у поданні. До подання державного виконавця ставляться такі ж вимоги, що й до позовної заяви згідно ст.119 ЦПК України.
Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України, порядок розв'язання спорів у цій сфері регулює Закон України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України». У відповідності до ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України» може бути тимчасово відмовлено у видачі закордонного паспорта або тимчасово обмежено у праві виїзду за кордон у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням суду - до виконання зобов'язання.
Відповідно до ст.33 Конституції України, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.
У відповідності до п.6 ч.2 ст.119 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, на яку покликається позивач. Так, звертаючись до суду із поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, державному виконавцю необхідно було зазначити докази, на які він покликається для обґрунтування законних підстав застосування такого заходу.
Як вбачається з матеріалів справи, суду не надано та в матеріалах справи відсутні докази того, що боржник має можливість та намір виїхати за кордон. Тому, з огляду на те, що даний захід передбачає суттєве обмеження конституційного права особи, передбаченогост. 33 Конституції України, а саме свободи пересування, вільного вибору місця проживання, права вільно залишати територію України, обов'язком державного виконавця є обґрунтування необхідності обмеження особи в такому його праві.
Крім цього, у поданні державного виконавця не зазначено доказів того, що керівник ТзОВ «Капітал-Манхеттен» ОСОБА_1 є громадянкою України, а тому, з огляду на вимоги ч.2 ст.377-1 ЦПК України про негайний розгляд подання, відсутність таких даних щодо особи, відносно якої вирішується питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, унеможливить належний розгляд подання і прийняття законного і обґрунтованого рішення за результатами розгляду такого.
Відповідно до ч.1 ст.121 ЦПК України суддя залишає позовну заяву без руху, якщо така подана без дотримання вимог, викладених уст.119 ЦПК України.
За наведених вище обставин приходжу до переконання про необхідність надання строку державному виконавцеві для виправлення недоліків даного подання.
Керуючись ст.ст. 119, 121, 377-1 ЦПК України,-
у х в а л и в :
подання головного державного виконавця Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції- Федоришин І.В. про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника ТзОВ «Капітал-Манхеттен» ОСОБА_1.
Повідомити головного державного виконавця Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції- Федоришин І.В. про необхідність виправити зазначені недоліки подання в п’ятиденний термін з дня отримання копії ухвали.
Роз'яснити державному виконавцю, що інакше подання буде вважатись неподаним та їй повернуте.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Франківського
районного суду м. Львова: ОСОБА_2
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2016 |
Оприлюднено | 13.06.2016 |
Номер документу | 58206512 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Лозинський Б. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні