Герб України

Рішення від 12.07.2016 по справі 147/803/16-ц

Тростянецький районний суд вінницької області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа № 147/803/16

Провадження №2/147/416/16

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2016 року смт Тростянець

Тростянецький районний суд Вінницької області в складі:

головуючий суддя: Костюк Г.М.,

секретар: Кучер І.В.,

за участю позивача: ОСОБА_1,

відповідача: ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Тростянець в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дітей,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу зареєстрованого виконкомом Олександрівської сільської ради Тростянецького району Вінницької області 24.10.2006 року, актовий запис № 16 та стягнення аліментів на утримання неповнолітніх доньок ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Позовні вимоги позивач мотивує тим, що сімейне життя з відповідачем не склалось, у зв'язку з постійними сварками, вчиненням відповідачем насильства в сім'ї. Шлюбні стосунки припинені. Сім'ю відновити неможливо. Діти проживають з нею і знаходиться на її утриманні та вихованні. Відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, тому позивач звернулась до суду з позовом та просила суд розірвати шлюб, укладений із відповідачем та стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дітей в твердій грошовій сумі в розмірі по 600,00 грн. щомісячно на кожну дитину, починаючи з дня звернення до суду.

ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, за обставин, викладених в позові, просила їх задовольнити. Додатково суду пояснила, що на даний час у сім'ї працює лише вона. З відповідачем чотири роки не підтримують подружніх стосунків. Він проживає у зв'язку із заробітками у іншому місті. У с. Демківка приїздить на деякий час. Під час таких його візитів постійно вчиняє сварки, зловживає спиртними напоями. Утримання дітям не надає. Останній раз вчинив відносно неї насильство, а саме побив на очах у дітей. Збереження сім'ї неможливе, суперечить інтересам її та дітей.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнав частково. Проти розірвання шлюбу, укладеного з позивачем, не заперечив. Позов в частині стягнення аліментів визнав частково, пояснив, що не працює, його дохід не стабільний, тому не взмозі платити кошти, яких вимагає позивач. Згоден платити по 300,00 - 400,00 грн. Саме таку суму просив з нього стягнути.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення частково.

Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, що зареєстрований 24.10.2006 року, виконкомом Олександрівської сільської ради Тростянецького району Вінницької області, актовий запис №16 (а.с.3).

Від шлюбу сторони мають неповнолітніх доньок ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_2, батьком яких є відповідач ОСОБА_2 (а.с.4,5).

Згідно довідки №655 від 08.06.2016 року, виданої виконкомом Олександрівської сільської ради Тростянецького району Вінницької області, неповнолітні ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_2, проживають з матір'ю ОСОБА_1 та знаходиться на її утриманні (а.с.10).

Відповідач не проживає з позивачкою однією сім'єю, не надає допомоги на утримання дітей. Подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу неможливе.

Обставин, які б доводили необхідність звільнення відповідача від обов'язків утримувати дітей, судом не встановлено, та ним в силу ст. 60 ЦПК України не доведено.

Встановленим фактичним обставинам відповідають правовідносини, що регулюються Сімейним кодексом України.

Відповідно до ч.2 ст. 104 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання. За ч.3 ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст. 110 цього Кодексу. Відповідно до ч.2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Суд прийшов до висновку, що шлюб подружжя сторін слід припинити його розірванням.

Відповідно до ч.2 ст. 114 СК України, шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Згідно ст.ст. 180, 181 ч.3, 183 ч.1 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу одного з батьків і (або) у твердій грошовій сумі, що визначається судом.

При визначенні розміру аліментів у відповідності до ст. 182 СК України суд, враховує стан здоров'я та матеріальне становище дітей, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, відсутність у відповідача інших утриманців, а також те, що відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, що є істотною обставиною.

Згідно ст. 184 СК України та роз'яснень, викладених у п.17 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», якщо платних аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Суд також враховує, що діти проживають з матір'ю, яка має обмежені можливості її утримувати, а забезпечення потреб їх вимагає значних витрат.

Згідно із Законом України «Про державний бюджет України на 2016 рік» прожитковий мінімум для дітей від 6 до 18 років встановлений починаючи з 1 січня 2016 року - 1 455,00 грн., з 1 травня - 1 531,00 грн., з 1 грудня - 1 637,00 грн.

Прожитковий мінімум визначається як вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров'я набору продуктів харчування, а також мінімального набору непродовольчих товарів та мінімального набору послуг, необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості (Закон України від 05.10.2000 року «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії»).

Позивач просить про стягнення з відповідача аліментів на утримання кожної дитини в розмірі 600,00 грн. щомісяця і досягнення ними повноліття.

Відповідно до п.п. 1,2 ст. 3, п.2 ст.6 Конвенції про права дитини від 20.11.1989 року в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Держави-учасниці зобов'язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов'язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів. Держави-учасниці забезпечують у максимально можливій мірі виживання і здоровий розвиток дитини.

Згідно п.1 ст. 18, п. 1,2 ст. 27 Конвенції держави - учасниці докладають всіх можливих зусиль до того, щоб забезпечити визнання принципу загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини. Батьки або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування. Держави-учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батько (-ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Зважаючи на норми ст. 184 СК України та з урахуванням положень частини 2 ст. 182 СК України, суд визначає аліменти у твердій грошовій сумі в чітко визначеному розмірі. Разом з тим, розмір твердої грошової суми аліментів не повинен бути менше розміру, встановленого ч.2 ст. 182 СК України. Тому, суд приходить до висновку, про те, що відповідач зобов'язаний надавати на утримання кожної дитини щомісячно аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 500,00 грн., до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Таким чином, покладення судом на відповідача обов'язку надавати на утримання дитини аліменти в розмірі 500,00 грн. щомісячно відповідає вимогам закону і враховує найвищі інтереси дітей.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України рішення суду слід допустити до негайного виконання в межах суми аліментних платежів за один місяць.

В порядку ст. 88 ЦПК України, враховуючи, що відповідач є учасником бойових дій, та в силу п.13 ст.5 Закону України «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору під час розгляду справи, витрати позивача по сплаті судового збору по позовних вимогах про розірвання шлюбу підлягають стягненню з державного бюджету України. Судові витрати в частині вимог про стягнення аліментів з цих же підстав підлягають компенсації за рахунок держави.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 104 ч.2, 105 ч.3, 110, 112, 114 ч.2, 180, 181, 182, 184 Сімейного кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 74, 209, 212 - 215, 367 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Шлюб між ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище Кацай) ОСОБА_5 та ОСОБА_2, зареєстрований 24 жовтня 2006 року виконкомом Олександрівської сільської ради Тростянецького району Вінницької області, актовий запис №16 - розірвати.

Прізвище позивача після розірвання шлюбу - ОСОБА_2.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, не працюючого, проживаючого за місцем реєстрації: с.Демківка Тростянецького району Вінницької області, вул. Шевченка, буд. 19, на користь ОСОБА_1 на утримання доньок ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 500 (п'ятсот) грн. на кожну дитину, починаючи з дня звернення до суду, тобто з 13.06.2016 року і до досягнення старшою донькою повноліття.

В решті позову відмовити.

Стягнути з державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі судового збору в розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят один) грн. 20 коп.

Рішення суду в частині стягнення суми аліментного платежу за один місяць, тобто з 13.06.2016 року по 13.07.2016 року допустити до негайного виконання.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області через Тростянецький районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Суддя

СудТростянецький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення12.07.2016
Оприлюднено14.07.2016
Номер документу58876060
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —147/803/16-ц

Ухвала від 09.04.2025

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Борейко О. Г.

Рішення від 12.07.2016

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Костюк Г. М.

Рішення від 12.07.2016

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Костюк Г. М.

Ухвала від 22.06.2016

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Костюк Г. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні