ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
УХВАЛА
13 липня 2016 року Справа № 912/26/14
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коваленко Н.М. розглянувши справу № 912/26/14 від 23.01.2014 року про банкрутство закритого акціонерного товариства "Агропромислова компанія" (далі - ЗАТ "Агропромислова компанія"), 28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Садова, 1,
та заяву кредитора - товариства з обмеженою відповідальністю "Доброульянівка" (далі - ТОВ "Доброульянівка"), 28065, Кіровоградська область, Олександрійський район, с. Ульянівка, вул. Центральна, 5-А,
до боржника (банкрута) ЗАТ "Агропромислова компанія", 28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Садова, 1
про визнання грошових вимог в сумі 250 315, 03 грн.
ВСТАНОВИВ:
Постановою від 26.04.2016 року господарський суд припинив процедуру санації ЗАТ "Агропромислова компанія". Визнав ЗАТ "Агропромислова компанія" банкрутом. Відкрив ліквідаційну процедуру щодо банкрута - ЗАТ "Агропромислова компанія". Призначив ліквідатором банкрута - ЗАТ "Агропромислова компанія" арбітражного керуючого ОСОБА_1 Постановив оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури ЗАТ "Агропромислова компанія".
27.04.2016 року (номер публікації: 30937, дата публікації на сайті ВГСУ: 27.04.2016 15:21) на веб-сайті Вищого господарського суду України офіційно оприлюднене повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури ЗАТ "Агропромислова компанія". Граничним строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника визначено: вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
До господарського суду 24.06.2016 року надійшла заява № 380 від 23.06.2016 року кредитора - ТОВ "Доброульянівка" з грошовими вимогами на загальну суму 250 315, 03 грн.
Ухвалою від 29.06.2016 року господарський суд повідомив кредитора - ТОВ "Доброульянівка" про недоліки заяви № 380 від 23.06.2016 року з грошовими вимогами на загальну суму 250 315, 03 грн. та зобов'язав кредитора в строк до 13.07.2016 року усунути недоліки такої заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарський суд заново затверджує реєстр вимог кредиторів (з урахуванням визнаних конкурсних вимог) та зобов'язує ліквідатора сформувати представницькі органи кредиторів (збори кредиторів та комітет кредиторів) у порядку, передбаченому статтею 26 Закону. Подальший рух справи в ліквідаційній процедурі має відбуватися тільки за участю новостворених представницьких органів кредиторів. Зокрема, це стосується переходу з ліквідаційної процедури до процедури санації або затвердження мирової угоди, прийняття рішення щодо реалізації активів банкрута, надання оцінки діяльності ліквідатора, затвердження звіту ліквідатора.
Законом обмежено строк подання заяв кредиторів, грошові вимоги яких виникли під час проведення процедур банкрутства, двома місяцями з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Такі грошові вимоги включаються до четвертої черги, за винятком грошових вимог, черговість задоволення яких визначена Законом [забезпечені вимоги; вимоги щодо виплати заробітної плати; вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) тощо] та грошових вимог, що становлять штрафні санкції, які підлягають включенню у відповідну чергу. Вимоги кредиторів, які у встановлений строк не звернулися до господарського суду, погашаються в шосту чергу. (п. 29 Інформаційного лист ВГСУ від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212- VІ)
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону до заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника.
Господарський суд зобов'язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Закону та Господарського процесуального кодексу України, про що виноситься ухвала, в якій зазначається дата розгляду заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Закону.
У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог частини третьої статті 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому випадку суд виносить ухвалу про повернення заяви. (ч. 2 ст. 24 Закону)
Повернення заяви з підстав, передбачених цією статтею, не перешкоджає повторному зверненню до суду у цій же справі, якщо порушення усунуто в межах строку, встановленого частиною першою статті 23 цього Закону. (ч. 3 ст. 24 Закону)
Станом на 13.07.2016 року кредитор - ТОВ "Доброульянівка" не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом.
За таких обставин, господарський суд дійшов висновку про наявність правових підстав для повернення такої заяви кредитору.
Керуючись ст. 23, 24, 38 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , ст. 4-1, 86, 87 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
У Х В А Л И В:
Заяву № 380 від 23.06.2016 року з грошовими вимогами на загальну суму 250 315, 03 грн. повернути кредитору - Товариству з обмеженою відповідальністю "Доброульянівка".
Примірники цієї ухвали направити кредиторам (п. 1 ухвали від 22.05.2014 року у даній справі), банкруту, ліквідатору - арбітражному керуючому ОСОБА_1
Суддя Н.М. Коваленко
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2016 |
Оприлюднено | 19.07.2016 |
Номер документу | 58951080 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Коваленко Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні