20-5/105
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
справа № 20-5/105
ПОСТАНОВА
і м е н е м У к р а ї н и
"24" квітня 2007 р. 15:30 м. Севастополь
Господарський суд міста Севастополя в складі:
судді Євдокимова І.В., при секретері Чорної М.В.
За адміністративним позовом: Прокурора Балаклавського району м. Севастополя (99042 м. Севастополь, вул. 7-го Листопада, 3) в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя (99014 м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24)
про стягнення заборгованості в розмірі 1007,21 грн.
Представники сторін:
Прокурор: Шульга А.М., посвідчення № 438 від 20.02.2006;
Позивач: Сафронова О.О., довіреність № 4/10-011/2007 від 14.03.2007;
Відповідач: не з'явився.
Суть спору:
Прокурор Балаклавського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя звернувся до господарського суду міста Севастополя з позовною заявою до Дочірнього підприємства виробничо-комерційне підприємство „Мусон-Авто” про стягнення заборгованості в розмірі 1007,21 грн.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує порушенням відповідачем податкового законодавства України.
Ухвалою суду від 02.04.2007 по справі було призначено попереднє судове засідання на 12.04.2007.
Ухвалою суду від 12.04.2007 року підготовче провадження по справі закінчено, та справа призначена до судового розгляду на 24.04.2007.
Представник відповідача в судове засідання неодноразово не з'являвся, відзив на позов не надав, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином у встановленому порядку.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність відповідача за наявними в ній матеріалами.
Згідно зі ст.ст.27, 49, 51, 121, 130 Кодексу адміністративного судочинства України, представнику позивача та прокурору, роз'яснені їх процесуальні права і обов'язки.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, суд
В с т а н о в и в :
Відповідно до п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладається представництво інтересів держави у випадках, передбачених законом.
Рішенням Конституційного суду України № 3-рп/99 від 08.04.1999 визначено, що прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає у чому проявилося порушення матеріальних чи інших інтересів держави, обґрунтовує в позовній заяві необхідність їх захисту і визначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних відносинах.
Згідно з п. 4 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Згідно з п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
ДПВКП „Мусон-Авто” зареєстровано Севастопольською міською державною адміністрацією 17.06.1996, перебуває на обліку в ДПІ в Гагарінському районі м. Севастополя і зобов'язаний сплачувати до бюджету відповідні платежі.
Відповідно до ст. 4 Закону України „Про систему оподаткування” платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Згідно зі ст. 1 Закону України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Відповідно до ст. 5 Закону України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Згідно з розрахунком суми податку з власників транспортних засобів відповідач має у власності 4 транспортних засобі: Ікарус, УАЗ, КАМАЗ та ЛІАЗ, та повинний був сплатити у 2006 році податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 3547,00 грн.
Проте, в порушення вимог ст. 5 Закону України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” відповідача не повному об'ємі здійснював сплату даного виду податку, в результаті чого склалась заборгованість перед бюджетом в розмірі 1007,21 грн., що підтверджується довідкою про заборгованість (а.с. 5).
Відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Згідно з п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до вимог Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” ДПІ в Гагарінському районі м. Севастополя було складно дві податкові вимоги № 1/261 від 17.10.2006 та № 2/2/292 від 20.11.2006 (а.с. 10-11).
Згідно з п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
У зв'язку з неможливістю вручення даних податкових вимог вказані вимоги були розміщені на дошці податкових оголошень у приміщенні ДПІ в Гагарінському районі м. Севастополя.
Проте, заходів по погашенню заборгованості відповідач не здійснює.
Відповідно до п. 3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»активи платників податків можуть бути примусово стягнутий в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги в сумі 1007,21 грн. підлягають задоволенню.
Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного , керуючись ст. 94, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Дочірнього підприємства виробничо-комерційне підприємство „Мусон-Авто” Відкритого акціонерного товариства „Мусон” ( 99053 м. Севастополь, вул. Вакуленчука, 29, код ЄДРПОУ 22310860, р/р 26003254384051 в СФ ЗАТ КБ „Приватбанк”, МФО 324935) до бюджету для сплати податку з власників транспортних засобів на р/р 33218800800006, одержувач Гагарінський місцевий бюджет, ЄДРПОУ 24035612, банк УДК м. Севастополя, МФО 824509) суму заборгованості в розмірі 1007,21 грн.
3. Копії постанови направити сторонам.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя І.В. Євдокимов
Постанова складена та підписана
в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України
25.04.2007
Розсилка:
1. Прокуратура міста Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Павліченко, 1)
2. Прокуратура Балаклавського району м. Севастополя (99042 м. Севастополь, вул. 7-го Листопада, 3)
3. ДПІ в Гагарінському районі м. Севастополя (99014 м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24)
4. ДП виробничо-комерційне підприємство „Мусон-Авто” Відкритого акціонерного товариства „Мусон” ( 99053 м. Севастополь, вул. Вакуленчука, 29)
5. Справа
6. наряд
Суд | Господарський суд м. Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 588386 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд м. Севастополя
Євдокимов І.В.