ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"29" червня 2016 р.Справа № 916/1158/16
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВИЙ ДІМ "НАСІННЯ"
До відповідача: Сільськогосподарського підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю "РУБІН"
про стягнення
Суддя Рога Н.В.
Представники:
Від позивача: ОСОБА_1 - згідно довіреності від 29.12.2011р.
ОСОБА_2 - згідно довіреності № 7Д-32 від 14.09.2015р.;
Від відповідача: ОСОБА_3 - згідно довіреності від 15.06.2016р.
В засіданні брали участь:
Від позивача: ОСОБА_2 - згідно довіреності № 7Д-32 від 14.09.2015р.;
Від відповідача: ОСОБА_3 - згідно довіреності від 15.06.2016р.
Суть спору: Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) "ТОРГОВИЙ ДІМ "НАСІННЯ", звернувся до господарського суду Одеської області з позовом до Сільськогосподарського підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю "РУБІН" (далі - СП у вигляді ТОВ "РУБІН") про стягнення заборгованості у сумі 95 395 грн. 32 коп., пені у сумі 86 426 грн. 02 коп., штрафу у сумі 9 539 грн. 53 коп., інфляційних втрат у сумі 79 181 грн. 55 коп., 3% річних у сумі 7 730 грн. 15 коп.
Представник позивача позовну заяву підтримує, наполягає на задоволенні позову.
Відповідач проти позову заперечує з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив:
28 лютого 2013р. між ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ "НАСІННЯ" (Продавець) та СП у вигляді ТОВ "РУБІН" (Покупець) був укладений Договір поставки №2-2802/пр465х, згідно якого Продавець зобов'язується в строки, визначені Договором, передати у власність Покупця (поставити) товар, а Покупець зобов'язується прийняти товар і оплатити його вартість. Найменування товару визначене в Додатках цього Договору, які складають його невід`ємну частину.
Договір набирає чинності з моменту його підписання уповноваженими представниками та засвідчення печатками сторін. Строк дії цього Договору становить 12 (дванадцять) місяців. Закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення , яке мало місце на час дії Договору.
Згідно розділу 4 Договору термін поставки товар визначається у додатках до цього Договору. Допускається дострокова поставка товару. У разі дострокової поставки Продавець зобов'язаний повідомити ( в будь-який) формі Покупця про дату дострокової поставки товару.
Відповідно до розділу 5 Договору ціна за одиницю товару кожного найменування та її еквівалент в іноземній валюті наводяться у Додатках до цього Договору. Загальна вартість товару (в тому числі ПДВ) та її еквівалент в іноземній валюті визначаються шляхом складання вартості окремих партій товару, визначених у Додатку до цього Договору. Враховуючи, що товар є імпортованим, ціна та загальна вартість товару може бути змінена Продавцем шляхом виставлення відповідного рахунку-фактури, у випадку зміни середнього міжбанківського валютного курсу продажу умовної одиниці в іноземній валюті до гривні, що діє на дату, яка передує даті оплати, відносно середнього міжбанківського валютного курсу продажу умовної одиниці в іноземній валюті до гривні, що діяв на дату укладення відповідного Додатку до цього Договору. Грошовий еквівалент умовної одиниці в іноземній валюті визначається у Додатках до цього Договору.
Згідно розділу 6 Договору загальна вартість товару повинна бути сплачена Покупцем у строк, встановлений в Додатках до цього Договору. Оплата здійснюється в гривнях у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на рахунок Продавця згідно наданого рахунку-фактури. Незалежно від призначення платежу у банківському переказі, у разі порушення Покупцем платіжних зобов'язань за цим Договором, Продавець має право самостійно зарахувати оплати грошовими коштами, що надійшли від Покупця в оплату простроченої заборгованості з повідомленням Покупцеві про таке зарахування.
Відповідно до розділу 7 Договору поставка здійснюється на умовах та у місті поставки визначених в Додатках до цього Договору. Товар поставляється партіями. У разі поставки товару на умовах самовивозу Покупець зобов'язується з`явитися у строки, передбачені цим Договором, на склад Продавця, прийняти товар та за власним рахунком здійснити транспортування товару за межі складу Продавця. У разі поставки товару на умовах доставки Покупець зобов'язаний письмово повідомити Продавця про готовність прийняти товар, визначений цим Договором, не пізніше ніж за сім днів до його поставки. У разі порушення Покупцем строків попередньої оплати товару, а також у разі зволікання чи ухиляння від укладення відповідного Договору про забезпечення зобов'язань Покупця (якщо таке передбачене цим Договором), Продавець має право затримати поставку товару на відповідний термін. Перехід права власності на товар на момент фактичної передачі товару та підписання видаткових накладних на товар.
17 грудня 2013р. між ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ "НАСІННЯ" (Продавець) та СП у вигляді ТОВ "РУБІН" (Покупець) було укладено Додаткову угоду № 1 до Договору поставки №2-2802/пр465х від 28.02.2013р., згідно з якої сторони змінили ціну на товари, які вказані в Додатку №2 від 28.02.2013р., Додатку № 11 від 17.06.2013р., Додатку №12 від 17.06.2013р., Додатку № 15 від 27.06.2013р., Додатку № 16 від 01.07.2013р., Додатку № 18 від 17.07.2013р.
Позивач у справі зазначає, що на виконання умов Договору поставки №2-2802/пр465х від 28.02.2013р., та додатків №№ 1-18 до нього, він поставив СП у вигляді ТОВ "РУБІН" товар - 621 кілограм та 1 018,50 літрів засобів захисту рослин на загальну суму 205 795 грн. 61 коп. (з ПДВ), що підтверджується видатковими накладними та довіреностями на отримання товару. Але, СП у вигляді ТОВ "РУБІН" перерахувало на рахунок позивача у якості оплати за отриманий товар лише 110 400 грн. 29 коп. При цьому, зазначену суму зараховано у якості оплати товару , отриманого згідно додатків №№2-8 до Договору, та частково, у сумі 2 648 грн. 70 коп., у якості оплати за товар , отриманий згідно додатку №9 до Договору. Згідно додатків №№10-18 до Договору, оплату отриманого товару Покупцем не здійснено взагалі.
Невиконання відповідачем своїх зобов'язань щодо оплати отриманого товару позивач вважає порушенням своїх прав та охоронюваних законом інтересів, у зв'язку з чим звернувся до суду за захистом та просить суд стягнути з відповідача заборгованість у сумі 95 395 грн. 32 коп.
В обгрунтування позову позивач зазначає, що відповідно до ст.629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами. Згідно ст.193 Господарського кодексу України та ст.526 Цивільного кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати свої зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.
Відповідно до п.11.2 Договору за порушення строків виконання зобов'язань за цим Договором сторона, яка допустила прострочку, сплачує другій стороні пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, нарахованої на суму простроченого зобов'язання за кожен день прострочки. У зв'язку із невиконанням Покупцем своїх зобов'язань щодо своєчасного перерахування коштів у якості оплати за отриманий товар, на підставі п.11.2 Договору, позивач нарахував відповідачу пеню у сумі 86 426 грн. 02 коп., яку також просить суд стягнути з відповідача.
Також, відповідно до п.11.3 Договору в разі ухилення від оплати вартості товару понад 15 (п'ятнадцять) календарних днів Покупець, крім пені, сплачує Продавцеві штраф в розмірі 10% (десяти відсотків) від загальної вартості товару. Таким чином, позивач нарахував відповідачу штраф у розмірі 9 539 грн. 53 коп., який також просить стягнути з відповідача.
Крім того, позивач зазначає, що відповідно до ст.625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
На підставі зазначеної статті позивач нарахував відповідачу 3% річних у розмірі 7 730 грн. 15 коп. та інфляційні втрати у розмірі 79 181 грн. 55 коп., які також просить стягнути з відповідача.
Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що правовідносини сторін врегульовано Договором поставки №2-2802/пр465х від 28.02.2013р. Згідно з умовами п.6.2 Договору оплата здійснюється в гривнях у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на рахунок продавця згідно рахунку-фактури. За таких обставин, відповідач вважає, що умовами Договору визначено обов'язок Продавця виставити Покупцю рахунок та обов'язок Покупця здійснити розрахунок на підставі рахунку-фактури. Позивач не надав доказів виставлення рахунків- фактур відповідачу , у зв'язку з чим останній вважає, що невиконання позивачем свого обов'язку за Договором щодо виставлення (направлення) рахунків має наслідком те, що у нього не виникло право вимоги виконання зустрічного зобов'язання - здійснення відповідачем оплати.
Відповідач також зауважив, що згідно приписів ст.216 Господарського кодексу України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором. З урахуванням того, що порушення зобов'язання з боку відповідача не було, відсутня будь-яка правова підстава для застосування до нього господарсько-правових санкцій у будь-якому вигляді , зокрема, пені, штрафу, інфляційних втрат та 3% річних.
Крім того, відповідач вважає, що позивачем невірно, без урахуванням рекомендацій Верховного Суду України щодо порядку застосування індексів інфляції при розгляді судових справ , що відображені у листі від 03.04.1997р. за №62-98р., розраховано розмір інфляційних витрат, які позивач просить суд стягнути з СП у вигляді ТОВ "РУБІНВ» .
Розглянув матеріали справи, на підставі чинного законодавства України, суд доходить до такого висновку:
Згідно ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію: передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо, або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Частиною 2 зазначеної статті встановлено, що зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1, 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ст.174 Господарського кодексу України однією з підстав виникнення господарського зобов'язання є укладання господарського договору та іншої угоди, що передбачені законом, а також угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення , зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно ст.627 Цивільного кодексу України, відповідно до ст.6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог законодавства, звичаїв ділового обороту , вимог розумності та справедливості.
Як вбачається з матеріалів справи, 28 лютого 2013р. між ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ "НАСІННЯ" (Продавець) та СП у вигляді ТОВ "РУБІН" (Покупець) був укладений Договір поставки №2-2802/пр465х, згідно якого Продавець зобов'язується в строки, визначені Договором, передати у власність Покупця (поставити) товар, а Покупець зобов'язується прийняти товар і оплатити його вартість. Найменування товару, визначене в Додатках цього Договору, які складають його невід`ємну частину.
Згідно розділу 4 Договору термін поставки товар визначається у додатках до цього Договору.
За матеріалами справи, сторони за Договором підписали
Відповідно до розділу 5 Договору ціна за одиницю товару кожного найменування та її еквівалент в іноземній валюті наводяться у Додатках до цього Договору. Загальна вартість товару (в тому числі ПДВ) та її еквівалент в іноземній валюті визначаються шляхом складання вартості окремих партій товару, визначених у Додатку до цього Договору. Враховуючи, що товар є імпортованим, ціна та загальна вартість товару може бути змінена Продавцем шляхом виставлення відповідного рахунку-фактури, у випадку зміни середнього міжбанківського валютного курсу продажу умовної одиниці в іноземній валюті до гривні, що діє на дату, яка передує даті оплати, відносно середнього міжбанківського валютного курсу продажу умовної одиниці в іноземній валюті до гривні, що діяв на дату укладення відповідного Додатку до цього Договору. Грошовий еквівалент умовної одиниці в іноземній валюті визначається у Додатках до цього Договору.
Згідно п.6.1 Договору загальна вартість товару повинна бути сплачена Покупцем у строк, встановлений в Додатках до цього Договору. Відповідно до п.6.2 Договору оплата здійснюється в гривнях у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на рахунок Продавця згідно наданого рахунку-фактури. За умовами п.6.3 Договору незалежно від призначення платежу у банківському переказі, у разі порушення Покупцем платіжних зобов'язань за цим Договором, Продавець має право самостійно зарахувати оплати грошовими коштами, що надійшли від Покупця в оплату простроченої заборгованості з повідомленням Покупцеві про таке зарахування.
17 грудня 2013р. між ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ "НАСІННЯ" (Продавець) та СП у вигляді ТОВ "РУБІН" (Покупець) було укладено Додаткову угоду № 1 до Договору поставки №2-2802/пр465х від 28.02.2013р., згідно з якою сторони змінили ціну на товари, які вказані в Додатку №2 від 28.02.2013р., Додатку № 11 від 17.06.2013р., Додатку №12 від 17.06.2013р., Додатку № 15 від 27.06.2013р., Додатку № 16 від 01.07.2013р., Додатку № 18 від 17.07.2013р.
За матеріалами справи, на виконання умов Договору поставки №2-2802/пр465х від 28.02.2013р. та додатків до нього ТОВ "РУБІН" поставило СП у вигляді ТОВ "РУБІН" товар - 621 кілограми та 1 018,50 літрів засобів захисту рослин на загальну суму 205 795 грн. 61 коп. (з ПДВ), що підтверджується видатковими накладними №Н-БХ-0703-001 від 07.03.2013р. на суму 35 084 грн. 46 коп., №Н-ВХ-0703-002 від 07.03.2013р. на суму 6 271 грн. 13 коп. , №Н-БХ-1004 -007 від 10.04.2013р. на суму 835 грн. 20 коп., №Н-БХ-2304-025 від 23.04.2013р. на суму 746 грн. 72 коп., №Н-ВХ-2304-027 від 23.04.2013р. на суму 1 978 грн. 24 коп., №Н-ВХ-2904-033 від 29.04.2013р. на суму 13 439 грн. 95 коп., №Н-БХ-3004-029 від 30.04.2013р. на суму 1 878 грн. 96 коп., №Н-БХ-3004-070 від 30.04.2013р. на суму 6 276 грн. 90 коп., №Н-ВХ-3004-010 від 30.04.2013р. на суму 2 513 грн. 09 коп., №Н-БХ-3004-028 від 30.04.2013р. на суму 33 696 грн. 86 коп., №Н-БХ-2805-038 від 28.05.2013р. на суму 12 069 грн. 84 коп., №Н-БХ-1806-001 від 18.06.2013р. на суму 6 984 грн. , №Н-ВХ-1706-015 від 17.06.2013р. на суму 11 556 грн. , №Н-КХ-1906-001 від 19.06.2013р. на суму 3 013 грн. 20 коп., №Н-КХ-1906-004 від 19.06.2013р. на суму 3 888грн. , №Н-БХ-2106-016 від 21.06.2013р. на суму 4 474 грн. 50 коп., №Н-БХ-2106-017 від 21.06.2013р. на суму 5 439 грн. 84 коп., №Н-КХ-0107-001 від 01.07.2013р. на суму 8 970 грн., №Н-БХ-0207-013 від 02.07.2013р. на суму 14 944 грн. 98 коп., №Н-БЗ-0507-006 від 05.07.2013р. на суму 2 210 грн. 40 коп., №Н-БЗ-05070007 від 05.07.2013р. на суму 7 238 грн. 40 коп., №Н-БХ-1907-008 від 19.07.2013р. на суму 13 483 грн. 80 коп. та довіреностями на отримання товару. Але, СП у вигляді ТОВ "РУБІН" перерахувало на рахунок позивача у якості оплати за отриманий товар лише 110 400 грн. 29 коп. , проти чого представник відповідача у справі не заперечує. При цьому, зазначену суму зараховано у якості оплати товару , отриманого згідно додатків №№2-8 до Договору, та частково, у сумі 2 648 грн. 70 коп., у якості оплати за товар , отриманий згідно додатку №9 до Договору. Згідно додатків №№10-18 до Договору, оплату отриманого товару Покупцем не здійснено взагалі з посиланням на неотримання рахунків -фактури , які є підставою для оплати.
Але, з такою позицією відповідача не можна погодитися з урахуванням того, що сам по собі рахунок -фактура , за наявністю договору поставки, не є підставою для оплати, а є документом , що містить у собі певну інформацію , необхідну для правильного оформлення платіжного документу, зокрема, щодо банківських реквізитів сторін, суми платежу, підстави для оплати (договір тощо). Дійсно, відповідно до п.6.2 Договору оплата здійснюється в гривнях у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на рахунок Продавця згідно наданого рахунку-фактури, але , при цьому, Договір не містить порядку та строків надання такого рахунку, у зв'язку з чим , виходячи з матеріалів справи, можна дійти висновку про можливість направлення рахунків-фактури Продавцем Покупцю із застосуванням факсимільного зв'язку, адже, кожна із наявних у матеріалах справи видаткових накладних на поставку товару містить і посилання на відповідний рахунок -фактуру . Отже, підписуючи видаткові накладні отримувач товару - СП у вигляді ТОВ "РУБІН" було обізнане про наявність рахунку-фактури.
Крім того, за умовами п. 6.1 Договору загальна вартість товару повинна бути сплачена Покупцем у строк, встановлений в Додатках до цього Договору. При цьому, кожний з додатків містить окрему чітку дату як поставки товару, так і його вартості та дати оплати.
Згідно ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язань, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення .
Згідно ст.530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язання встановлений строк (термін) його виконання , то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Статтею 610 Цивільного кодексу України передбачено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
За таких обставин, обґрунтованою, підтвердженою матеріалами справи та такою, що підлягає задоволенню є вимога позивача про стягнення з відповідача заборгованості у сумі 95 395 грн. 32 коп.
Відповідно до ч.1 ст.216 Господарського кодексу України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
Згідно з ч.2 ст. 218 Господарського Кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов`язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.
Відповідно до п.11.2 Договору за порушення строків виконання зобов'язань за цим Договором сторона, яка допустила прострочку, сплачує другій стороні пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, нарахованої на суму простроченого зобов'язання за кожен день прострочки. У зв'язку із невиконанням Покупцем своїх зобов'язань щодо своєчасного перерахування коштів у якості оплати за отриманий товар, на підставі п.11.2 Договору, позивач промірно нарахував відповідачу пеню у сумі 86 426 грн. 02 коп.
Також, відповідно до п.11.3 Договору в разі ухилення від оплати вартості товару понад 15 (п'ятнадцять) календарних днів Покупець, крім пені, сплачує Продавцеві штраф в розмірі 10% (десяти відсотків) від загальної вартості товару. Таким чином, позивач правомірно нарахував відповідачу штраф у розмірі 9 539 грн. 53 коп.
Крім того, відповідно до ст.625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
На підставі зазначеної статті позивач правомірно нарахував відповідачу 3% річних у розмірі 7 730 грн. 15 коп. та інфляційні втрати у розмірі 79 181 грн. 55 коп., які також підлягають стягненню з відповідача.
У відповідності до ст.32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського суду. Згідно ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідачем у справі доказів належного виконання умов Договору поставки №2-2802/пр465х від 28.02.2013р. та додатків до нього не надано.
Згідно ст.43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності , керуючись законом.
Судові витрати по сплаті судового збору покласти на відповідача згідно ст.ст.44, 49 ГПК України.
На підставі зазначеного, керуючись ст.ст. 44,49, 82-85 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВИЙ ДІМ "НАСІННЯ" - задовольнити повністю .
2.Стягнути з Сільськогосподарського підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю "РУБІН" (67801, Одеська обл., Овідіопольський р-н, смт. Овідіополь, вул..Вертелецького, буд. 1, корп. 8 код ЄДРПОУ 31693672, п/р 26002550311 в ПАТ «МАРФІНБАНК», МФО 328168) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВИЙ ДІМ "НАСІННЯ" ( 03150, м. Київ, вул. Предславинська, буд. 34-Б, код ЄДРПОУ 30674952, п\р 260010230007 в АТ „БМ БанкВ» , МФО 380913) заборгованість у сумі 95 395 грн. 32 коп., пеню у сумі 86 426 грн. 02 коп., штраф у сумі 9 539 грн. 53 коп., інфляційні втрати у сумі 79 181 грн. 55 коп., 3% річних у сумі 7 730 грн. 15 коп. та витрати по сплаті судового збору у сумі 4 174 грн. 09 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 30 червня 2016 р.
Суддя Н.В. Рога
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 29.06.2016 |
Оприлюднено | 05.07.2016 |
Номер документу | 58626227 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Рога Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні