Справа № 457/620/16-ц
провадження №2/457/284/16
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
06.06.2016 м. Трускавець
Суддя Трускавецького міського суду Львівської області Василюк Т.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3, треті особи: управління містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради та управління Держгеокадастру у Дрогобицькому районі про усунення перешкод у користуванні майном, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до Трускавецького міського суду з позовної заявою до ОСОБА_2 та ОСОБА_3, треті особи: управління містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради та управління Держгеокадастру у Дрогобицькому районі про усунення перешкод у користуванні майном.
Відповідно до ст. 118 ЦПК України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Статтею 119 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; 3) зміст позовних вимог; 4) ціну позову щодо вимог майнового характеру; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; 7) перелік документів, що додаються до заяви.
Зазначена заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. 119 ЦПК України, а саме: номерів телефонів сторін чи адрес електронної пошти (або не зазначено, що вони невідомі). Позивачем не вказано процесуальний статус управління містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради та управління Держгеокадастру у Дрогобицькому районі:третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, чи третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Крім того, зазначена заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. 119 ЦПК України, а саме: не сплачено судовий збір в обсязі, визначеному законом.
Позивачем сплачений судовий збір за розгляд позову у суді в сумі 551,21 грн. Позивачем у позовній заяві вказано дві позовні вимоги немайнового характеру, кожна з яких є окремим об'єктом справляння судового збору. Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за позовну заяву немайнового характеру, подану фізичною особою, становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Як вказано у п. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. За другу позовну вимогу немайнового характеру позивачці слід сплатити судовий збір у розмірі ше 551,20 грн.
Відповідно до п. 10 Постанови Пленуму ВСУ з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17.10.2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об'єктом справляння судового збору.
Відповідно до ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Крім того, за наявності обставин, позивач може звернутися до суду в порядку ст. 82 ЦПК України про відстрочення та розстрочення судових витрат, зменшення їх розміру або звільнення від їх оплати.
В пункті 29 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року № 10 вказано, що клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Згідно з ч.1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119, 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
За позовну вимогу немайнового характеру позивачці слід доплатити ще 551,20 грн. судового збору.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 119, 121 ЦПК України, суддя,-
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3, треті особи: управління містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради та управління Держгеокадастру у Дрогобицькому районі про усунення перешкод у користуванні майном - залишити без руху.
Повідомити позивачку про необхідність усунення зазначених недоліків заяви в п'ятиденний строк з моменту одержання нею даної ухвали. Роз'яснити, що у випадку невиконання вимог даної ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та їй повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_4
Суд | Трускавецький міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2016 |
Оприлюднено | 16.06.2016 |
Номер документу | 58284592 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Трускавецький міський суд Львівської області
Василюк Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні