20-4/044
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
справа № 20-4/044
ПОСТАНОВА
і м е н е м У к р а ї н и
"18" квітня 2007 р. 15:10 м. Севастополь
За адміністративним позовом
Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі міста Севастополя (вул. Дзігунського,19 , місто Севастополь, 99001)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю „Укрімпекс” (в/ч А 4515, гуртожиток №1, буд. 125, кімната 27, місто Севастополь, 99013)
про стягнення заборгованості в розмірі 67,60 грн.,
Суддя Остапова К.А.
при секретарі Солов`ї Ю.В.,
За участю представників:
Від позивача: не з`явився;
Від відповідача: не з`явився;
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі міста Севастополя звернулось до господарського суду міста Севастополя з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю „Укрімпекс” про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування в розмірі 67,60 грн.
Ухвалою від 14.02.2007 на підставі позовної заяви відкрите провадження в адміністративної справі з призначенням попереднього судового засідання на 05.03.2007.
За наслідками підготовчого провадження постановлена ухвала від 05.03.2007 про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду на 28.03.2007.
Розгляд справи відкладався.
Сторони явку своїх повноважних представників в судове засідання не забезпечили, про причину нез`явлення суд не повідомили, про дату, місце та час судового розгляду повідомлені належним чином.
Суд визнав можливим вирішити спір по суті в відсутності представників сторін, тому що наявні в справі матеріали в достатньої міри характеризують правовідношення сторін.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, суд
в с т а н о в и в :
Товариство з обмеженою відповідальністю „Укрімпекс” зареєстровано як платник страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Нахімовському районі міста Севастополя 01.02.2000.
Згідно зі статтею 14 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” N 1058-IV від 09.07.2003 (далі –Закон №1058) роботодавці - підприємства, установи і організації, - створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання є страхувальниками.
Відповідно до пункту 6 частини 2 статті 17 Закону №1058 страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Згідно з пунктом 1 частини восьмої Прикінцевих положень Закону №1058 до набрання чинності законом про спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" для відповідних платників збору.
Відповідно до статі 4 Закону України „Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”, розділу 4 „Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України”, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України №64/8663 від 16.01.2004 (далі –Інструкція №21-1) для роботодавців –підприємств, установ, організацій встановлено розмір страхових внесків –31,8 % суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників та 1-5% страхових внесків утримуються з доходів найомних робітників у вигляді заробітної плати підприємства, установи, організації, в залежності від суми такого доходу.
Розділом 5 Інструкції №21-1 встановлено, що страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
В наданих відповідачем розрахунках сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування сума зобов`язань за жовтень 2006 року склала 67,60 грн.
В рахунок погашення заборгованості по страховим внескам від відповідача грошові кошти не надходили.
Згідно з частиною другою статті 106 Закону №1058 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Частиною третьою статті 106 Закону №1058 встановлено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
На виконання вимог статті 106 Закону №1058 за юридичною адресою відповідача направлена вимога про сплату недоїмки №Ю-195 від 05.12.2006 на суму 67,60 грн., яка повернута поштовим відділенням відправнику.
В рахунок сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування перерахувань з боку відповідача на користь позивача не поступало.
Таким чином заборгованість відповідача перед Пенсійним фондом України складає 67,60 грн.
За правилами абзацу 8 частини третьої статті 106 Закону №1058 у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Статтею 70 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету спору.
Сторони мають право обґрунтувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Відповідно до статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Відповідач ніяких доказів погашення заборгованості та оскарження виставлених вимог суду не надав.
На підставі викладеного, суд вважає позовні вимоги про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю „Укрімпекс” заборгованості по внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 67,60 грн. обґрунтованими і підлягаючими задоволенню в повному обсязі.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 14, 17, 106 “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” N 1058-IV, розділами 4, 5 „Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України”, статтями 70, 71, 86, 94, 98, 160, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
п о с т а н о в и в :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Укрімпекс” (в/ч А 4515, гуртожиток №1, буд. 125, кімната 27, місто Севастополь, 99013, ідентифікаційний код 30711700) на користь Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі міста Севастополя (вул. Дзігунського, 19, місто Севастополь, 99001, ідентифікаційний код 22274979) заборгованість в розмірі 67,60 грн.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного господарського суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження до господарського суду міста Севастополя протягом десяті днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства –з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Виконавчий лист видається за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено.
Суддя К.А. Остапова
Постанова складена та підписанав порядку частини третьої статті 160 КАС України23.04.2007
Суд | Господарський суд м. Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 588355 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд м. Севастополя
Остапова К.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні