ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2016 р. Справа № 804/1929/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Барановського Р. А. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Україна-Капітал" до Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправною та скасування постанови, -
ВСТАНОВИВ :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Україна -Капітал» звернулося до суду з адміністративним позовом до Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову №247-ЦД-1-ДУ від 09.03.2016 р., якою на позивача накладено санкції за правопорушення на ринку цінних паперів.
В обґрунтування заявлених вимог, позивач зазначив, що невиконання вимог законодавства про цінні папери, за яке на нього накладено санкції відповідно до оскаржуваної постанови, полягає у порушенні п.12 глави 2 Розділу V Положення про провадження депозитарної діяльності, яке затверджено рішенням НКЦПФР №735 від 23.04.2013р., статті 7 Закону України «Про депозитарну систему України», пункту 16 розділу ІІ «Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів)- депозитарної діяльності та клірингової діяльності», які затверджені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 21.05.2013 року №862 та затверджених в Міністерстві юстиції України 06.06.2013 року за №897/23429, а саме Товариством з обмеженою відповідальністю «Україна -Капітал» не було внесено зміни до системи депозитарного обліку прав за цінними паперами ВАТ «Пресмаш» щодо накладення арешту та обмеження права користування цінних паперів ВАТ «Пресмаш» на рахунку депонента ТОВ «Україна -Капітал» на підставі Ухвали Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 24.12.2015 року у справі №344/17702/15-к, депозитарною установою ТОВ «Україна -Капітал» не здійснено безумовну операцію обмеження права користування цінними паперами ВАТ «Пресмаш» на рахунку ТОВ «Україна -Капітал» на підставі Ухвали Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 24.12.2015 року у справі №344/17702/15-к., депозитарною установою ТОВ «Україна -Капітал» не дотримано вимоги Закону України «Про депозитарну систему України» при провадженні депозитарної діяльності депозитарної установи та внутрішніх документів. Разом з тим, позивач наголошує, що ніяких протиправних дій та бездіяльності товариство не вчиняло, Ухвалу Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 24.12.2015 року у справі №344/17702/15-к. позивач вважає незаконною та такою, що містить недоліки, що перешкоджають її виконанню позивачем. Крім цього, на думку позивача, у діях ТОВ «Україна -Капітал» відсутній склад правопорушення на ринку цінних паперів та відсутні порушення законодавства про депозитарну систему, оскільки порядок виконання Ухвали Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 24.12.2015 року у справі №344/17702/15-к не зрозумілий, що унеможливлює виконання всіх її приписів. Також, із зазначеної ухвали можна дійти висновку, що вона взагалі нічого не вимагала від депозитарної установи ТОВ «Україна -Капітал», а лише заборонила акціонеру голосувати на загальних зборах. А відтак, на переконання позивача, відсутні підстави для накладення на нього санкцій. У зв'язку із зазначеним, на думку позивача, постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів підлягає визнанню протиправною та скасуванню.
Представник відповідача проти позову заперечив, про що надав письмові заперечення в обґрунтування яких зазначив, що Розглянувши матеріали справи про правопорушення на ринку цінних паперів, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, уповноважена особа Комісії дійшла до висновку, що ТОВ "УКРАЇНА-КАПІТАЛ" не виконано ухвалу Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 24.12.2015 року справа № 344/17702/15-к - не внесено змін до системи депозитарного обліку прав за цінними ВАТ «Пресмаш» щодо накладення арешту та обмеження прав за цінними паперами ВАТ «Пресмаш» на рахунку депонента ТОВ «Україна-Капітал». Так, за результатами розгляду матеріалів справи про зазначене правопорушення уповноваженою особою Комісії у відношенні ТОВ «Україна -Капітал» була винесена постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 247-ЦД-1-ДУ від 09.03.2016 року, якою до позивача застосовано штрафну санкцію у розмірі 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85000 грн. Відповідач вважає, що постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку повністю відповідає вимогам чинного законодавства та визначеній законом компетенції. Центральним територіальним департаментом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку додержані всі вимоги правових норм, які регулюють порядок її прийняття, постанова узгоджуються з вимогами чинного законодавства і прийнята відповідно до обставин, що склалися, отже, підстави для визнання її незаконною та скасування відсутні.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити із наступних підстав.
Матеріалами справи підтверджено, що ухвалою слідчого судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 24.12.2015 року по справі №344/17702/15-К в рамках кримінального провадження № 12014090010000955 накладено арешт на акції ВАТ «Пресмаш», код за ЄДРПОУ 13643567, які належать, зокрема ТОВ «Україна-Капітал» (код за ЄДРПОУ 31143109 Дніпропетровська область м. Дніпропетровськ вул. Сімферопольська, 21 оф. 306), в кількості 14 563 000 шт. шляхом заборони користуватись вказаними акціями для прийняття рішень на зборах акціонерів ВАТ «Пресмаш». Зазначена ухвала отримана позивачем, що не заперечується сторонами у справі.
Актом про правопорушення на ринку цінних паперів від 09.03.2016 року № 247-ЦД-1-ДУ встановлено ознаки порушення позивачем статті 7 Закону України «Про депозитарну систему України» - депозитарною установою ТОВ «Україна-Капітал», а саме: не було внесено змін до системи депозитарного обліку прав за цінними ВАТ «Пресмаш» щодо накладення арешту та обмеження права користування цінних паперів ВАТ «Пресмаш» на рахунку депонента ТОВ «Україна-Капітал» на підставі Ухвали Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 24.12.15р. справа № 344/17702/15-к; пункту 12 Глави 2 Розділу V Положення про провадження депозитарної діяльності, затвердженого Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 24.03.13р. за № 735 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 червня 2013 р. за № 1084/23616 , а саме депозитарною установою ТОВ «Україна-Капітал» не здійснено безумовну операцію обмеження права користування цінними паперами ВАТ «Пресмаш» на рахунку ТОВ «Україна-Капітал» на підставі Ухвали Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 24.12.15р. справа № 344/17702/15-к ; пункту 16 Розділу II Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) - депозитарної діяльності та клірингової діяльності, затвердженого Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 21.05.2013 № 862 та затвердженого в Міністерстві юстиції України 6 червня 2013 р. за № 897/23429 (далі -Ліцензійні умови № 862), а саме депозитарною установою ТОВ «Україна-Капітал» не дотримано вимоги Закону України «Про депозитарну систему України» при провадженні депозитарної діяльності депозитарної установи та внутрішніх документів.
Відомості про наявність повторного вчинення правопорушення особою, щодо якої складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів, відсутні.
10.02.2016 року уповноваженою особою Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів № 04/01/416/пп.
За наслідками розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноважена особа Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку прийняла постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 247-ЦД-1-ДУ від 09.03.2016 року, якою до позивача за ухилення від внесення змін до системи депозитарного обліку прав за цінними паперами ВАТ «Пресмаш» (код 13643567) на підставі Ухвали Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 24.12.2015 року у справі №344/17702/15-к. накладено штрафну санкцію у розмірі 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85000 грн.
Не погоджуючись з постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 247-ЦД-1-ДУ від 09.03.2016 року, вважаючи її протиправною, позивач звернувся з цим адміністративним позовом до суду.
Відповідно до вимог п. 16. Розділу II Ліцензійних умов № 862 - Депозитарна установа протягом строку провадження депозитарної діяльності депозитарної установи зобов'язана дотримуватись вимог, зокрема: Законів України «Про цінні папери та фондовий ринок», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», «Про депозитарну систему України»; внутрішніх документів депозитарної установи, які стосуються зазначеної в ліцензії діяльності.
Згідно з пунктом 6 частини 1 статті 1 розділу І Закону України «Про депозитарну систему України» депозитарна система України - сукупність учасників депозитарної системи та правовідносин між ними щодо ведення обліку цінних паперів, прав на цінні папери і прав за цінними паперами та їх обмежень, що встановлюються в системі депозитарного обліку цінних^ паперів, у тому числі внаслідок проведення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів.
Згідно з частиною другою статті 4 Закону України «Про депозитарну систему України» набуття і припинення прав на цінні папери і прав за цінними паперами здійснюються шляхом фіксації відповідного факту в системі депозитарного обліку. У системі депозитарного обліку реєструються обмеження прав на цінні папери. У системі депозитарного обліку можуть реєструватися обмеження прав за цінними паперами у випадках та в порядку, встановлених Комісією.
Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України «Про депозитарну систему України» депозитарна установа на власному рахунку у цінних паперах в установленому Комісією порядку (Національний банк України - у порядку, встановленому ним за погодженням з Комісією) веде облік цінних паперів, що належать їй на праві власності, а також облік прав на ці цінні папери та обмеження таких прав.
Згідно зі статтею 7 Закону України «Про депозитарну систему України» арешт на цінні папери або інше обмеження прав на цінні папери конкретного власника накладається (встановлюється) та скасовується (знімається) в порядку, встановленому цією статтею, на підставі рішення суду або уповноваженого законом державного органу чи його посадовою особою.
У разі встановлення або зняття обмеження стосовно конкретного власника суд або уповноважений законом державний орган чи його посадова особа зобов'язані подати відповідне рішення депозитарній установі, в якій відкрито рахунок у цінних паперах цьому власнику, та Центральному депозитарію або Національному банку України, які відповідно до компетенції, встановленої цим Законом, здійснюють облік таких цінних паперів.
Депозитарна установа вносить зміни до системи депозитарного обігу, щодо встановлення обмеження стосовно цінних паперів конкретного власника до завершення робочого дня, коли отримано відповідне рішення, крім випадку, встановленого частиною третьою цієї статті.
Відповідно до абзацу 15 частини 2 розділу І Положення №735 обтяження цінних паперів зобов'язаннями - будь-які обмеження щодо володіння, користування чи розпорядження цінними паперами, пов'язані з умовами успадкування, застави, рішеннями суду, та в інших випадках, які передбачені законодавством України.
Відповідно до абзацу 18 частини 2 розділу І Положення №735 операція щодо цінних паперів - дія учасника фондового ринку, яка призводить до набуття чи припинення прав на цінні папери або обмеження обігу цінних паперів та/або реалізації прав за цінними паперами.
Згідно з частиною 65 глави 1 розділу V Положення №735 інформація щодо обмежень прав за цінними паперами зазначається в системі депозитарного обліку депозитарної установи та Центрального депозитарію відповідно до Правил та інших внутрішніх документів (стандартів) Центрального депозитарію. Інформація щодо обмежень прав за цінними паперами може зазначатися в анкеті рахунку в цінних паперах.
Відповідно до пункту 4 частини 2 глави 4 розділу V Положення №735 виписка про стан рахунку в цінних паперах повинна містити відомості про цінні папери відповідного випуску, відносно яких депозитарною установою зареєстровано обмеження прав на цінні папери із зазначенням типу обмежень та прав за цінними паперами із зазначенням типу обмежень;
Згідно з частиною 11 розділу VI Положення №735 обліковий реєстр складається окремо за кожним випуском цінних паперів. Обліковий реєстр повинен містити відомості про загальну кількість належних особі прав на цінні папери відповідного випуску, відносно яких депозитарною установою зареєстровано обмеження прав за цінними паперами, із зазначенням типу обмежень.
Відповідно до пункту 4 частини 1 глави 2 розділу V Положення №735 обслуговування операцій щодо цінних паперів здійснюється депозитарними установами шляхом проведення на рахунках у цінних паперах облікових операцій внаслідок виконання безумовної операції щодо цінних паперів відповідно до вимог законодавства (рішення суду) на підставі відповідних оригіналів документів або їх копій, які підтверджують наявність підстав для проведення депозитарних операцій.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинний законодавством.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - державне регулювання ринку цінних _ паперів здійснюється, зокрема з метою дотримання учасниками ринку цінних паперів вимог актів законодавства, реалізації єдиної державної політики у сфері випуску та обігу цінних паперів та їх похідних.
Відповідно до пункту 9 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за також ухилення від внесення змін до системи депозитарного обліку у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року у розмірі від десяти до п'ятдесяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 8 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів передбачена відповідальність юридичних осіб у вигляді штрафів у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року -у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суд не погоджується із доводами позивача щодо того, що Ухвала Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 24.12.2015 року у справі №344/17702/15-к. є незаконною та спосіб арешту, застосований суддею, не передбачений чинним законодавством і у зв'язку із цим, підстав для проведення за цією ухвалою будь-яких дій у ТОВ «Україна-Капітал» не було, оскільки відповідачем не надано доказів щодо оскарження зазначеної ухвали в законному порядку та визнання її незаконною.
З огляду на зазначене, враховуючи те, що постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 247-ЦД-1-ДУ від 09.03.2016 року виносилась у зв'язку з невиконанням приписів ухвали Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 24.12.2015 року у справі №344/17702/15-к., яка вступила у законну силу та є обов'язковою до виконання, суд доходить висновків, що підстави для визнання постанови протиправною та її скасування відсутні.
Не знайшли свого підтвердження, також посилання позивача щодо відсутності компетенції у Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку для розгляду справи відносно ТОВ «Україна -Капітал» і прийняття оскаржуваної постанови, з огляду на наступне.
Відповідно до вимог п. 1 Розділу IV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 16.10.12 року №1470 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 5 листопада 2012 р. за № 1855/22167 - Уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Справа про правопорушення порушується з дати винесення постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
Пунктом 10 розділу І Правил №1470 передбачено, що справи про правопорушення розглядаються Уповноваженими особами, на підвідомчій території яких було виявлено порушення або перебуває особа, щодо якої порушено справу про правопорушення.
Таким чином, Уповноважена особа Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку діяла відповідно до вимог Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 16.10.12 року №1470 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 5 листопада 2012 р. за № 1855/22167.
Крім цього, уповноважена особа Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку діє на підставі Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», «Правил розгляду справи, й про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій», затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.12 №1470 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05.11.12 за №1855/22167, Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1239 від 11.09.2012 року «Про надання повноважень уповноваженої особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку посадовим особам Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку».
Відповідно до статті 9 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Уповноваженими особами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є:
голова та члени Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
уповноважені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадові особи.
Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1239 від 11.09.2012 року «Про надання повноважень уповноваженої особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку посадовим особам Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку» визначено уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до рішення Комісії №1239 від 11.09.2012 року надано повноваження уповноваженої особи Комісії з питань правозастосування директору Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
У разі відсутності начальника директора Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку повноваження уповноваженої особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку з питань правозастосування надаються особі, яка виконує його обов'язки.
Директор Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку має право: виносити розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, скасовувати розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери; виносити постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів; постанови про закриття провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів у разі наявності підстав, передбачених нормативно-правовим актом, яким визначено порядок та строки розгляду справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів; складати акти про правопорушення на ринку цінних паперів та отримувати пояснення представників юридичної особи про правопорушення на ринку цінних паперів; виносити постанови про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, виносити постанови про зупинення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про відновлення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про об'єднання справ про правопорушення на ринку цінних паперів в одне провадження та постанови про виділення справ(и) про правопорушення на ринку цінних паперів в окреме провадження; постанови про виправлення описок; складати протоколи про адміністративні правопорушення на ринку цінних паперів; розглядати справи про правопорушення у відношенні юридичних та фізичних осіб, виносити постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів та про накладення адміністративного стягнення; постанови про закриття справи про правопорушення на ринку цінних паперів у разі наявності підстав, передбачених нормативно-правовим актом, яким визначено порядок та строки розгляду справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів, та про закриття справи про адміністративне правопорушення; накладати штрафи, передбачені статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та застосовувати санкції, передбачені законодавством; накладати штрафи, передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення; відмовляти у прийняті скарги на постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якщо таку скаргу подано з порушенням встановлених вимог, а також вчиняти інші дії, пов'язані з правозастосуванням на ринку цінних паперів.
Згідно з рішенням Комісії №1239 повноваження розглядати справи про правопорушення на ринку цінних паперів має директор Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а у разі його відсутності - особа, яка виконує його обов'язки.
Відповідно до пункту 5 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право у разі порушення законодавства про цінні папери, нормативних актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку виносити попередження, зупиняти на термін до одного року розміщення (продаж) та обіг цінних паперів того чи іншого емітента, дію ліцензій, виданих Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, анулювати дію таких ліцензій.
Отже, під час розгляду справи приймаючи постанову № 247-ЦД-1-ДУ від 09.03.2016 року про накладення штрафних санкцій на ТОВ «Україна -Капітал» за порушення на ринку цінних паперів відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а правомірність вказаної постанови доводами позивача не спростовується. Це свідчить про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову та скасування оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З огляду на вище викладене, суд доходить висновку, що постанова прийнята у відношенні позивача є законною та обґрунтованою та підстави для її скасування - відсутні.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Копію постанови направити сторонам по справі.
Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Р.А. Барановський
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2016 |
Оприлюднено | 12.07.2016 |
Номер документу | 58810723 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Дурасова Ю.В.
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Дурасова Ю.В.
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Барановський Роман Анатолійович