11/14
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "30" березня 2007 р. Справа № 11/14
Господарський суд Житомирської області у складі:
Судді Маріщенко Л.О.
при секретарі Панфьоровій В.В.
за участю представників сторін
від позивача Таргонський М.П. дор. від 04.01.07р. №36/01
від відповідача не з'явився
Розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирськоїобласті (смт.Лугини)
до Комунального підприємства "Армійське" (смт. Лугини)
про стягнення 12675,27 грн.
Позивач звернувся до господарського суду з вимогою про стягнення з відповідача 12675,27 грн. недоїмки із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Представник позивача в судовому засіданні подав заяву, в якій просить суд прийняти часткову в сумі 33 грн. 91 коп. відмову від адміністративного позову до комунального підприємства "Армійське" по обслуговуванню комунальної власності селищної ради смт. Лугини та закрити провадження у справі стосовно сплаченої (погашеної) частини позовних вимог в сумі 33,91 грн. Сума позовних вимог становить 12641 грн. 36 коп.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в межах уточнених вимог з підстав зазначених у позовній заяві.
Відповідач відзиву на позовну заяву суду не надав, свого представника в засідання не направив, хоча про час і місце розгляду справи належним чином був повідомлений.
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, так як останній був повідомлений належним чином про час і місце судового засідання за відповідною адресою, у зв'язку з чим справа розглядалась за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд,-
ВСТАНОВИВ:
З матеріалів справи вбачається, що відповідач КП "Армійське" по обслуговуванню комунальної власності селищної ради, має до управління Пенсійного Фонду України в Луганському районі Житомирської області 12671,27 грн. простроченої заборгованості із страхових внесків
Відповідно до п.1 ч.8 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03 р.№1058~ІУ, який набрав чинності з 1 січня 2004 року, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи пенсійного забезпечення в Україні, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку визначених цим Законом та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до п.1 ст.1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" 400/97-ВР, платниками збору на обов'язкове не пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форми власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, та інші юридичні і особи, які використовують працю найманих працівників.
Відповідно до абзацу 1 п.1 ст.2 Закону, для платників збору, визначених пунктом 1 статті 1 Закону, об'єктом оподаткування, збором на обов'язкове державне пенсійне страхування є - фактичні витрати на оплату праці найманих працівників, а також відповідно до пункту 3 статті 2 Закону - сукупний оподатковуваний доход фізичних осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту), обчислений відповідно до законодавства України.
Ставки збору на обов'язкове державне пенсійне страхування від згаданих вище об'єктів оподаткування для Відповідача Законом встановлені за період з 1 січня 2006 року відповідно 31,8 та 1-2 відсотка.
Відповідно до абзацу першого ст.3 Закону, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України у порядку, визначеному законодавством України.
Відповідно до пункту 1 статті 14 Закону № 1058, страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці - підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пункті 1 статті 11 цього Закону, а саме для громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством, або виконують робота на зазначених підприємствах, в установах, організаціях за договорами цивільно-правового характеру.
Відповідно до частини 1 статті 15 Закону № 1058, роботодавці (страхувальники) є платниками страхових внесків-до солідарної системи пенсійного забезпечення в Україні.
_ Відповідно до пункту 6 частини 2 статті 17 і частини 6 статті 20 Закону № 1058, страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати страхові внески в установлені строки та в повному обсязі. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників (роботодавців) є календарний місяць.
Відповідно до частини 3 статті 18 Закону № 1058, страхові внески є цільовим
загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 20 Закону № 1058, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплат, доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).
Відповідно до частини 12 Закону № 1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідач зареєстрований у Позивача як платник страхових внесків (збору) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування 13.08.2003р. за №11020361, знаходиться на загальній системі оподаткування і, відповідно до вимог зазначених Законів, а також Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" затвердженої Постановою управління Пенсійного фонду України від 19.12.03р. № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.04 р. за № 64/8663, зобов'язаний сплачувати страхові внески (збір) до Пенсійного фонду у визначених цими нормативними актами порядку та розмірах. Відповідачем самостійно обчислено суми страхових внесків (збору), зазначено ці суми у Розрахунках сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування що підлягають сплаті (надалі - Розрахунок), які відповідно до підпункту 11 пункту 11 зазначеної Інструкції подано до Позивача за кожен базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю. Проте, обчислені та зазначені у Розрахунках суми страхових внесків (збору) в порушення зазначених нормативних актів за позовний період не сплачені.
Відповідно до частини 2 статті 106 Закону № 1058, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені цим Законом вважаються недоїмкою із сплати страхових внесків і стягуються.
Відповідно до частини 5 статті 106 Закону № 1058 за рахунок сум, що надходять від страхувальника в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
Позивач зазначив, що відповідно до частини 3 статті 106 Закону № 1058, надіслав Відповідачу, який має недоїмку із страхових внесків (збору) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, Вимоги про сплату боргу. Протягом десяти робочих днів із дня одержання Вимоги страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки, які залишені без задоволення.
Частиною 3 статті 106 Закону № 1058 передбачено, що при невиконанні страхувальником обов'язку по сплаті нарахованих та обчислених сум страхових внесків, орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Внаслідок неналежного виконання Відповідачем свого обов'язку, за період з 1 лютого 2006 року по 31 жовтня 2006 року утворилась заборгованість перед Позивачем в сумі 12675 грн. 27 коп. із страхових внесків (збору) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (заборгованість до 1 лютого 2006 року, по попередньому позову за період 1 липня 2005 року по 31 січня 2006 року, з Відповідача стягнуто відповідно до рішення Господарського суду Житомирської області від 11.05.2006р. по справі № 11/927, яка до даного часу продовжує залишатись частково не погашеною).
Позивач в судовому засіданні повідомив суд про те, що відповідач Комунальне підприємство "Армійське" по обслуговуванню комунальної власності селищної ради смт. Лугини станом на 25 грудня 2006 року мало до управління Пенсійного Фонду України в Лугинському районі Житомирської області 12675 грн. 27 коп. простроченої заборгованості із страхових внесків (збору) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, яка виникла за період з лютого по жовтень 2006 року у зв'язку з чим Позивач змушений був звернутись 25 грудня 2006 року з позовом до Господарського суду Житомирської області про стягнення з Відповідача зазначеної суми боргу.
Проте, за період з дня подання позову по 26.02.2007 року, Відповідачем зазначена сума заборгованості частково сплачена (погашена) та надійшла на розрахунковий рахунок Позивача, а саме сплачено (погашено) 3862,31 грн.
Станом на 01 лютого 2006 року Відповідач мав до Позивача 13520 грн. 16 коп. недоїмки із страхових внесків. Заборгованість по січень 2006 року (до позовний період) відповідно до рішення Господарського суду Житомирської області від 11.05.2006 р. по справі № 11/927 з Відповідача стягнуто.
Відповідно до частини 5 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03 р. № 1058, за рахунок сум, що надходять від страхувальника в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
Після подання позову Відповідачем сплачено (погашено) 386231 грн. недоїмки. Таким чином, відповідно до приписів частини 5 статті 106 Закону України № 1058, Відповідачем повністю, з урахуванням сплачених поточних сум страхових внесків у розмірі 9691,76 грн., сплачено (погашено) суму боргу в розмірі 13520 грн. 16 коп., який рахувався станом на 01 лютого 2005 року, а також частково у сумі 33,91 грн. борг із зобов'язань лютого 2006 року, а суми (зобов'язання), зазначені у Розрахунках сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування що підлягають сплаті за період з частково лютого по жовтень 2006 року (позовний період) у розмірі 12641 грн. 36 коп. є несплаченими (непогашеними) і зазначена сума боргу є позовною сумою. (3862,31 +9691,76 - 13520,16 = +33,91) (12675,27 - 33,91 =12641,36). Таким чином сума позовних вимог становить 12641 грн. 36 коп.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Суд приймає часткову відмову позтвача від позовних вимог в сумі 33,91 грн.,як таку,що не суперечитсь чинному законодавству.
З огляду на викладене, позовні вимоги обґрунтовані, підтвердженні належними доказами, що містяться в матеріалах справи, та підлягають частковому задоволенню в частині стягнення 12641,36 грн. В решті позовних вимог провадження у справі слід закрити.
Керуючись ст.ст. 86, 94, п.1 ч.2 ст.157, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Комунального підприємства "Армійське" по обслуговуванню комунальної власності селищної ради смт. Лугини, Житомирської області, смт. Лугини, вул. Армійська, 3, код 32510836;
- на користь держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області, Житомирська область, смт. Лугини, вул. К. Маркса, 2-а, код 20405041 - 12641,36 грн. недоїмки із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
3. В частині стягнення 33,91 грн. провадження у справі закрити.
4. Постанова суду набирає законної сили в строк та в порядку, встановлених ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
5. Постанова суду може бути оскаржено до Житомирського апеляційного господарського суду відповідно до ст.186 КАС України через господарський суд Житомирської області.
Суддя Маріщенко Л.О.
дата складання 02.04.07р.
Віддрукувати: 2 прим.
1 - в справу
2 - відповідачу;
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2007 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 589138 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гушилик Світлана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні