Ухвала
від 21.06.2016 по справі 2-301/12
ЛЕТИЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

копія

Справа № 678/301/12

Провадження № 2-678-1/16

УХВАЛА

21 червня 2016 року смт. Летичів

Летичівський районний суд Хмельницької області в складі:

головуючого - судді Ходоровського І.Б.,

за участю секретаря Козка Л.М.,

позивача ОСОБА_1,

представника позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2,

представника позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_3 ОСОБА_4,

представника відповідача ОСОБА_5, ОСОБА_6,

представника відповідача - ВДВС Деражнянського РУЮ ОСОБА_7,

розглянувши справу за позовом ОСОБА_1, правонаступників ОСОБА_8 - ОСОБА_3, неповнолітньої ОСОБА_9 до ОСОБА_5, Відділу державної виконавчої служби Деражнянського районного управління юстиції, Приватного підприємства «Спеціалізоване підприємство «Юстиція», Відкритого акціонерного товариства «ОСОБА_10 Аваль», Приватного нотаріуса Деражнянського районного нотаріального округу Хмельницької області ОСОБА_11, третя особа - Служба у справах дітей Деражнянської районної державної адміністрації Хмельницької області, про визнання прилюдних торгів такими, що відбулися з порушенням закону, визнання незаконним протоколу прилюдних торгів від 19 квітня 2012 року, визнання недійсним свідоцтва про право власності на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, оскарження незаконних дій Відділу державної виконавчої служби Деражнянського районного управління юстиції; за зустрічним позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_1, виконавчого органу Деражнянської міської ради Хмельницької області, треті особи: Служба у справах дітей Деражнянської районної державної адміністрації, Деражнянський РВ УМВС України у Хмельницькій області, про усунення перешкод в користуванні майном шляхом позбавлення права користування житловим приміщенням та скасування реєстрації місця проживання; за позовом ОСОБА_1, яка діє в інтересах неповнолітньої ОСОБА_9 до ОСОБА_5, третя особа - Служба у справах дітей Деражнянської районної державної адміністрації Хмельницької області, про усунення перешкод в користуванні будинком та вселення; за позовом ОСОБА_1, яка діє в інтересах неповнолітньої ОСОБА_9, правонаступників ОСОБА_8 - ОСОБА_3, неповнолітньої ОСОБА_9 до Відділу державної виконавчої служби Деражнянського районного управління юстиції, ОСОБА_5, треті особи: Відкрите акціонерне товариство «ОСОБА_10 Аваль», Служба у справах дітей Деражнянської районної державної адміністрації Хмельницької області, про визнання права власності на ? частину житлового будинку з господарськими будівлями і спорудами, виключення її з акту опису та арешту; за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_1, третя особа - Відділ Держкомзему у Деражнянському районі Хмельницької області про визнання права власності на земельну ділянку,

ВСТАНОВИВ:

В судовому засіданні представником позивачів ОСОБА_4 заявлено клопотання (заяву), яке підтримано позивачем ОСОБА_1 та іншим представником позивача ОСОБА_2, про забезпечення позову шляхом заборони ОСОБА_5 відчужувати будинковолодіння за №18 по вул. Світличній в м. Деражня Хмельницької області та проводити будь-які будівельні роботи щодо реконструкції житлового будинку з надвірними будівлями за вищевказаною адресою чи реконструкції частин будинку, господарських будівель.

Клопотання обґрунтоване тим, що при розгляді справи зі слів представника ОСОБА_5 ОСОБА_6 стало відомо про проведення відповідачем реконструкції спірного будинковолодіння. Застава за подання клопотання не сплачується у зв'язку з відсутністю коштів у ОСОБА_1 та надуманістю доводів представника відповідача ОСОБА_5 ОСОБА_6 про необхідність внесення застави та зловживання правом позивачем ОСОБА_1 на подання заяви про забезпечення позову.

Відповідач ОСОБА_5 та її представник ОСОБА_6 вважають, що клопотання не належним чином оформлене, оскільки викладене у формі клопотання, а не заяви, як це передбачено ст. 151 ЦПК України. Клопотання не містить належного обґрунтування необхідності вжиття судом тих видів забезпечення позову, які в ньому наведені. Клопотання не конкретизоване, оскільки містить абстрактне поняття про заборону проведення будь-яких будівельних робіт щодо реконструкції житлового будинку з надвірними будівлями чи реконструкції частин будинку, господарських будівель, адже право на проведення реконструкції надається уповноваженими на те органами державної влади. Хоча на даний час будь-яких реконструкцій у будинку не проводиться, однак проведення будівельних робіт є законним правом ОСОБА_5, бо вона являється власником будинковолодіння, набула таке на законних підставах і на даний час нікому дане нерухоме майно не відчужувала. В разі забезпечення позову суду слід вимагати від позивача сплатити заставу на депозитний рахунок суду в розмірі вартості майна у сумі 191175,00 грн., оскільки ОСОБА_1 затягує судовий розгляд та зловживає своїм правом.

Представник відповідача ВДВС Деражнянського РУЮ ОСОБА_7 підтримує позицію відповідача ОСОБА_5 та її представника ОСОБА_6, що підстав для забезпечення позову немає, оскільки ОСОБА_5 на законних підставах набула право власності на будинковолодіння по вул. Світлична, 18 в м. Деражня Хмельницької області і має законне право здійснювати будь-які дії із будинковолодінням.

Вислухавши думку учасників судового розгляду, ознайомившись з матеріалами справи суд вважає, що заява представника позивача ОСОБА_1 ОСОБА_4 про забезпечення позову підлягає задоволенню частково.

Відповідно до змісту ч.ч. 1, 3 ст. 151; п.п. 1, 2 ч. 1, ч. 3 ст. 152; ч. 6 ст. 153 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити передбачені цим Кодексом заходи забезпечення позову; забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду; позов забезпечується накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами; залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково.

У преамбулі Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» від 22 грудня 2006 року вказано, що забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.

У пунктах 1, 4, 7, 10 названої Постанови зазначено, що за змістом ч. 1 ст. 151 ЦПК України єдиною підставою для забезпечення позову є відповідне клопотання у формі мотивованої заяви будь-якої з осіб, котрі беруть участь у справі. Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Питання про забезпечення позову вирішує суддя одноособово або суд у судовому засіданні (залежно від стадії розгляду справи) в день надходження заяви. Ухвала про забезпечення позову постановляється в порядку, визначеному ст. 209 ЦПК України, і повинна включати мотивувальну частину, де поряд із зазначенням мотивів, із яких суд (суддя) дійшов висновку про обґрунтованість припущення про те, що невжиття заходів забезпечення може в майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання судового рішення, наводиться посилання на закон, яким суд керувався при постановленні ухвали. Заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.

З'ясувавши обсяг позовних вимог ОСОБА_1, основний зміст яких свідчить про те, що спір виник з приводу законності придбання ОСОБА_5 будинковолодіння по вул. Світлична, 18 в м. Деражня Хмельницької області на прилюдних торгах 19 квітня 2012 року за ціною 191175,00 грн., яке їй належало, дані про особу відповідача ОСОБА_5, а також відповідність видів забезпечення позову, які просить застосувати представник позивача ОСОБА_1 ОСОБА_4, позовним вимогам, встановивши в судовому засіданні, що між сторонами дійсно тривалий час існує спір, суд приходить до висновку, що невжиття заходу забезпечення позову у виді заборони ОСОБА_5 відчужувати будинковолодіння по вул. Світлична, 18 у м. Деражня Хмельницької області може утруднити чи зробити неможливим, у разі задоволення позову, виконання рішення суду, оскільки в разі продажу будинку відповідачем ОСОБА_5 буде унеможливлено реалізацію права позивача ОСОБА_1 на вказане майно.

Такий вид забезпечення позову є співмірним із заявленими вимогами, не створює відповідачу перешкод у користуванні нерухомим майном, оскільки існує тільки обмеження у відчуженні нерухомості, а не у її використанні.

При цьому суд вважає, що заборона відчужувати будинковолодіння є достатнім видом забезпечення позову, тому потреби у встановленні заборони на проведення будь-яких будівельних робіт щодо реконструкції житлового будинку з надвірними будівлями чи реконструкції частин будинку, господарських будівель немає.

Разом з тим, у разі якщо проведення будівельних робіт ОСОБА_5 буде призводити до погіршення стану об'єкта нерухомості і позивач ОСОБА_1 матиме відповідні докази про таке, це не позбавляє її права повторно звернутись до суду з відповідною заявою про забезпечення позову про заборону проводити будь-які будівельні роботи.

На погляд суду подання на даній стадії процесу заяви про забезпечення позову не свідчить про зловживання своїм правом позивача ОСОБА_1, тому необхідності у внесенні застави на депозитний рахунок суду не вбачається.

За нормами ч. 9 ст. 153 ЦПК України ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Керуючись ст.ст. 4, 10, 11, 27, 31, 38, 60, 151-153, 168, 210 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Заяву представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_4 про забезпечення позову задовольнити частково.

Заборонити ОСОБА_5 відчужувати будинковолодіння по вул. Світлична, 18 у м. Деражня Хмельницької області.

Копію ухвали до відома направити сторонам.

Апеляційна скарга на ухвалу подається до Апеляційного суду Хмельницької області через Летичівський районний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя підпис ОСОБА_12

Суддя Летичівського

районного суду ОСОБА_12

СудЛетичівський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення21.06.2016
Оприлюднено24.06.2016
Номер документу58457744
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-301/12

Ухвала від 29.02.2012

Цивільне

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Бужора В. Т.

Ухвала від 22.05.2012

Цивільне

Сокирянський районний суд Чернівецької області

Стасів І. С.

Ухвала від 24.02.2012

Цивільне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Бондаренко О. В.

Ухвала від 22.12.2011

Цивільне

Лисичанський міський суд Луганської області

Калитка О. М.

Ухвала від 04.01.2012

Цивільне

Лисичанський міський суд Луганської області

Калитка О. М.

Рішення від 25.06.2016

Цивільне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Ходоровський І. Б.

Рішення від 25.06.2016

Цивільне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Ходоровський І. Б.

Ухвала від 21.06.2016

Цивільне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Ходоровський І. Б.

Ухвала від 06.06.2016

Цивільне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Ходоровський І. Б.

Ухвала від 04.05.2016

Цивільне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Ходоровський І. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні