Ухвала
від 04.07.2016 по справі 616/413/16-ц
ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер № 616/413/16-ц

Провадження № 2/616/178/16

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

В« 04В» липня 2016 року смт.Великий Бурлук

Суддя Великобурлуцького районного суду Харківської області РИКОВ М.І., перевіривши виконання вимог ст.ст.119, 120 ЦПК України при поданні позовної заяви ОСОБА_1 до приватного сільськогосподарського підприємства імені Шевченка про розірвання договору оренди землі, повернення земельної ділянки, стягнення орендної плати,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до приватного сільськогосподарського підприємства імені Шевченка (далі - ПСП імені Шевченка) в якому просить розірвати достроково договір оренди землі від 01 листопада 2007 року укладений між ОСОБА_1 та ПСП імені Шевченка в особі директора ОСОБА_2, який зареєстровано відділом Держкомзему у Великобурлуцькому районі Харківської області, про що у Державому реєстрі земель вчинено запис від 09 грудня 2011 року за №632148104000561.

Крім того, ОСОБА_1 просить зобов'язати ПСП імені Шевченка повернути позивачу земельну ділянку площею 5,4561 га, кадастровий номер 6321481000:02:000:0365, а також зобов'язати виплатити позивачу орендну плату за період з 2014 року по 2015 рік по договору оренди від 01.11.2007 року, який зареєстровано відділом Держкомзему у Великобурлуцькому районі Харківської області, про що у Державому реєстрі земель вчинено запис від 09 грудня 2011 року за №632148104000561.

Вивчивши матеріали позовної заяви, вважаю що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.ст.119,120 ЦПК України, а саме: позовна заява повинна містити: - ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку; - виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; - зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; - до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору; - позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.

Так, в порушення вимог п.2 ч.2 ст.119 ЦПК України в позовній заяві не зазначено відповідний поштовий індекс позивача. Індекси, згідно п.60 "Правил користування послугами поштового зв'язку" є обов'язковим реквізитом адреси одержувача, а поштові відправлення юридичних осіб без зазначення в адресі поштових індексів до пересилання не приймаються, а вийняті з поштових скриньок - повертаються відправникам з першого етапу обробки. Кожен поштовий конверт в Україні у реквізитах адреси одержувача передбачає індекс, а тому індекс є обов'язковою і невід'ємною частиною адреси.

Позивачеві необхідно виправити цей недолік, зазначити відповідний поштовий індекс позивача.

Також необхідно зазначити місце проживання (перебування), поштовий індекс представника позивача, оскільки в позовній заяві взагалі не вказано адресу місце проживання даної особи, як цього вимагає п.2 ч.2 ст.119 ЦПК України.

Відповідно до вимог постанови Пленуму Верховного Суду України В«Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції В» № 2 від 12.06.2009 року (далі Пленум), у п.12 даного Пленуму, зазначено, що визначаючи розмір судового збору, суди повинні мати на увазі, що заяви, в яких порушується питання про одночасне вирішення майнового і немайнового спорів, оплачуються судовим збором за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, і ставками для вимог немайнового характеру.

Відповідно до ч.5 ст.119 ЦПК України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.

Як передбачено абз.1, 2 ч.3 ст.6 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позовна заява ОСОБА_1 має одночасно три вимоги: - про розірвання договору оренди землі; - про повернення земельної ділянки; - про зобов'язання виплатити орендну плату за період з 2014 року по 2015 рік, при цьому в позовній заяві не вказано суму, яка підлягає до стягненню.

Відповідно до п.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду. Зокрема, за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, а майнового - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно квитанції від 08 червня 2016 року, позивачем ОСОБА_1 при поданні позовної заяви до суду сплачено судовий збір лише за одну вимогу немайнового характеру - 551 грн. 21 коп.

До позовної заяви позивачем не додано квитанцію про сплату судового збору за інші дві вимоги: - про повернення земельної ділянки та про зобов'язання виплатити орендну плату.

Позивачу ці недоліки необхідно усунути, необхідно уточнити суму орендної плати, яку дана особа просить стягнути з відповідача, доплатити судовий збір за кожну вимогу в розмірі як передбачено законом: немайнового характеру - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, а майнового - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, зазначити індекс місця проживання позивача та місце проживання (перебування) представника позивача.

Відповідно до ст.121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст.ст. 119-121 ЦПК України або не сплачено судовий збір підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

За таких обставин суд вважає, що вказану позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу термін для усунення зазначених вище недоліків.

За таких обставин, керуючись ст.ст.119-121 ЦПК України,-

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до приватного сільськогосподарського підприємства імені Шевченка про розірвання договору оренди землі - залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч.2 ст.121 ЦПК України у разі невиконання ним вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Великобурлуцького районного суду

Харківської області: ОСОБА_3

СудВеликобурлуцький районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення04.07.2016
Оприлюднено13.07.2016
Номер документу58829453
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —616/413/16-ц

Ухвала від 29.08.2016

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Риков М. І.

Ухвала від 18.07.2016

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Риков М. І.

Ухвала від 04.07.2016

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Риков М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні