Ухвала
від 26.04.2016 по справі 522/5393/16-ц
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/5393/16-ц

Провадження 2/522/4692/16

УХВАЛА

26 квітня 2016 року Приморський районний суд м. Одеси

у складі: головуючого судді - Бойчука А. Ю.

при секретарі - Скибінській Є. С.,

розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТСВ" в особі голови комісії з припинення ОСОБА_2, Південний Науковий Центр НАН України та МОН України про зобов'язання вчинити певні дії , -

ВСТАНОВИВ:

Позивач 29.03.2016 року звернувся до суду з позовом до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТСВ" в особі голови комісії з припинення ОСОБА_2, Південний Науковий Центр НАН України та МОН України про зобов'язання вчинити певні дії .

25 квітня 2016 року позивачем до суду було подано заяву про забезпечення позову, по якій він просив: забезпечити позов шляхом заборони голові комісії з припинення ТОВ «ТСВ» ОСОБА_2 проводити будь-які дії щодо припинення ТОВ «ТСВ» (Ідентифікаційний код юридичної особи - 32224623); заборонити органу державної реєстрації проводити будь-які дії щодо реєстрації припинення юридичної особи - ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТСВ» (ТОВ «ТСВ») (Ідентифікаційний код юридичної особи - 32224623).

В обґрунтування зазначеного клопотання посилався на ту обставину, що на даний час відповідач по справі - ТОВ «ТСВ» знаходиться у стані припинення, у звязку з чим була призначена комісія з припинення, яку очолює ОСОБА_2, а також у разі припинення діяльності юридичної особи - ТОВ «ТСВ» буде неможливо виконати рішення суду у разі задоволення позову .

Заява про забезпечення позову розглядається в порядку ч.1 ст.153 ЦПК України без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Відповідно до ч. 1 п. п. 1, 2 ст. 152 ЦПК України позов забезпечується накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб, забороною вчиняти певні дії.

Забезпечення позову - це заходи цивільного процесуального припинення дій, які можуть утруднити виконання майбутнього рішення суду чи зробити його виконання неможливим.

Пленум Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» № 9 від 22 грудня 2006 року у п. 4 роз'яснив, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, у тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Враховуючи, що ч. 1 ст. 151 ЦПК України є дискреційною, суд, відмовляючи у застосуванні заходів забезпечення позову, приймає до уваги наявність обставин, які виключають можливість їх застосування.

Заходи забезпечення позову повинні відповідати і бути співмірними заявленим вимогам, а також мають бути безпосередньо пов'язанні з предметом спору, необхідними і достатніми для забезпечення виконання судового рішення.

У викладений вимозі про забезпечення позову позивачем не зазначені докази, які б підтвердили факт того, що невжиття заходів забезпечення позову може у майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, у зв'язку з чим суд вважає, що заява задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 3, 11, 57, 154, 169, 208-210 ЦПК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року № 9 «Про практику застосування судами цивільно-процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», суд,

У Х В А Л И В :

В задоволенні заяви позивача- «про забезпечення позову» - відмовити.

Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано протягом п`яти днів з дня проголошення ухвали. Особи, які беруть участь у справі але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення ухвали можуть подати апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня отримання її копії.

Суддя: А. Ю. Бойчук

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення26.04.2016
Оприлюднено24.06.2016
Номер документу58454887
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —522/5393/16-ц

Рішення від 07.06.2016

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Бойчук А. Ю.

Ухвала від 26.04.2016

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Бойчук А. Ю.

Ухвала від 07.04.2016

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Бойчук А. Ю.

Ухвала від 26.04.2016

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Бойчук А. Ю.

Ухвала від 30.03.2016

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Бойчук А. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні