КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №4-416/2011
Провадження №
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 травня 2011 року Суддя Київського районного суду м. Полтави Яковенко Н.Л., розглянувши подання старшого слідчого з ОВС СВ ПМ ДПА у Полтавській області ОСОБА_1 про надання дозволу на розкриття банківської таємниці і проведення виїмки документів, -
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий з ОВС СВ ПМ ДПА у Полтавській області ОСОБА_1 звернувся до суду з поданням, погодженим з прокурором, про надання дозволу на розкриття банківської таємниці і проведення виїмки документів у банківській установі.
Посилався на знаходження в провадженні проваджені СВ ПМ ДПА у Полтавській області кримінальної справи № 11106009023, порушеній за фактом внесення службовими особами ТОВ «Скломонтаж» (код ЄДРПОУ 32337079) до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
В поданні вказував, що органами досудового слідства встановлено, що службові особи ТОВ «Скломонтаж» внесли до податкової декларації з податку на додану вартість за листопад 2009 року та її додатків завідомо неправдиві відомості про придбання робіт згідно договору купівлі-продажу від 30 жовтня 2009 року від підприємства ТОВ «ГІЗ-Контакт ЛТД», які фактично не виконувалися та подали їх до органів ДПІ. Встановлено, що ТОВ «Скломонтаж», ТОВ Гіз-контракт», ТОВ «Дрезднер Фенстербау», ТОВ «Скло плюс глас» (перейменовано у ТОВ «Альтека») є пов'язаними суб'єктами господарської діяльності. Кошти, отримані ТОВ «Гіз-контакт» від ТОВ «Скломонтаж» пройшли через рахунки пов'язаних між собою вищевказаних суб'єктів господарської діяльності, в тому числі частково перераховані на банківські рахунки ТОВ «Дрезднер Фенстербау».
Посилаючись на те, що інформація про рух коштів по банківських рахунках ТОВ «Дрезднер Фенстербау» має суттєве значення для встановлення істини по кримінальній справі, всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх її обставин, у тому числі - наявності чи відсутності руху грошових коштів по рахунках з ТОВ «Скломонтаж» та іншими контрагентами за придбання комунікаційного обладнання, виконання робіт, а також - про службових осіб підприємств, які ними розпоряджалися, просив суд надати дозвіл на розкриття банківської таємниці і проведення виїмки документів по рахункам вказаного товариства.
Розглянувши матеріали, приходжу до наступних висновків.
Згідно зі ст. 14-1 КПК України прослуховування телефонних та інших розмов, розкриття інформації, яка містить банківську таємницю, здійснюється з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду, крім випадків, передбачених Законом України "Про боротьбу з тероризмом".
Статтею 178 КПК України передбачено, що виїмка документів, що містять банківську таємницю, проводиться тільки за вмотивованою постановою судді і в порядку, погодженому з керівником відповідної установи.
За нормами ст. 60 Закону України «Про банківську таємницю» банківською таємницею є інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту.
Згідно положення п. 4.1 Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою правління Національного банку України від 14 липня 2006 р. N 267, виїмка документів, що містять інформацію, яка становить банківську таємницю, проводиться лише за вмотивованою постановою судді та в порядку і з дотриманням вимог гл. 16 КПК.
Частиною 1 ст. 178 КПК України встановлено, що виїмка проводиться у випадках, коли є точні дані, що предмети чи документи, які мають значення для справи, знаходяться в певної особи чи в певному місці.
Тому суд приходить до висновку про необхідність задоволення подання, оскільки є підстави вважати, що в банківській установі містяться документи, що містять банківську таємницю, що мають доказове значення для справи.
Керуючись ст. ст. 14-1, 178 КПК України, ст. ст. 60-62 Закону України «Про банки і банківську діяльність», -
П О С Т А Н О В И В:
Подання задовольнити.
Надати дозвіл на розкриття інформації, яка містить банківську таємницю та виїмки у ПАТ «ВіЕйБі Банк» м. Київ (МФО 380537) оригіналів документів по рахунку ТОВ «Дрезднер Фенстербау» (код 24485551):
№ 26006200000344 (українська гривня), за період з 16.08.2007 року по 19.05.2011 року, а саме:
-регістрів аналітичного обліку у вигляді особових рахунків та виписок з них із зазначенням контрагента, дат та часу перерахування коштів, сум перерахування, цілей платежів;
-документів про суми відкритих кредитних лімітів по рахунку;
-документів про залишок коштів на банківському рахунку;
-документів по операціях, які були проведені на користь і за дорученням вказаного клієнта банку, здійснених ним угодах;
-оригіналів квитанцій про проведення еквайрінгових розрахунків по вказаному банківському рахунку;
-завірених роздруківок системи фотодокументування банкоматів (фотографій осіб, які проводили операції по банківському рахунку в банкоматах з зазначенням часу здійснення таких операцій ) за весь період використання рахунку;
-довіреностей, виданих на право користування та розпорядження іншими особами даним банківським рахунком;
-платіжних доручень, грошових чеків по банківському рахунку.
Надати дозвіл на розкриття банківської таємниці і проведення виїмки у ПАТ «ВіЕйБі Банк» м. Київ (МФО 380537) Оригіналів документів про відкриття рахунку ТОВ «Дрезднер Фенстербау» 26006200000344 (українська гривня).
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Л.Яковенко
19.05.2011
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2011 |
Оприлюднено | 15.06.2016 |
Номер документу | 58222658 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Яковенко Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні