УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65
УХВАЛА
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ
"01" липня 2016 р. Справа № 906/633/16
Суддя господарського суду Житомирської області Шніт А.В. ,
розглянувши позовну заяву
Публічного акціонерного товариства Овруцький гірничо-збагачувальний комбінат "Кварцит"
до Закритого акціонерного товариства "Волинські самоцвіти"
про зобов'язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство Овруцький гірничо-збагачувальний комбінат "Кварцит" звернулось з позовом до суду про зобов'язання відповідача вчинити юридично значущі дії для виділу частки Закритого акціонерного товариства "Волинські самоцвіти", яка належить Публічному акціонерному товариству Овруцький гірничо-збагачувальний комбінат "Кварцит" та зобов'язання відповідача вчинити юридично значущі дії щодо реєстрації змін в ЄДРПОУ у зв'язку з виділенням частки позивача та його виходом зі складу учасників.
Оглянувши позов на предмет відповідності нормам Господарського процесуального кодексу України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, господарський суд встановив, що подана позивачем позовна заява не може бути прийнята до розгляду з наступних підстав.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Як зазначено у п.2.21. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21.02.2013 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Однак, позивач звернувся з даним позовом до господарського суду, при цьому не подавши жодних доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Пунктом 4 ч.1 ст.63 ГПК України передбачено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору в установлених порядку та розмірі.
Відповідно до ч.1 ст.56 ГПК України позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Згідно до п.2 ч.1 ст.57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку" від 05.03.2009 №270 передбачено, що розрахунковим документом, який підтверджує факт надання послуг поштового зв'язку, є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Згідно з п.п. 59, 61 зазначеної Постанови внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разi приймання внутрiшнiх поштових вiдправлень з оголошеною цiннiстю з описом вкладення бланк опису заповнюється вiдправником у двох примiрниках. Працiвник поштового зв'язку повинен перевiрити вiдповiднiсть вкладення опису, розписатися на обох його примiрниках i проставити вiдбиток календарного штемпеля. Один примiрник опису вкладається до поштового вiдправлення, другий видається вiдправниковi. На примiрнику опису, що видається вiдправниковi, працiвник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового вiдправлення.
З вищенаведеного вбачається, що належним доказом відправлення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень у поштовий конверт та документ, який підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.
Проте, позивач взагалі не надав доказів відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Крім того, слід зауважити, що позивачем не додано до позовної заяви жодних документів, які зазначені в додатку до позовної заяви. Про відсутність документів, вказаних у додатку до позовної заяви №21/06/16-9 від 21.06.2016 працівниками служби діловодства господарського суду Житомирської області складено акт №30/16 від 30.06.2016.
Частиною 3 статті 63 ГПК України передбачено, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись п. 4, 6 ч.1 ст. 63, ст. 86 ГПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву повернути позивачу без розгляду.
Додаток на 6 аркушах в тому числі акт господарського суду Житомирської області про відсутність документів №30/16 від 30.06.2016.
Суддя Шніт А.В.
1 - в наряд;
2 - позивачу + акт господарського суду Житомирської області № 30/16 від 30.06.2016 - рек. з пов.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2016 |
Оприлюднено | 05.07.2016 |
Номер документу | 58681601 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Шніт А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні